Po Chemnitz imigranci zabili w Koethen. Niemcy mają dość, znów wyszli na ulice

Około 2,5 tys. osób zebrało się dziś w mieście Koethen na wschodzie Niemiec, na demonstracji po sobotnim incydencie z udziałem dwóch Afgańczyków, w którym zginął 22-letni obywatel niemiecki - poinformowało MSW.

@Kurthskitchen \ Twitter.com

Jak podaje agencja dpa, wielu uczestników dzisiejszej demonstracji przybyło na nią w reakcji na apele prawicowych ugrupowań w mediach społecznościowych.

Dokładne okoliczności zajścia, na skutek którego zmarł 22-latek, nie są jeszcze znane. Według dpa na jednym z placów zabaw w Koethen wywiązała się kłótnia między trzema Afgańczykami - o to, który z nich jest ojcem dziecka przebywającej wraz z nimi kobiety. Po pewnym czasie na placu zabaw miało pojawić się dwóch Niemców, w tym 22-latek, który wkrótce potem zginął.

W związku z tym wydarzeniem zatrzymano dwóch Afgańczyków podejrzanych o zabójstwo. Trzeci Afgańczyk nie jest podejrzany.

Na placu zabaw, na którym doszło do tragedii, mieszkańcy zostawiali dziś kwiaty i stawiali świece. Odbyło się tam również spontaniczne czuwanie. W jednym z kościołów odbyła się modlitwa o pokój, po której zorganizowano zbiórkę dla rodziny zabitego mężczyzny, z przeznaczeniem na pokrycie kosztów pogrzebu. W mieście - jak odnotowała agencja dpa - panował spokój.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nazbierało się i pękło! W zamieszkach antyimgranckich brali udział Niemcy z kilku regionów - WIDEO

26 sierpnia podczas bójki między kilkoma mężczyznami różnej narodowości w saksońskim Chemnitz zginął 35-letni Niemiec, a w związku z zajściem aresztowano Irakijczyka i Syryjczyka, ubiegających się o azyl w RFN. Po tym zdarzeniu w mieście odbyły się liczne demonstracje środowisk prawicowych, neonazistowskich i przeciwników niemieckiej polityki imigracyjnej oraz kontrdemonstracje środowisk liberalno-lewicowych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Burza w Niemczech. Imigrant, który zabił Niemca w Chemnitz, to uchodźca z fałszywymi papierami!

 

 

Źródło: PAP, niezalena.pl

#imigranci #Koethen #Niemcy

redakcja
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo