„Z dumą możemy powiedzieć, że pierwszą instytucją kultury i jednym z pierwszych miejsc w Warszawie, które po złożeniu listów uwierzytelniających odwiedziła nowa ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, było nasze Muzeum”

- czytamy na Twitterze MPW.

Do wizyty odniosła się także Mosbacher, która na swoim koncie na Twitterze przypomniała, że „historia Powstania Warszawskiego to historia Powstańców, którzy ryzykując życiem walczyli o swoje miasto”.

„Poznałam indywidualne historie tych bohaterów, ich heroizm, miłość do Warszawy i Polski - byłam bardzo poruszona. Muzeum @1944pl to absolutny "must-see"”

- napisała.

Georgette Mosbacher jest pierwszą kobietą w historii polsko-amerykańskich stosunków, która objęła stanowisko ambasadora w Warszawie. Jak wskazują komentatorzy, Mosbacher nie jest zawodową dyplomatką. Jej atutem będzie natomiast pozycja we wpływowych kręgach związanych z Partią Republikańską, a także wieloletnia osobista znajomość z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Na stanowisku szefa amerykańskiej placówki Mosbacher zastąpiła Paula W. Jonesa, który kierował ambasadą od września 2015 r.