Rządowe wsparcie sportu robi wrażenie! W tym roku padnie rekord

Uniwersytet Śląski otrzyma od resortu sportu 3,5 mln złotych na modernizację sali, basenu i hali w Cieszynie – poinformował dziś minister Witold Bańka. "Stwarzanie możliwości do uprawiania sportu jest niezbędne" - podkreślił.

By Zorro2212 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46824190

Dodał, że do planu wieloletniego resortu sportu i turystyki wpisana została budowa hali sportowej na terenie UŚ w Katowicach. Kwotą 400 tysięcy złotych MSiT weprze z kolei modernizację hali katowickiej AWF.

"Inwestycje w infrastrukturę sportową z punktu widzenia ministerstwa i rządu są niezwykle ważne. Przeznaczamy rekordowe środki na dofinansowanie budowy i modernizacji obiektów sportowych w całej Polsce" - podkreślił minister, absolwent Uniwersytetu Śląskiego i były lekkoatleta.

Zaznaczył, że trzyma kciuki za realizację planu budowy nowych obiektów lekkoatletycznych katowickiej AWF. Jak przypomniał, resort wsparł kilka sportowych inwestycji w stolicy Górnego Śląska.

"Myślę, że te ok. 40 mln dofinansowania, które popłynęły na inwestycje sportowe w Katowicach, to nie koniec. Wiem, że są kolejne plany. Naszym zadaniem jest je wspierać" – zauważył.

Dodał, że obiekty sportowe służą nie tylko wyczynowcom.

"Sport jest katalizatorem dobrych emocji, znakomitym wychowawcą dzieci i młodzieży. Takie inwestycje przyczyniają się do poprawy kondycji i samopoczucia mieszkańców. Wyniki badań, jakie przeprowadziliśmy, wskazują, że zwiększyła się o kilka punktów procentowych aktywność fizyczna ludzi w wieku 16–69 lat. Stwarzanie możliwości do uprawiania sportu jest niezbędne. Musimy budować zdrowe i aktywne społeczeństwo" – podsumował Witold Bańka.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Witold Bańka #sport #Uniwersytet Śląski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo