Premiera okrzyknięto MISTRZEM! Zobacz jak Mateusz Morawiecki „zaorał” Platformę Obywatelską. WIDEO

Mateusz Morawiecki / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Znakiem firmowym Prawa i Sprawiedliwości jest to, że my możemy, że potrafimy, nie tak jak premier Tusk sprzed kilku lat, jak coś jest niemożliwe, to jest niemożliwe – tak sobie opowiadali – zauważył Mateusz Morawiecki. Odniósł się też do „Gabinetu Cieni” PO. "Orka na całego", "Morawiecki MISTRZ" - piszą w sieci.

Jesteśmy trzy tygodnie przed naszymi konkurentami, gdy oni drapią się w głowę i zaczynają myśleć o tym, co zaproponować, a my już mamy konkretny program

– stwierdził dziś podczas konwencji PiS we Wrocławiu Mateusz Morawiecki.

Premier odniósł się również do Gabinetu Cieni PO.

Znakiem firmowym Prawa i Sprawiedliwości jest to, że my możemy, że potrafimy, nie tak jak premier Tusk sprzed kilku lat, „jak coś jest niemożliwe, to jest niemożliwe” – tak sobie opowiadali. „Nie ma i nie będzie” – mówili. Nie wiem po co oni teraz powołali Gabinet Cieni, przecież przez osiem lat mieli tak naprawdę gabinet cieni

– powiedział premier.

Ale serio, czy ktoś potrafi mi wymienić jakieś nazwisko z ich gabinetu cieni? Sami o nim zapomnieli. To pozorowane działania szanowni państwo, to są rządy Platformy i PSL. Dziś na tym swoim slajdzie – chociaż to ja jestem mistrzem Power Pointa, ale podczepiają się pod nasze sukcesy – wymienili listę grzechów tego, czego nie zrobili przez osiem lat

– mówił Mateusz Morawiecki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Po 19 dniach migranci zeszli ze statku

/ twitter.com/openarms_fund screen

  

Po 19 dniach kryzysu, statek organizacji pozarządowej Open Arms został wpuszczony do portu na włoskiej wyspie Lampedusa, a pokład opuściło ponad 80 migrantów. Impas rozwiązała prokuratura, która nakazała natychmiastową ewakuację migrantów.

Migranci zeszli na ląd w nocy z wtorku na środę. Wszyscy zostali przewiezieni do ośrodka pobytu na Lampedusie. Przejazdowi autokarów z rozbitkami towarzyszyły przepychanki między zwolennikami i przeciwnikami przyjmowania migrantów.

Jednostka hiszpańskiej organizacji pomocowej czekała na zgodę na wpłynięcie do portu w odległości 800 metrów od brzegów Lampedusy, a sytuacja na pokładzie według relacji załogi pogarszała się z każdą chwilą, przede wszystkim z powodu fatalnych warunków sanitarno-higienicznych. Do kulminacji napięcia doszło we wtorek, gdy kilkunastu zdesperowanych migrantów skoczyło do morza po to, by o własnych siłach dotrzeć na ląd. Niektórzy zostali wyłowieni i wrócili na pokład; inni - dostali się na wyspę.

Wieczorem prokuratura w Agrigento na Sycylii nakazała konfiskatę statku i natychmiastową ewakuację wszystkich migrantów. Pozostało ich na pokładzie ponad 80. W poprzednich dniach zabrano stamtąd 27 nieletnich i około 20 osób z powodu stanu zdrowia.

[polecam:https://niezalezna.pl/284389-migranci-spanikowali-i-rzucili-sie-do-wody]

"Nareszcie koszmar się kończy" - tak decyzję prokuratury skomentowała organizacja Open Arms.

Śledczy na jej wniosek prowadzą dochodzenie w sprawie nielegalnego przetrzymywania ludzi na pokładzie.

Decyzję prokuratury o nakazie ewakuacji migrantów skrytykował wicepremier, szef MSW Matteo Salvini, inicjator polityki zamkniętych włoskich portów dla statków NGO.

Kolejny impas wokół jednostki z migrantami uratowanymi na Morzu Śródziemnym został rozwiązany w dniu oficjalnego rozpoczęcia kryzysu rządowego we Włoszech, po dymisji premiera Giuseppe Contego z powodu rozpadu koalicji antymigracyjnej Ligi Salviniego i Ruchu Pięciu Gwiazd.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl