Na Czerskiej dostrzegli światełko! "Autorytet" dał im nadzieję, bo rzekomo... ubywa katolików

"Feministka i ateistyczna humanistka” Nina Sankari - w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" - ku uciesze autorki artykułu stwierdziła, że "jest jeszcze nadzieja", bo... w Polsce przez 10 ostatnich lat ubyło katolików. - W Wilanowie większość dzieci jest nieochrzczona – takie słowa padły w wywiadzie dla weekendowego dodatku „Gazety Wyborczej”.

Piotr Galant/Gazeta Polska

"Bohaterka" wywiadu, autorytet na miarę Czerskiej, stwierdziła, że największym problemem Polski jest fakt, że nasz kraj jest państwem… wyznaniowym.

Kolejna niezadowolona z mieszkania w "tym kraju" feministka narzeka, że konstytucja gwarantuje obywatelom, że "każdy pogląd religijny czy światopogląd ma prawo być manifestowany w przestrzeni publicznej".

Dla Sankari i autorki wywiadu jest więc nie do zniesienia widok wykonujących znak krzyża przed posiłkiem osób, lub łańcuszka z krzyżykiem w widocznym miejscu. 

- Nadzieję dają ludzie, to, że w ciągu dziesięciu lat ubyło w Polsce dwa miliony katolików. W ciągu ostatnich dwóch lat – milion. W Wilanowie większość dzieci jest nieochrzczona - zachwyca się autorytet "Gazety Wyborczej".

Jak dodaje, "Polska jest globalnym liderem, jeśli chodzi o odchodzenie od wiary ludzi młodych". Ciekawe skąd takie statystyki..?

 

Źródło: Wysokie Obcasy,dorzeczy.pl, niezalezna.pl,

#wysokie obcasy #Gazeta Wyborcza

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo