Migranci koczują na ulicach Francji. Tak usiłują dostać się do Wielkiej Brytanii. WIDEO

/ twitter.com/Stone_SkyNews

  

Dziennikarz Sky News pokazał, jak wygląda północna Francja po zamknięciu obozu w Calais, nazwanego Dżunglą. – Patrzymy na ciągłą presję i napięcia, które powoduje migracja w północnej Francji. Nakręciliśmy dziesiątki młodych nastolatków z Sudanu, którzy niebezpiecznie ryzykują ścigając ciężarówki jadące do Wielkiej Brytanii – napisał Mark Stone.

Reporter opublikował dziesiątki filmów, na których widać młodych mężczyzn usiłujących wedrzeć się do samochodów ciężarowych.

Nagranie zrobiono w miejscowości Quistreham w pobliżu Caen na północy Francji. Migranci próbują otwierać naczepy ciężarówek, które zwalniają w obszarze zabudowanym. Według Sky News są to przybysze z Sudanu, w większości poniżej 20 roku życia.

Dziennikarz przypomina, że obóz Calais został zamknięty przez policję w 2016 roku, Migranci rozproszyli się po Francji. Niektórzy wrócili do Paryża, inni koczują wzdłuż wybrzeża.

Ouistreham służy jako port w Caen. W przeciwieństwie do Calais gdzie autostrady prowadzą bezpośrednio do nabrzeża, tutaj ciężarówki muszą jechać przez miasto, co daje okazję migrantom do ucieczki do Wielkiej Brytanii.

Jedną z osób, które wdrapały się na tę ciężarówkę, był Mahomet. Później powiedział mi, że ma 14 lat. Przyjechał do Ouistreham, ponieważ jego starszy brat zrobił to samo jakiś czas temu. Jego rodzice są w Sudanie. „Chcę dobre życie, ale jest ciężko" - powiedział łamanym angielskim

– podaje europejski korespondent Sky News.

W ten sposób migranci zachęcają innych do odbycia takiej samej podróży do Europy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Małgorzata Kidawa-Błońska jak Ryszard Petru? Wpadek jest coraz więcej! "Za dużo pracy, za szybko"

Małgorzata Kidawa-Błońska / Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Małgorzata Kidawa-Błońska kontynuuje kampanię wyborczą i stara się przekonać Polaków, by to na nią oddali głos w wyborach prezydenckich 10 maja. Nie udaje jej się jednak uniknąć wpadek - zarówno tych wizerunkowych (jak np. ciepłe przywitanie z działaczami KOD zakłócającymi przemówienie prezydenta RP), jak i słownych. - Pani Kidawa-Błońska nie jest przyzwyczajona do takich wysokich obrotów - uważa Sławomir Jastrzębowski.

Borys Budka, nowy szef PO pytany o to, skąd bierze się "tyle wpadek" Małgorzaty Kidawy-Błońskiej odpowiedział, że nie dostrzegł większych wpadek, a jedynie "czasem zdarzy się przejęzyczenie". Nie ma jednak wątpliwości, że takie "przejęzyczenia" zdarzają się zdecydowanie zbyt często, jak na kandydata na prezydenta. 

Tylko w ostatnim czasie Małgorzata Kidawa-Błońska popełniła serię wpadek. Na przykład - z obwodem kaliningradzkim:

I najnowsza wpadka - dotycząca rocznicy zbrodni katyńskiej z 1940 roku. Kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP stwierdziła, że od tego czasu mija w tym roku... 75 lat. 

Dziś w programie "Jedziemy" Michała Rachonia gościł były redaktor naczelny "Super Expressu" Sławomir Jastrzębowski. Jako genezę wpadek Kidawy-Błońskiej wskazał dużą intensywność kampanii wyborczej i dodał: "Potrzeba szkolenia".

[polecam:https://niezalezna.pl/311430-skandaliczna-wpadka-kidawy-blonskiej-pomylila-tegoroczna-rocznice-zbrodni-katynskiej]

- Każdy może się pomylić, ale nagromadzenie pomyłek pani Kidawy-Błońskiej w ostatnim czasie wskazuje na to, że pani Kidawa-Błońska nie jest przyzwyczajona do takich wysokich obrotów, na jakie ją wrzucono. To jest za dużo pracy, za szybko, za dużo pomyłek. Dlatego my zaczynamy patrzeć na przemówienia pani Kidawy-Błońskiej jak kiedyś Ryszarda Petru się słuchało

- stwierdził. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts