Europosłowie PO Róża Maria Barbara Fürstin von Thun und Hohenstein, Barbara Kudrycka i Michał Boni zorganizowali w Brukseli debatę „Jak Polacy bronią demokracji?”, oczywiście pod patronatem Europejskiej Partii Ludowej. Krytykowania Polski nie wytrzymał Dobromir Sośnierz, który w Parlamencie Europejskim zastąpił w tym roku Janusza Korwin-Mikkego z ramienia partii Wolność. 

"Dzień po przegranych wyborach powołaliście KOD, który bronił demokracji przed czym? Przed tym, że przegraliście wybory?" - mówił Sośnierz, a jego wypowiedzi przerwały krzyki europosłów. "Konstytucja, Konstytucja" - grzmieli. Na co europoseł Wolności odpowiedział: "To jest wasza demokracja, to jest wasza tolerancja, potraficie tylko drzeć mordę, a nie dyskutować". 

To, co działo się na debacie, jest ważne, ale uwagę obserwatorów zwrócił fakt, kto się na niej pojawił. Telewizyjne kamery uchwyciły tajemniczego gościa w tle podczas przemówienia Sośnierza. Spostrzegawczy użytkownicy Twittera szybko rozwikłali zagadkę. 

Okazało się, że do Brukseli pofatygował się sam... Bartosz Kramek z fundacji Otwarty Dialog. To autor instrukcji „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”. Pojawiła się ona w internecie i zawierała informacje co robić, aby obalić polski rząd. Jego żona Ludmiła Kozłowska, szefowa wspomnianej fundacji, została wydalona z Unii Europejskiej. Po tej decyzji Kramek żalił się na prześladowanie ze strony polskich władz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kramek przerywa milczenie! Żali się w mediach: „Mam ostatnio przygody na granicy”

Jak widać, Kramek był w dobrym humorze, nie przejmując się rozłąką z żoną. Ta na razie pozostaje na terenie Ukrainy, choć w jej obronie stają takie "autorytety" jak Fürstin von Thun und Hohenstein, Boni, Lis czy sam Lech Wałęsa. Domagają się oni przyznania szefowej Otwartego Dialogu obywatelstwa kraju Unii Europejskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wałęsa, Lis, Thun, Boni... "Autorytety" bronią Kozłowskiej i chcą jej powrotu!