Skandaliczny asortyment polskiego sklepu internetowego. Sprzedają koszulki ze... Stalinem!

Choć art. 256 Kodeksu karnego mówi wyraźnie, że kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła treści będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej, nic sobie z tego nie robi sklep internetowy Cupsell.pl. To właśnie wśród jego asortymentu znajdziemy... koszulki ze Stalinem w różnej kolorystyce.

PrtSc/ cupsell.pl

CUPSELL TO WYJĄTKOWI LUDZIE...
Nasz zespół złożony jest z prawdziwych pasjonatów. Co prawda nie jesteśmy ani wszechwiedzący, ani nieomylni, ale mamy w sobie mnóstwo energii, pasji i humoru, co czyni nas prawdziwymi tytanami. Kochamy to, co robimy i dlatego robimy to dobrze.

- tak reklamuje się sklep internetowy, który wśród swoich produktów ma również koszulki z wizerunkiem jednego z największych morderców w historii - Józefa Stalina. 

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością CupSell zarejestrowana jest w Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu Jej siedzibę znajdziemy jednak przy ul. Stawki w Warszawie.

Koszulki ze Stalinem można zakupić w różnych kolorach  - od białego, po czerwony.

Właścicielom sklepu warto przypomnieć, że sprzedając tak skandaliczny towar, łamią art. 256 Kodeksu karnego mówiący o "propagowaniu faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego lub nawoływaniu do nienawiści", który mówi wyraźnie:

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#skandal #sklep #kodeks karny #koszulki #Stalin

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo