Mocny apel Tomasza Sakiewicza. Nie pozwólmy na fałszowanie wyborów!

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Fałszowanie wyborów jest ciężkim przestępstwem i zapowiedzmy taką postawę, że w tym roku, w te wybory nikt z nas na nie nie pozwoli. Jeśli dowiemy się o fałszerstwie, zobaczymy - filmujmy, dokumentujmy, zgłaszajmy do organów ścigania - apeluje redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.

Premier Polski w wyłącznym wywiadzie dla Telewizji Republika, którego udzielił na Forum w Krynicy, zaapelował o pilnowanie wyborów. 

PiS rządzi już prawie trzy lata - ma służby specjalne, policję - a jednak premier obawia się, że ktoś mógłby sfałszować wybory albo nieuczciwie na nie wpływać. 

Wszyscy wiemy, że władza w komisjach, w niewielkich gminach, tam gdzie się sprawdza wyniki wyborcze, tak naprawdę to jest władza lokalnych sitw, bardzo często powiązanych z PSL, postkomunistami, czasem z PO. Te sitwy nie chcą oddać władzy i wielokrotnie dochodziło do nadużyć. Wyniki, których frekwencja przekraczała 100 proc., dosypywanie do urn, dawanie dodatkowych znaczków na kartach - to wszystko widzieliśmy, pewnie wielu z Państwa miało z tym do czynienia.

Zgłoszenia do sądów, na policję, nic nie dawały. Uznawano, że nie miało to wpływu na wybory. Prawie nigdy nie unieważniono wyborów, nawet przy tak ogromnym fałszerstwie, jakie miało miejsce 4 lata temu, kiedy jedna z partii dostała prawdopodobnie trzykrotnie większy wynik, niż należało jej się to z normalnego rozkładu poparcia. 

Musimy wszyscy się angażować, stać się mężami zaufania, zaangażować się w ruch kontroli wyborów. Kluby "Gazety Polskiej" będą w tym pomagać, także można zgłosić się do miejscowego Klubu "GP" z prośbą o współpracę, jeżeli ktoś chce się zaangażować. Ale przede wszystkim: widzimy gdzieś nieprawidłowość, proszę to zgłaszać na policję, proszę to zgłaszać do prokuratury, bo to wszystko są przestępstwa. Fałszowanie wyborów jest ciężkim przestępstwem i zapowiedzmy taką postawę, że w tym roku, w te wybory nikt z nas na nie nie pozwoli. Jeśli dowiemy się o fałszerstwie, zobaczymy - filmujmy, dokumentujmy, zgłaszajmy do organów ścigania. 

Cały apel Tomasza Sakiewicza:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wyłudzali datki na odbudowę Notre Dame. Jest śledztwo

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Frédéric BISSON/CC BY-SA 2.0

  

Paryska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie "oszustwa popełnionego przez grupę zorganizowaną". Objęto nim osoby, które podszywały się pod zbierających datki na odbudowę zniszczonej w pożarze katedry Notre Dame - informuje AFP. Francuska agencja powołuje się na prokuraturę, która apeluje o zachowanie czujności.

Śledztwo wszczęto po otrzymaniu skargi przez fundację Fondation du patrimoine. Zdaniem organizacji pewni ludzie, podając się za członków fundacji, wyłudzali pieniądze, które rzekomo miały zostać przeznaczone na odbudowę paryskiej świątyni. Oszuści do ofiar dzwonili i wysyłali e-maile, namawiając na wykonanie przelewów.

Przestępcy stworzyli również fałszywą stronę internetową, dzięki której podszywali się pod fundację.

W sumie na rekonstrukcję świątyni legalnie zebrano już około miliarda euro; środki wysyłają zarówno miliarderzy czy duże firmy, jak i zwykli obywatele. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl