Jarosław Kaczyński w liście do Klubów Gazety Polskiej. "Nasz kraj zawdzięcza wam bardzo wiele"

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Zawsze byliście niezawodni. Zawsze, bez względu na okoliczności mogliśmy liczyć na Was wszystkich i na każdego z osobna. Zawsze stawaliście w potrzebie. Mogliśmy być pewni Waszego patriotyzmu, Waszego oddania ojczyźnie, Waszej pracowitości i ofiarności. Polska zawdzięcza Wam bardzo wiele - zwrócił się do Klubów Gazety Polskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W Sulejowie trwa IV Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Minister Mariusz Błaszczak przeczytał list od prezesa Jarosława Kaczyńskiego do Klubów Gazety Polskiej.

PONIŻEJ PUBLIKUJEMY TREŚĆ LISTU:

Tegoroczny nadzwyczajny Zjazd Klubów Gazety Polskiej Przypada w wyjątkowym okresie. Z jednej strony jest to czas świętowania setnej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, a z drugiej przygotowań, do zbliżających się wyborów samorządowych.

Te wybory do władz lokalnych będą wyjątkowe i jakże różne od poprzednich, bo stawką w nich będzie to, czy Dobra Zmiana obejmie w nich rządzone przez siły będące do nas w opozycji na szczeblu centralnym województwa, miasta, powiaty i gminy. Odwołując się do hasła wyborczego Porozumienia Centrum sprzed 25 lat trzeba zakrzyknąć jak najgłośniej "Polsko lokalna, czas na zmiany".

Naprawa naszego państwa i instytucji, przywracanie ich funkcji służebnej wobec Rzeczypospolitej i narodu, budowanie silnej, dostatniej, uczciwej, sprawiedliwej i solidarnej Polski, która wznosząc się na tych filarach wreszcie będzie mogła dosięgnąć pod względem zamożności, oraz poziomu życia swoich mieszkańców najbardziej rozwinięte państwa europejskie, nie może odbywać się na szczeblu centralnym. Polskie samorządy posiadają bowiem dużą władzę. Zwłaszcza na poziomie wielkich miast i województw, które decydują o przeznaczeniu ogromnych funduszy europejskich. I nie można pozwolić, aby władza, o tak rozległych prerogatywach, była nadal nadużywana, wykorzystywana w złej sprawie, marnotrawiona.

Polską racją stanu jest korzystanie z każdej szansy rozwojowej, gdyż dekady komunizmu, a potem czasy polityki zależności, czy jak kto woli - postkolonialnej, spowodowały nasze ogromne opóźnienie.

Dlatego chciałbym zwrócić się do Państwa, jako do starych i wypróbowanych przyjaciół i zaapelować o kolejny wysiłek i mobilizację. Abyście ponownie wsparli Prawo i Sprawiedliwość, oraz obóz Zjednoczonej Prawicy. Sami doskonale wiecie, bo przyjechaliście z całej Polski, bo reprezentujecie każdy zakątek naszego pięknego kraju, jak bardzo zmiana w samorządach jest konieczna. Jak wiele gmin, miast, powiatów i województw potrzebuje naprawy i dobrego gospodarza, który będzie dbał o dobro wspólne, o potrzeby wszystkich mieszkańców, a nie tylko o interesy garstki uprzywilejowanych członków lokalnych elit, układów i grup interesu. 

Szanowni Państwo, zawsze byliście niezawodni. Zawsze, bez względu na okoliczności mogliśmy liczyć na Was wszystkich i na każdego z osobna. Zawsze stawaliście w potrzebie. Mogliśmy być pewni Waszego patriotyzmu, Waszego oddania ojczyźnie, Waszej pracowitości i ofiarności. Polska zawdzięcza Wam bardzo wiele.

W liście prezes PiS wspomniał też o walce Gazety Polskiej w prawdę o tragedii smoleńskiej oraz godne upamiętnienie jej ofiar, a także o ukazanie rzeczywistego oblicza prezydentury jego brata św. pamięci Lecha Kaczyńskiego.

Podziękował za to wszystko. Życzył, aby „Dobra zmiana” odniosła sukces również na poziomie samorządowym. Wierzy, że 11 listopada będzie można świętować ten szczególny dzień w poczuciu, że „nasze małe ojczyzny, a w raz z nią ta duża zwyciężyły”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Na Macronie nie zostawiono suchej nitki, a może być jeszcze gorzej. Kim są "ultra żółci"?

Zdjęcie ilustracyjne / By Thomon - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76507318

  

Media i politycy mówią o fiasku polityki rządu i nieadekwatnych działaniach policji po sobotnich zamieszkach i aktach wandalizmu, do których doszło w Paryżu podczas marszu "żółtych kamizelek". Część komentatorów zwraca uwagę] na radykalizację „żółtych kamizelek”, wśród których pojawili się „ultra żółci”, gotowi do użycia przemocy.

