Premier podczas promocji programu SKS: Życzę, żebyście byli naszymi mistrzami

Sport nie tylko kształtuje ciało, ale i osobowość - podkreślił premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu promującym program Szkolny Klub Sportowy, który jest prowadzony przez Ministerstwo Sportu i Turystki.

Mateusz Morawiecki, Witold Bańka
twitter.com/MSiT_GOV_PL

Premier o programie SKS: sport kształtuje nie tylko ciało, ale i osobowość (krótka)

 

Szef rządu wspomniał, że wierzy, iż dzięki temu programowi mocniejsi i silniejsi będą nie tylko jego uczestnicy, ale i całe państwo. Jak poinformował, dzięki temu, że udało się znaleźć dodatkowe środki na trenerów zajęć SKS będzie więcej.

Życzę wam, żebyście byli mistrzami sportu

- zwrócił się do najmłodszych adeptów sportu zgromadzonych w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Minister sportu i turystyki Witold Bańka wyliczył, że budżet programu wynosi rocznie 54 mln złotych, a w zajęciach w 93 procent polskich gmin wszystkich powiatów pod okiem 15 tys. nauczycieli bierze udział 350 tys. dzieci.

Od 2016 roku sukcesywnie tworzymy fundamenty sportu powszechnego, których częścią jest program SKS. Do tego dochodzi program KLUB czy Narodowa Baza Talentów, która "spina" te programy. Wkrótce uruchomimy unikatowy program SKAUT. Budujemy spójną piramidę szkoleniową

- powiedział Bańka.

 

 

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Minister Sportu i Turystyki #Witold Bańka #SKS #sport

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo