Nowy rzecznik prezydenta

/ Krzysztof Sitkowski \ KPRP

  

W piątek w Pałacu Prezydenckim planowana jest uroczystość nominacji nowego ministra w Kancelarii Prezydenta. Ma on odpowiadać m.in. za nadzór nad biurem prasowym - dowiedziała się dziś PAP.

W poniedziałek rezygnację z funkcji rzecznika prasowego prezydenta Andrzeja Dudy złożył Krzysztof Łapiński, który był jednocześnie sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta. Według 300polityki nowym rzecznikiem zostanie radny PiS w łódzkim sejmiku, prawnik Błażej Spychalski.

Jak wynika z informacji PAP ze źródeł w KPRP, prezydent Duda przyjął już dymisję Łapińskiego, a w piątek nastąpi uzupełnienie składu kierownictwa Kancelarii o nową osobę, która będzie odpowiadała m.in. za nadzór nad biurem prasowym.

Rozmówca PAP zaznaczył, że prezydent brał pod uwagę kilka kandydatur. Dodał, że nie jest jeszcze rozstrzygnięte, czy nowy minister będzie jednocześnie rzecznikiem prasowym prezydenta. 

Minister niekoniecznie musi być rzecznikiem; równie dobrze może być minister, który nadzoruje prace działu prasowego kancelarii i w ramach tego działu będzie powołany rzecznik w randze niższej niż minister

- powiedziało źródło. Według niego nie jest też wykluczone, że ostatecznie termin uroczystości zostanie przesunięty.

Wcześniej o planowanej na godz. 13.30 w piątek uroczystości powołania nowego sekretarza stanu odpowiedzialnego za nadzór nad biurem prasowym informowała 300polityka. Według portalu stanowisko to obejmie Błażej Spychalski, prezes zarządu Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim. Jak podała 300polityka, jest on „mocno związany” z b. rzecznikiem PiS Marcinem Mastalerkiem, który pracował przy kampanii Andrzeja Dudy i kampanii przed wyborami parlamentarnymi.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalena.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono ciała Polaków

zdjęcie ilustracyjne / Photo-View

  

Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował w komunikacie urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.

Kobieta i mężczyzna z polskiej placówki badawczej udali się w piątek na wycieczkę. Gdy nie powrócili w ustalonym terminie - w niedzielę rano - do bazy, załoga stacji wyruszyła, by ich szukać.

"Dwie ofiary śmiertelne znaleziono kilka godzin później w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona, na wschód od stacji. Spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry"

- napisała w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

Na miejsce zdarzenia wysłany został helikopter wraz z lekarzem oraz policją.

Jak poinformował urząd gubernatora, w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund przebywa zwykle 14 osób.

Według gazety "VG" obie ofiary śmiertelne były obywatelami polskimi. W tym sezonie zimowym już 11 osób straciło życie w Norwegii w wyniku lawin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl