Jarosław Kaczyński w liście do Klubów Gazety Polskiej. "Nasz kraj zawdzięcza wam bardzo wiele"

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Zawsze byliście niezawodni. Zawsze, bez względu na okoliczności mogliśmy liczyć na Was wszystkich i na każdego z osobna. Zawsze stawaliście w potrzebie. Mogliśmy być pewni Waszego patriotyzmu, Waszego oddania ojczyźnie, Waszej pracowitości i ofiarności. Polska zawdzięcza Wam bardzo wiele - zwrócił się do Klubów Gazety Polskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W Sulejowie trwa IV Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Minister Mariusz Błaszczak przeczytał list od prezesa Jarosława Kaczyńskiego do Klubów Gazety Polskiej.

PONIŻEJ PUBLIKUJEMY TREŚĆ LISTU:

Tegoroczny nadzwyczajny Zjazd Klubów Gazety Polskiej Przypada w wyjątkowym okresie. Z jednej strony jest to czas świętowania setnej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, a z drugiej przygotowań, do zbliżających się wyborów samorządowych.

Te wybory do władz lokalnych będą wyjątkowe i jakże różne od poprzednich, bo stawką w nich będzie to, czy Dobra Zmiana obejmie w nich rządzone przez siły będące do nas w opozycji na szczeblu centralnym województwa, miasta, powiaty i gminy. Odwołując się do hasła wyborczego Porozumienia Centrum sprzed 25 lat trzeba zakrzyknąć jak najgłośniej "Polsko lokalna, czas na zmiany".

Naprawa naszego państwa i instytucji, przywracanie ich funkcji służebnej wobec Rzeczypospolitej i narodu, budowanie silnej, dostatniej, uczciwej, sprawiedliwej i solidarnej Polski, która wznosząc się na tych filarach wreszcie będzie mogła dosięgnąć pod względem zamożności, oraz poziomu życia swoich mieszkańców najbardziej rozwinięte państwa europejskie, nie może odbywać się na szczeblu centralnym. Polskie samorządy posiadają bowiem dużą władzę. Zwłaszcza na poziomie wielkich miast i województw, które decydują o przeznaczeniu ogromnych funduszy europejskich. I nie można pozwolić, aby władza, o tak rozległych prerogatywach, była nadal nadużywana, wykorzystywana w złej sprawie, marnotrawiona.

Polską racją stanu jest korzystanie z każdej szansy rozwojowej, gdyż dekady komunizmu, a potem czasy polityki zależności, czy jak kto woli - postkolonialnej, spowodowały nasze ogromne opóźnienie.

Dlatego chciałbym zwrócić się do Państwa, jako do starych i wypróbowanych przyjaciół i zaapelować o kolejny wysiłek i mobilizację. Abyście ponownie wsparli Prawo i Sprawiedliwość, oraz obóz Zjednoczonej Prawicy. Sami doskonale wiecie, bo przyjechaliście z całej Polski, bo reprezentujecie każdy zakątek naszego pięknego kraju, jak bardzo zmiana w samorządach jest konieczna. Jak wiele gmin, miast, powiatów i województw potrzebuje naprawy i dobrego gospodarza, który będzie dbał o dobro wspólne, o potrzeby wszystkich mieszkańców, a nie tylko o interesy garstki uprzywilejowanych członków lokalnych elit, układów i grup interesu. 

Szanowni Państwo, zawsze byliście niezawodni. Zawsze, bez względu na okoliczności mogliśmy liczyć na Was wszystkich i na każdego z osobna. Zawsze stawaliście w potrzebie. Mogliśmy być pewni Waszego patriotyzmu, Waszego oddania ojczyźnie, Waszej pracowitości i ofiarności. Polska zawdzięcza Wam bardzo wiele.

W liście prezes PiS wspomniał też o walce Gazety Polskiej w prawdę o tragedii smoleńskiej oraz godne upamiętnienie jej ofiar, a także o ukazanie rzeczywistego oblicza prezydentury jego brata św. pamięci Lecha Kaczyńskiego.

Podziękował za to wszystko. Życzył, aby „Dobra zmiana” odniosła sukces również na poziomie samorządowym. Wierzy, że 11 listopada będzie można świętować ten szczególny dzień w poczuciu, że „nasze małe ojczyzny, a w raz z nią ta duża zwyciężyły”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zamachowiec z Christchurch z zarzutem terroryzmu

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Zamachowcowi, oskarżonemu o zamordowanie 51 osób i usiłowanie zabójstwa 40 osób 15 marca podczas ataków na dwa meczety w Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii, postawiono dodatkowo zarzut terroryzmu - poinformowała dziś policja w tym kraju.

Policja sprecyzowała, że o przeprowadzenie aktu terrorystycznego oskarżyła 28-letniego Australijczyka Brentona Tarranta.

Grozi mu maksymalny wymiar kary, czyli dożywotnie więzienie.

Policja postawiła Tarrantowi również jeszcze jeden zarzut morderstwa, zwiększając liczbę takich zarzutów do 51 po tym, jak obywatel Turcji, który został ranny w ataku, zmarł na początku maja w jednym ze szpitali w Christchurch - poinformowała agencja Associated Press. Policja postawiła podsądnemu także dwa kolejne zarzuty usiłowania zabójstwa.

Policja przekazała swój komunikat ocalałym z ataku oraz rodzinom ofiar podczas spotkania, w którym wzięło udział ponad 200 osób.

[polecam:https://niezalezna.pl/263387-coraz-wiecej-ofiar-masakry-w-nowej-zelandii-premier-kraju-przyznala-ze-przed-zamachem-otrzymala-pewien-list]

Oskarżony ma stanąć przed sądem 14 czerwca. Od kwietnia przebywa w areszcie; nakazano mu również poddanie się badaniu psychiatrycznemu w celu ustalenia, czy może być sądzony - informuje Reuters.

Tarrant to były instruktor fitness i prawicowy działacz. Podczas swojego ataku użył pięciu sztuk broni półautomatycznej, którą zakupił legalnie i na którą miał pozwolenie.

Atak z Christchurch był najkrwawszym aktem terrorystycznym w historii Nowej Zelandii. W związku z atakiem policja aresztowała także trzy inne osoby - dwóch mężczyzn i jedną kobietę.

[polecam:https://niezalezna.pl/264020-jak-zapowiadala-tak-zrobila-premier-nowej-zelandii-zdecydowala-o-zakazie-sprzedazy-broni]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl