Migranci koczują na ulicach Francji. Tak usiłują dostać się do Wielkiej Brytanii. WIDEO

/ twitter.com/Stone_SkyNews

  

Dziennikarz Sky News pokazał, jak wygląda północna Francja po zamknięciu obozu w Calais, nazwanego Dżunglą. – Patrzymy na ciągłą presję i napięcia, które powoduje migracja w północnej Francji. Nakręciliśmy dziesiątki młodych nastolatków z Sudanu, którzy niebezpiecznie ryzykują ścigając ciężarówki jadące do Wielkiej Brytanii – napisał Mark Stone.

Reporter opublikował dziesiątki filmów, na których widać młodych mężczyzn usiłujących wedrzeć się do samochodów ciężarowych.

Nagranie zrobiono w miejscowości Quistreham w pobliżu Caen na północy Francji. Migranci próbują otwierać naczepy ciężarówek, które zwalniają w obszarze zabudowanym. Według Sky News są to przybysze z Sudanu, w większości poniżej 20 roku życia.

Dziennikarz przypomina, że obóz Calais został zamknięty przez policję w 2016 roku, Migranci rozproszyli się po Francji. Niektórzy wrócili do Paryża, inni koczują wzdłuż wybrzeża.

Ouistreham służy jako port w Caen. W przeciwieństwie do Calais gdzie autostrady prowadzą bezpośrednio do nabrzeża, tutaj ciężarówki muszą jechać przez miasto, co daje okazję migrantom do ucieczki do Wielkiej Brytanii.

Jedną z osób, które wdrapały się na tę ciężarówkę, był Mahomet. Później powiedział mi, że ma 14 lat. Przyjechał do Ouistreham, ponieważ jego starszy brat zrobił to samo jakiś czas temu. Jego rodzice są w Sudanie. „Chcę dobre życie, ale jest ciężko" - powiedział łamanym angielskim

– podaje europejski korespondent Sky News.

W ten sposób migranci zachęcają innych do odbycia takiej samej podróży do Europy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto pisał nowy program Prawa i Sprawiedliwości? Europoseł w radiowej rozmowie wymienił nazwisko

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w sobotę na swojej stronie internetowej program wyborczy pod tytułem "Polski model państwa dobrobytu". Dziś w Radiu Zet europoseł Adam Bielan, poinformował, że autorem dokumentu jest Rada Programowa, na której czele stoi wicepremier Piotr Gliński. - Oczywiście liderzy Zjednoczonej Prawicy autoryzowali ten tekst - dodał Bielan.

PiS opublikował w sobotę na swojej stronie internetowej program wyborczy pod tytułem "Polski model państwa dobrobytu". Dziś w Radiu Zet Adam Bielan, europoseł Solidarnej Polski, został zapytany o to, kto jest autorem dokumentu.

- Rada Programowa od kierownictwem wicepremiera Piotra Glińskiego, ale oczywiście liderzy Zjednoczonej Prawicy, w tym przede wszystkim Jarosław Kaczyński, ten tekst autoryzowali

– stwierdził Bielan.

– Jarosław Kaczyński jest liderem naszego obozu, jest postacią bardzo charyzmatyczną i to oczywiste, że w tym programie jest rozwiniętych wiele jego myśli, ale redagował to zespół pod przewodnictwem wicepremiera Glińskiego – dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288093-zobacz-program-pis]

Ponad 200-stronnicowy dokument podzielony jest na rozdziały poświęcone m.in. polityce społecznej i ochronie zdrowia, edukacji, ochronie środowiska i polityce zagranicznej.

Na pierwszych stronach programu przypomniano szlagierowe programy i obietnice PiS, w tym podniesienie płacy minimalnej, modernizacja armii, "bez PiT dla młodych", obniżka CiT czy 13 emerytura.

Pierwszy rozdział poświęcony jest wartościom i zasadom partii, drugi rozdział zatytułowano: "Diagnoza. Od postkomunizmy do polskiego modelu nowoczesnego państwa dobrobytu".

[polecam:https://niezalezna.pl/288175-w-programie-pis-rewolucja-z-immunitetami-i-areszt-dla-posla-na-wniosek-prokuratora-generalnego]

Główny i największy rozdział to Państwo, który jest podzielony na podrozdziały takie m.in. jak: polityka społeczna i ochrona zdrowia, rozwój - zrównoważony i autonomiczny z aktywną rolą państwa; przyszłość edukacji i sportu, troska o wieś i rolnictwo, ochrona środowiska, polityka zagraniczna i obronna.

Czwarty rozdział to Wyzwania, czyli wolność, solidarność i godność, tożsamość.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl