Poprzednie rządy są odpowiedzialne za tak późne aresztowanie Przywieczerskiego

Przebywający w Waszyngtonie wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki powiedział, że spóźnione zatrzymanie Dariusza Przywieczerskiego, skazanego w 2005 r. na 3,5 roku więzienia za udział w aferze FOZZ, to wina "poprzednich rządów".

Bartosz Cichocki
msz.gov.pl

"Poprzednie rządy nie zajmowały się łapaniem złoczyńców w sposób, na jaki to zasługiwało"

- powiedział Cichocki.

Wiceszef polskiej dyplomacji podczas rozmowy z korespondentami polskich mediów nie chciał komentować szczegółów informacji o zatrzymaniu w USA i spodziewanej ekstradycji do Polski poszukiwanego listem gończym Przywieczerskiego "aż - jak to ujął - ta sprawa się zmaterializuje".

Cichocki, który przybył do Waszyngtonu na sesję wznowionego po dwóch latach Polsko-Amerykańskiego Dialogu Strategicznego, dodał, że "chciałby zapewnić wszystkich, którzy złamali polskie prawo, że polska sprawiedliwość ich znajdzie i wymierzy (im) sprawiedliwą karę".

Dariusz Przywieczerski, były szef Universalu i domniemany "mózg afery FOZZ", został skazany przez sąd na trzy i pół roku więzienia m.in. za wyprowadzenie z FOZZ około 1,5 mln dolarów.

Po ucieczce z Polski przebywał głównie w Stanach Zjednoczonych; od ponad 12 lat był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#afera FOZZ #Dariusz Przywieczerski #Bartosz Cichocki

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo