W Brukseli zrobili wystawę o protestach w Polsce. Ale prawie nikogo nie interesuje...

/ Pixabay/ Reedtachfan

  

W Parlamencie Europejskim otworzono wystawę autorstwa Chrisa Niedenthala i Wojciecha Kryńskiego "Poland’s Street Pulse”, podczas której odbyła się dyskusja... oczywiście o demokracji. Udział w niej wzięli m.in. Agnieszka Holland czy Paweł Kasprzak - lider Obywateli RP.  Tymczasem Ryszard Czarnecki zamieścił na swoim profilu na Twitterze bardzo wymowne zdjęcie dotyczące dzisiejszej frekwencji na tej "wystawie". Zobaczcie sami!

Samozwańczy "obrońcy demokracji", "konstytucji" i "wolnych sądów" znaleźli sobie kolejną okazję, by w Brukseli "popchnąć" tezę o dyktaturze, jaka rzekomo panuje w Polsce.

Europosłowie Platformy otworzyli wczoraj w Parlamencie Europejskim wystawę zdjęć, które przedstawiają protesty, jakie odbyły się w Polsce przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości i w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ: PO dalej gra "zagranicą" - Thun i spółka zrobili w PE wystawę. Ten komentarz mówi wszystko

CZYTAJ WIĘCEJ: "Obrońcy demokracji" robili przedstawienie w Brukseli. Gdy usłyszeli słowa prawdy zaczął się krzyk!

Tymczasem Ryszard Czarnecki ujawnił, jak wygląda frekwencja na tej wystawie. Zobaczcie sami:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brytyjski tankowiec przejęty przez Iran. W mediach podano, co dzieje się z załogą

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/cc0/Raw2Jpeg

  

W piątek irańska Gwardia Rewolucyjna przejęła brytyjski tankowiec Stena Impero, na którym znajdowało się 23 członków załogi. Powodem przejęcia, który podaje Teheran, jest "nieprzestrzeganie międzynarodowego prawa morza". Dzisiaj szef regionalnych władz portowych poinformował, że cała załoga jest "bezpieczna i w dobrym zdrowiu".

W piątek tankowiec Stena Impero został przejęty przez irańską Gwardię Rewolucyjną w trakcie przeprawy przez cieśninę Ormuz z powodu - jak wyjaśnia Teheran - "nieprzestrzegania międzynarodowego prawa morza". Według właściciela tankowca jednostka płynęła, "ściśle przestrzegając zasad nawigacji i międzynarodowych regulacji".

Stena Impero płynęła do Arabii Saudyjskiej. Strona irańska uważa, że w piątek doszło do kolizji między tą jednostką a łodzią rybacką, po której łódź zaczęła wzywać pomocy, co statek pod brytyjską flagą zignorował.

Dzisiaj szef irańskich regionalnych władz portowych Allahmorad Afifipur w państwowej TV poinformował, że cała 23-osobowa załoga przejętego tankowca jest "bezpieczna i w dobrym zdrowiu".

- Wszyscy 23 członkowie załogi przebywający na statku w porcie Bandar Abbas są bezpieczni i w dobrym zdrowiu

 - oznajmił Afifipur.

Wielka Brytania potępiła przejęcie tankowca w Zatoce Perskiej przez Iran jako "wrogi akt", odrzucając wyjaśnienia Teheranu, że jednostka została przez irańską Gwardię Rewolucyjną odprowadzona do portu w Bandar Abbas i będzie objęta śledztwem po kolizji z łodzią rybacką.

Wśród załogi jest 18 obywateli Indii i trzech Rosjan; pochodzenie pozostałych dwóch członków załogi nie jest znane.

Polski MSZ wezwał Iran do poszanowania międzynarodowych zasad wolności żeglugi i natychmiastowego wypuszczenia brytyjskiego okrętu

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl