Reporter opublikował dziesiątki filmów, na których widać młodych mężczyzn usiłujących wedrzeć się do samochodów ciężarowych.

Nagranie zrobiono w miejscowości Quistreham w pobliżu Caen na północy Francji. Migranci próbują otwierać naczepy ciężarówek, które zwalniają w obszarze zabudowanym. Według Sky News są to przybysze z Sudanu, w większości poniżej 20 roku życia.

Dziennikarz przypomina, że obóz Calais został zamknięty przez policję w 2016 roku, Migranci rozproszyli się po Francji. Niektórzy wrócili do Paryża, inni koczują wzdłuż wybrzeża.

Ouistreham służy jako port w Caen. W przeciwieństwie do Calais gdzie autostrady prowadzą bezpośrednio do nabrzeża, tutaj ciężarówki muszą jechać przez miasto, co daje okazję migrantom do ucieczki do Wielkiej Brytanii.

Jedną z osób, które wdrapały się na tę ciężarówkę, był Mahomet. Później powiedział mi, że ma 14 lat. Przyjechał do Ouistreham, ponieważ jego starszy brat zrobił to samo jakiś czas temu. Jego rodzice są w Sudanie. „Chcę dobre życie, ale jest ciężko" - powiedział łamanym angielskim

– podaje europejski korespondent Sky News.

W ten sposób migranci zachęcają innych do odbycia takiej samej podróży do Europy.