Zniszczenia, podpalenia i obrabowanie około stu placówek handlowych na Polach Elizejskich przy okazji 18. sobotniej manifestacji „żółtych kamizelek” uznane zostały przez komentatorów za „fiasko taktyki politycznej i taktyki policyjnej” władz.

Zgodnie z przewidywaniami mediów i polityków usunięto ze stanowiska prefekta policji paryskiej. Jego miejsce zajmie prefekt regionu Nowej Akwitanii.

Wkrótce po ogłoszeniu tych decyzji przez premiera były deputowany Philippe Goujon, specjalista od spraw bezpieczeństwa wewnętrznego w partii Republikanie stwierdził, że rząd „nie ma naprawdę nowej strategii” zapewnienia porządku publicznego.

W wypowiedzi dla radia „France Info” za przemoc podczas manifestacji „żółtych kamizelek” prawicowy polityk obwinił „niezdecydowaną i niewyraźną politykę rządu”. Doprowadziło to do tego, że - jak mówił - "cotygodniowe zgromadzenia to już nie manifestacje, ale partyzantka miejska”.

Goujon wezwał do zmobilizowania wojska „nie w celu utrzymywania porządku, ale do ochrony budynków państwowych”, co odciąży policję. „Żółte kamizelki” i chuligani biorący udział w manifestacjach próbowali już dostać się do Pałacu Elizejskiego.

Komentator prywatnej telewizji BFMTV Laurent Neumann ocenił dotychczasowe postępowanie władz wobec manifestantów jako „fiasko”.

- To katastrofa dla (międzynarodowego) wizerunku Francji 

– dodał.

Były redaktor naczelny tygodnika „L’Express” Christophe Barbier uznał, że władze miały nadzieję, iż kres ruchowi „żółtych kamizelek” położy zakończona właśnie, zwołana przez prezydenta Emmanuela Macrona „wielka debata narodowa”, w której Francuzi pokazywać mieli swe bolączki i proponować rozwiązania.

[polecam:https://niezalezna.pl/263473-posiedzenie-kryzysowe-we-francji]

Według komentatora prezydent, nadzwyczaj obecny w tej debacie, przecenia własne siły i „łudził się, że jego spektakl wystarczy, by zagasić pożar 'żółtych kamizelek'”.

Podczas gdy wielu komentatorów i polityków za zniszczenia i odejście od pokojowych manifestacji obarcza odpowiedzialnością lewackich zadymiarzy, inni zwracają uwagę na radykalizację „żółtych kamizelek”, wśród których pojawili się „ultra żółci”, gotowi do użycia przemocy.

- Wygląda na to, że przemoc to jedyna rzecz, która powoduje, że rząd coś robi

 - powiedział jeden z bardziej znanych przedstawicieli „kamizelek” Eric Drouet.

„Stratami ubocznymi” nazwała zniszczenia na Polach Elizejskich znana aktywistka ruchu „żółtych kamizelek” Sophie Tissier. Oskarżyła prezydenta Macrona o to, że winien jest śmierci niemowląt, gdyż zamyka oddziały położnicze i szpitale.

- Pan Macron jest nieodpowiedzialny, pan Macron jest niekompetentny, zasługuje na więzienie (…), jest w trakcie likwidowania kraju

 – powiedziała. Zarzuciła też mediom, że pokazują wciąż te same sceny przemocy.

[polecam:https://niezalezna.pl/263359-szokujace-sceny-we-francji-paryz-w-ogniu-omal-nie-doszlo-do-tragedii-wideo]

Na portalu „Opinion Internationale” komentator Philippe Monturet zastanawiał się, „czy rząd nie zdecydował się na taktykę polityczną mającą zmarginalizować ten ruch, który jest wyrazem prawdziwych, głębokich problemów, po to, by nie zmieniać polityki gospodarczej i finansowej”.

[polecam:https://niezalezna.pl/263636-francja-przedwyborczy-krajobraz-po-bitwie]

Komentator – podobnie jak wielu polityków i socjologów – przewiduje, że niezależnie od represji ruch „żółtych kamizelek” może długo trwać w różnych formach, gdyż kolejne rządy postrzegane są jako bezsilne i niekompetentne.

- Nie można nie zauważyć rozczarowania polityką. I nie jest to odrzucenie elit, ale odrzucenie braku prawdziwych elit, prawdziwych mężów stanu

 - podkreślił.

- Jeśli nic się nie zmieni, to zakwestionowana będzie nie prawowitość ruchu, ale mandat prezydenta. Przez tych wszystkich, którzy już mają dosyć ustępowania, jak i tych, którzy dosyć mają rabunków

– konkluduje Monturet.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl