Koniec futbolowej farsy w Danii. Piłkarze kończą protest i wracają do gry

/ /twitter.com/DBUfodbold

  

Duńska Federacja Piłkarska (DBU) poinformowała, że doszła do porozumienia z pierwszą reprezentacją kraju w sprawie przedłużenia negocjacji dotyczących praw wizerunkowych piłkarzy. Wobec tego niedzielny mecz z Walią w Lidze Narodów odbędzie się zgodnie z planem.

Z powodu konfliktu środowy mecz towarzyski ze Słowacją (0:3) Dania rozegrała w składzie złożonym z zawodników trzeciej ligi i futsalu, co nazwane zostało przez duńskie i słowackie media "farsą" i "cyrkiem".

CZYTAJ WIĘCEJ: Futsalowcy, amatorzy i... youtuber. Zastępcza kadra Danii przegrała tylko trzema bramkami

W czwartek wieczorem prezes DBU Jesper Moeller przesłał informację prasową do mediów o zwarciu tymczasowego porozumienia ze stowarzyszeniem piłkarzy, którego członkami są zawodnicy kadry A, tak, aby rozegrać mecz z Walią w Aarhus w najsilniejszym składzie.

Konflikt pomiędzy DBU i piłkarzami kadry A, będącymi członkami stowarzyszenia, które jest rodzajem krajowego związku zawodowego piłkarzy, trwa już od ponad dwóch lat i kilkakrotnie był zażegnywany krótkimi umowami. Ostania wygasła 1 sierpnia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ukrywała się ponad sześć lat. Zatrzymano ją w Katowicach

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Śląska Policja

  

Polka, poszukiwana przez hiszpański sąd Europejskim Nakazem Aresztowania, została zatrzymana w Katowicach. Ponad sześć lat temu kobieta opuściła swojego hiszpańskiego partnera, zabierając ze sobą czteroletnią wówczas córkę. Obecnie wszystko wskazuje na to, że rodzice dziecka polubownie zakończą spór.

Ukrywającą się przed byłym mężem i hiszpańskim wymiarem sprawiedliwości 42-latkę odnaleźli tzw. łowcy głów - policjanci wyspecjalizowani w poszukiwaniach, działający w ramach sekcji do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Kobieta z córką wyjechały z Hiszpanii - gdzie wówczas mieszkały - w 2013 roku, by spędzić w Polsce święta. Nie wróciły jednak w zapowiadanym terminie, a matka zerwała kontakt z hiszpańskim partnerem, choć - zgodnie z przepisami - wspólnie sprawowali opiekę nad dziewczynką. Mężczyzna zgłosił zaginięcie dziecka.

W sprawę zaangażowała się hiszpańska i polska policja. Hiszpański sąd przekazał pełnię władzy rodzicielskiej ojcu dziecka oraz wydał Europejski Nakaz Aresztowania matki. Decyzję hiszpańskiego sądu podtrzymał sąd w Polsce, nakazując przekazanie dziecka ojcu. Kobieta nie chciała oddać dziewczynki i przez siedem lat ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości, wielokrotnie zmieniając miejsce zamieszkania.

W kwietniu tego roku katowiccy policjanci ustalili, że kobieta z córką są w Niemczech. Została zatrzymana, gdy przyjechała do Katowic.

- Ze względu na swoją specyfikę i emocjonalny oddźwięk sprawa wymagała od śledczych sporej delikatności i troski. Najważniejsze było dobro dziecka, ale także poszanowanie praw rodziców, wynikających z władzy rodzicielskiej i pełnionej roli

- powiedziała podkom. Magdalena Wiśniewska z zespołu prasowego śląskiej policji.

- Policjanci zadbali o to, aby sam moment zatrzymania był zarówno dla kobiety, jak i jej 11-letniej obecnie córki, jak najmniej stresujący

- dodała.

Dziewczynka i jej mama zostały przesłuchane w katowickiej komendzie. 42-latka była spokojna, przyznała, że ukrywała się z córką, bo bała się ją utracić. Po przesłuchaniu w prokuraturze kobieta została zwolniona, w dalszym postępowaniu będzie odpowiadać z wolnej stopy.

Dziewczynka, w obecności psychologa i kuratora, została przekazana pod opiekę ojca, posiadającego pełnię praw rodzicielskich.

- Pełnomocnicy stron zapowiedzieli, że rodzice będą zmierzali do jak najkorzystniejszego, polubownego rozwiązania sprawy opieki nad córką, aby kierować się przede wszystkim jej dobrem

- powiedziała podkomisarz Wiśniewska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl