Politolog nie pozostawia żadnych wątpliwości. „Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory”

Na pewno PiS wygra, wybory samorządowe, to jest logiczne - tendencja jest taka od dłuższego czasu – powiedział w rozmowie z Katarzyną Gójską w "Sygnałach Dnia" radiowej Jedynki politolog Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. Kazimierz Kik.

PrtSc/ polskieradio.pl

Jak wykazywał podczas dzisiejszej audycji prof. Kik wybory samorządowe już wkrótce i wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość ma realne szanse na wygraną.

Tendencja wskazuje na prawdopodobny sukces PiS w wyborach samorządowych

- mówił, zaznaczając zarazem, że wyborach w 2014 roku PiS także uzyskało bardzo dobry wynik - w drugich turach. 

Na pewno PiS wygra, bo to jest logiczne - tendencja jest taka od dłuższego czasu 

- ocenił.

Odpowiadając zaś na stwierdzenie prowadzącej, że PiS stawia głównie na sejmiki wojewódzkie, bo ich współpraca z rządem może okazać się najbardziej korzystna z punktu widzenia partii, odpowiedział, iż "nie można reformować kraju, gdy nie współpracuje się z 16 regionami kraju, marszałkami, samorządami regionalnymi".

Dzisiaj mamy sytuację, kiedy reformy PiS, zresztą zgodnie z programem zrównoważonego rozwoju, czyli troska o rozwój całego kraju, w tym zwłaszcza Polski B i C, nie może być realizowana w sposób proponowany lub preferowany przez PiS, ponieważ na czele tych regionów stoją przedstawiciele totalnej opozycji, w związku z tym - jest opór w regionach

- mówił.

Jak zaznaczył prof. Kik, nie wyobraża sobie w demokracji słów, że "jesteśmy totalną opozycją".

Tu nie ma miejsca na słowo "dialog, porozumienie, konsensus, kompromis", które powinny być fundamentem wyposażenia intelektualnego każdego polityka w demokracji

 - wykazywał.

 

Źródło: niezalezna.pl

#wybory samorządowe #PiS #prof. Kazimierz Kik #Katarzyna Gójska #jedynka #Polskie Radio I

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo