Mocny apel Tomasza Sakiewicza. Nie pozwólmy na fałszowanie wyborów!

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Fałszowanie wyborów jest ciężkim przestępstwem i zapowiedzmy taką postawę, że w tym roku, w te wybory nikt z nas na nie nie pozwoli. Jeśli dowiemy się o fałszerstwie, zobaczymy - filmujmy, dokumentujmy, zgłaszajmy do organów ścigania - apeluje redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.

Premier Polski w wyłącznym wywiadzie dla Telewizji Republika, którego udzielił na Forum w Krynicy, zaapelował o pilnowanie wyborów. 

PiS rządzi już prawie trzy lata - ma służby specjalne, policję - a jednak premier obawia się, że ktoś mógłby sfałszować wybory albo nieuczciwie na nie wpływać. 

Wszyscy wiemy, że władza w komisjach, w niewielkich gminach, tam gdzie się sprawdza wyniki wyborcze, tak naprawdę to jest władza lokalnych sitw, bardzo często powiązanych z PSL, postkomunistami, czasem z PO. Te sitwy nie chcą oddać władzy i wielokrotnie dochodziło do nadużyć. Wyniki, których frekwencja przekraczała 100 proc., dosypywanie do urn, dawanie dodatkowych znaczków na kartach - to wszystko widzieliśmy, pewnie wielu z Państwa miało z tym do czynienia.

Zgłoszenia do sądów, na policję, nic nie dawały. Uznawano, że nie miało to wpływu na wybory. Prawie nigdy nie unieważniono wyborów, nawet przy tak ogromnym fałszerstwie, jakie miało miejsce 4 lata temu, kiedy jedna z partii dostała prawdopodobnie trzykrotnie większy wynik, niż należało jej się to z normalnego rozkładu poparcia. 

Musimy wszyscy się angażować, stać się mężami zaufania, zaangażować się w ruch kontroli wyborów. Kluby "Gazety Polskiej" będą w tym pomagać, także można zgłosić się do miejscowego Klubu "GP" z prośbą o współpracę, jeżeli ktoś chce się zaangażować. Ale przede wszystkim: widzimy gdzieś nieprawidłowość, proszę to zgłaszać na policję, proszę to zgłaszać do prokuratury, bo to wszystko są przestępstwa. Fałszowanie wyborów jest ciężkim przestępstwem i zapowiedzmy taką postawę, że w tym roku, w te wybory nikt z nas na nie nie pozwoli. Jeśli dowiemy się o fałszerstwie, zobaczymy - filmujmy, dokumentujmy, zgłaszajmy do organów ścigania. 

Cały apel Tomasza Sakiewicza:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Doradczyni Trumpa ds. Rosji odchodzi ze stanowiska. Była znana z krytycznego stosunku do Putina

Fiona Hill / By Kuhlmann /MSC - https://www.securityconference.de/mediathek/munich-security-conference-2017/image/fiona-hill/filter/image/, CC BY 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71345528

  

Fiona Hill, główna doradczyni prezydenta USA Donalda Trumpa ds. Rosji, znana z krytycznego nastawienia wobec Władimira Putina, w sierpniu odejdzie ze stanowiska - poinformował rzecznik Narodowej Rady Bezpieczeństwa (NSC). - Następcą Hill ma zostać obecny szef NSC Tim Morrison - dodał rzecznik.

Hill sprawowała funkcję prezydenckiej doradczyni od marca 2017 roku, a od lipca 2018 roku należała do Narodowej Rady Bezpieczeństwa, gdzie była dyrektorem ds. Rosji i Europy Wschodniej. Wcześniej pracowała dla komisji sił zbrojnych Izby Reprezentantów.

"Wall Street Journal" przypomina, że krótko po objęciu przez nią funkcji w Radzie, Trump zaprosił na spotkanie w Białym Domu szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa i ówczesnego ambasadora Rosji w USA Siergieja Kislaka, co spotkało się z krytyką wielu specjalistów od polityki zagranicznej. Gazeta przypomina też, że według późniejszych doniesień Trump miał na tym spotkaniu podzielić się z Ławrowem i Kislakiem tajnymi informacjami, jakie otrzymał od Izraela.

W 2018 roku Hill była w składzie delegacji USA w Helsinkach podczas spotkania Trumpa i Putina.

Urodzona w Wielkiej Brytanii Hill jest ekspertką do spraw Rosji; sowietolożką po studiach na Uniwersytecie Harvarda, gdzie również uzyskała tytuł doktora historii. Do 2017 roku pracowała w waszyngtońskim ośrodku analitycznym Brookings Institution, a wcześniej w fundacji Eurasia Foundation. Przez trzy lata (2006-2009) była specjalistką ds. Rosji i Eurazji w Krajowej Radzie Wywiadu (NIC) USA - centrum analitycznym, odpowiedzialnym za prognozy strategiczne.

Hill jest współautorką książki biograficznej o Putinie: "Mr. Putin: Operative in the Kremlin" ("Putin - agent na Kremlu"), a także autorką wielu publikacji o Rosji, Kaukazie, Azji Środkowej, kwestiach energetycznych i konfliktach regionalnych. W swojej działalności zawodowej dużo pisała o potrzebie wywierania na Rosję większej presji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl