Rośnie bilans ofiar trzęsienia ziemi

/ twitter.com/@JoseSighJunts

  

Do 37 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,7, które w czwartek nad ranem nawiedziło południową część japońskiej wyspy Hokkaido - poinformowały władze kraju.

Służby ratunkowe, które nadal przeszukują gruzy po budynkach zawalonych w wyniku trzęsienia ziemi, informują o dwóch osobach zaginionych. W trzęsieniu najbardziej ucierpiała miejscowość Atsuma, zamieszkiwana przez 4600 osób. Tam zginęły 33 osoby.

Trzęsienie spowodowało ogromne szkody na wyspie. Dwa dni trwało przywracanie prądu, którego pozbawionych zostały niemal 3 miliony ludzi. Zakłócony został transport zarówno lądowy, jak i powietrzny.

Była to druga w mijającym tygodniu katastrofa żywiołowa w Japonii. We wtorek w południowo-zachodnią część kraju uderzył tajfun Jebi, najpotężniejszy w tym rejonie od 25 lat. Tajfun zabił 11 osób, a ponad 600 zostało rannych. Tam także doszło do ogromnej awarii prądu, a zniszczeniu uległy setki domów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rzecznik rządu: Odeszliśmy od modelu, który realizowała PO, czyli modelu prywatyzacyjnego

Piotr Muller / TVP Info/print screen, #Jedziemy

  

- Odeszliśmy od modelu, który realizowała Platforma Obywatelska, czyli modelu prywatyzacyjnego; chcemy budować stabilne, duże spółki, które będą w stanie konkurować na poziomie międzynarodowym - mówił dziś w programie Michała Rachonia "Jedziemy" rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o ewentualne przejęcie spółki Energa przez PKN Orlen.

W ubiegłym tygodniu PKN Orlen ogłosił wezwanie na zapisywanie się na sprzedaż 100 proc. akcji Grupy Energa. Koncern podkreślił, że planowana transakcja wpisuje się w jego strategię, która zakład budowę silnego multienergetycznego koncernu, w tym dalszy rozwój obszaru energetyki, także w obszarze źródeł odnawialnych.

[polecam:https://niezalezna.pl/300795-po-lotosie-czas-na-energe-pkn-orlen-zamierza-przejac-kolejnego-giganta]

Grupa Energa w poniedziałkowym komunikacie poinformowała, że jej zarząd analizuje warunki wezwania oraz konsekwencje ekonomiczno-finansowe dla Grupy Energa i przekaże swoje stanowisko najpóźniej dwa dni robocze przed dniem rozpoczęcia przyjmowania zapisów. Termin ten to 31 stycznia 2020 r.

[polecam:https://niezalezna.pl/301185-zarzad-energi-analizuje-wezwanie-pkn-orlen]

W piątek prezesi obu spółek zapewniali, że po przejęciu Energi przez PKN Orlen, gdańska spółka pozostanie w regionie i pod względem podatkowym zachowa pełną odrębność, co oznacza dalsze wpływy do lokalnego budżetu. "W przejęciu Energi widzimy duże szanse dla rozwoju Pomorza" - zapewnili.

Rzecznik rządu Piotr Müller, pytany w TVP Info o przejęcie Energi przez PKN Orlen powiedział, że rząd PiS "odszedł od modelu, który realizowała Platforma Obywatelska, czyli modelu prywatyzacyjnego". Dodał, że rząd chce budować stabilne, duże spółki, które będą w stanie konkurować na poziomie międzynarodowym, a nie wyłącznie krajowym.

"Ewentualna fuzja PKN Orlen i Energi ma dać możliwości, które pozwolą np. inwestować w sektorze energetycznym, to jest ogromne wyzwanie"

- podkreślił.

Müller wskazał również, że ewentualne połączenie Orlenu z Lotosem pozwoliłoby konkurować polskim spółkom nie tylko na rynku europejskim, ale także na poziomie światowym.

Dopytywany, czy zapowiedź wykupu akcji Energi przez Orlen oznacza fuzję tych spółek Müller odpowiedział, że decyzje te należą do władz korporacyjnych obu koncernów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl