Dobra zmiana potrzebna w samorządach

Dobra zmiana potrzebna jest również w samorządach. Rząd przygotował bardzo wiele projektów i programów, które dedykowane są miastom i miejscowościom, tym najmniejszym i największym, tylko musi być ktoś, kto jest partnerem rządu – powiedziała w Szczecinku wicepremier Beata Szydło.

twitter.com/@pisorgpl

Beata Szydło swoją wizytę w woj. zachodniopomorskim rozpoczęła w Szczecinku. Konferencję prasową z udziałem wicepremier zorganizowano nie jak pierwotnie zakładano w Parku Miejskim, a w Centrum Edukacji Ekologicznej. 

- Dobra zmiana potrzebna jest również w samorządach. (…) Rząd przygotował bardzo wiele projektów, bardzo wiele programów, które dedykowane są właśnie naszym miastom i miejscowościom, tym najmniejszym, tym największym, tylko musi być ktoś, kto jest partnerem rządu i chce z tych programów skorzystać – powiedziała podczas konferencji wiceminister.

Dodała, że "ten ktoś" musi być nastawiony na to, że "miasto, w którym żyje, w którym zarządza, jest naszym wspólnym dobrem".

Podkreśliła, że rząd PiS m. in. "charakteryzuje się tym, że dotrzymuje słowa".

- I tak jak mówiliśmy, że dotrzymujemy słowa w rządzie, tak i dotrzymamy w samorządzie. Chcę tu przytoczyć choć jeden przykład z waszego terenu. Ja sama pamiętam, jak podczas kampanii wyborczej w 2015 r. w Koszalinie deklarowaliśmy (…), że zrealizujemy drogę S11. To była deklaracja, to było nasze zobowiązanie, wielu wówczas mówiło, że to nie będzie możliwe, a tymczasem dzisiaj widzicie, że ta inwestycja została już rozpoczęta, wchodzi w życie. I że te zobowiązania, te i inne, będą dotrzymane do końca - powiedziała.

Wicepremier spotka się także z mieszkańcami Wałcza.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#Szczecinek #dobra zmiana #Beata Szydło

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo