Afera FOZZ. Tomasz Sakiewicz zwraca uwagę, kto może mieć z nią problem

– Na pewno jednym z twórców systemu biznesu komunistycznego był Aleksander Kwaśniewski, który był zamieszany w aferę komitetu ds. młodzieży, podobna do FOZZ afera, ale nawet mniej subtelna – pozostało mnóstwo dokumentów, ale Kwaśniewski nigdy nie poniósł za to odpowiedzialności. Na pewno część obozu dzisiejszej PO oraz część postkomunistów będzie mieć problem z FOZZ – mówił na antenie TVP Info Tomasz Sakiewicz.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Portal tvp.info ustalił nieoficjalnie, że Dariusz Przywieczerski, były prezes Universalu i domniemany „mózg afery FOZZ”, zostanie wydany Polsce. Zgodę na jego ekstradycję wydały Stany Zjednoczone.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przełom w wyjaśnieniu „matki wszystkich afer”? Jest zgoda na ekstradycję „mózgu afery FOZZ”

Sprawę komentował na antenie TVP Info Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

Być może zechce podzielić się wiedzą na temat powiązań świata polityki, służb specjalnych, biznesu, a szczególnie biznesu, który przechodził z systemu komunistycznego do III Rzeczpospolitej. To może być nieprzyjemna wiedza dla bardzo wielu osób, a zwłaszcza tych z obozu postkomunistycznego, np. części dzisiejszego obozu Platformy Obywatelskiej. Przypominam, że był on typowym klanem rodzinnym – jego ojciec był postacią wysoko postawioną w komunistycznym handlu zagranicznym – mówił Tomasz Sakiewicz.

Zdaniem redaktora "wiele wątków może wstrząsnąć opinią publiczną". 

Na pewno jednym z twórców systemu biznesu komunistycznego był Aleksander Kwaśniewski, który był zamieszany w aferę komitetu ds. młodzieży, podobna do FOZZ afera, ale nawet mnie subtelna – pozostało mnóstwo dokumentów, ale Kwaśniewski nigdy nie poniósł za to odpowiedzi. Na pewno część obozu dzisiejszej PO oraz część postkomunistów będzie mieć problem z FOZZ – dodał.

 

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

#Tomasz Sakiewicz #FOZZ #afera FOZZ #Dariusz Przywieczerski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo