Komu zrobił prezent sędzia Tuleya? "Bandyci się cieszą, zacierają ręce"

Sędzia Igor Tuleya zawiesił proces członków gangu mokotowskiego, by zwrócić się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z pytaniem prejudycjalnym dotyczącym niezawisłości sędziowskiej. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie ma wątpliwości, dla kogo jest to prezent. - Można powiedzieć: bandyci się cieszą, zacierają ręce - powiedział w TVP Info prokurator generalny.

Marcin Pegaz/Gazeta Polska

– Nie można godzić się na to, żeby wymiar sprawiedliwości był traktowany instrumentalnie przez ludzi zacietrzewionych politycznie, którzy zmierzają do tego, aby swoje własne interesy i obsesje polityczne rozgrywać kosztem bezpieczeństwa Polaków, praworządności

- powiedział Zbigniew Ziobro oceniając w ten sposób zachowanie sędziego Tuleyi.

Sędzia Igor Tuleya dostał zadanie rozsądzenia i wydania wyroku w sprawie bardzo groźnych gangsterów, którzy zajmowali się porwaniami ludzi, dręczeniem, biciem ludzi i powinien w tej sprawie szybko wydać wyrok w interesie wymiaru sprawiedliwości, bezpieczeństwa Polaków – podkreślił prokurator generalny. 

Jak podkreślił Zbigniew Ziobro, zamiast tego - "celem prowadzenia walki politycznej z dzisiejszym rządem i zmianami w sądownictwie, które wprowadzamy, zawiesił ten proces, żeby zadać pytanie do Trybunału w Luksemburgu, które nie ma żadnego związku z ta sprawą". 

Dodał, że w tej sytuacji "bandyci się cieszą, zacierają ręce".

To jest prezent dla bandytów – taka postawa sędziego. To pokazuje, jak nasze reformy i ta izba dyscyplinarna jest potrzebna. Nie można godzić się na to, żeby wymiar sprawiedliwości był traktowany instrumentalnie przez ludzi zacietrzewionych politycznie, którzy zmierzają do tego, aby swoje własne interesy i obsesje polityczne rozgrywać kosztem sprawiedliwości, bezpieczeństwa Polaków, praworządności. To jest postawa skrajnej nieodpowiedzialności – mówił Ziobro. 


Sędzia Igor Tuleya zwrócił się do Trybunału Sprawiedliwości UE z pytaniem prejudycjalnym dotyczącym niezawisłości sędziowskiej. Takie zachowanie sędziego poskutkowało zawieszeniem jednego z procesów prowadzonych w warszawskim sądzie okręgowym dotyczącym trzech mężczyzn oskarżonych w sprawach karnych. Żeby było jeszcze ciekawiej, mężczyznom zasiadającym na ławie oskarżonych zarzuca się przestępstwo z art. 252 par. 1 Kodeksu karnego, czyli... wzięcie zakładnika. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Sędzia Tuleya szaleje, prokuratura reaguje. I wydaje specjalne oświadczenie 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#Zbigniew Ziobro #Igor Tuleya #gang mokotowski #TSUE

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo