Ale wymyślił! Giertych ma teorię na to, kto stoi za wezwaniem Tuska przed komisję Amber Gold

/ Patryk Luboń/Gazeta Polska

  

Jednak opozycja nie uczy się na własnych błędach i nie potrafi wymyślić nic nowego oprócz straszenia PiS-em i jego przewodniczącym. Łapę "kota prezesa" totalni widzą wszędzie. Dowód? - Decyzje w takiej sprawie jak przesłuchanie Donalda Tuska jestem przekonany, że podjął Jarosław Kaczyński - stwierdził dziś w Polsat News Roman Giertych.

W imieniu Donalda Tuska zaproponowałem komisji śledczej ds. Amber Gold, by został on przesłuchany 23 października

– poinformował dziś Roman Giertych.

Szefowa komisji Małgorzata Wassermann poinformowała wczoraj, że przesłuchanie byłego premiera, szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. Amber Gold przesunięto na pierwszy dzień po II turze wyborów samorządowych, czyli na 5 listopada. Jak tłumaczyła, nie chce spotykać się z zarzutem, iż przesłuchanie to jest elementem jej kampanii wyborczej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Arogancja Tuska. Nie chce stawić się przed komisją ws. Amber Gold w wybranym terminie!

Roman Giertych ponownie odniósł się do sytuacji dziś w Polsat News gdzie tłumaczył, że wezwanie Tuska "zostało już wysłane po podpisaniu przez premiera rozporządzenia o terminie wyborów".

Z niewiadomych, zapewne politycznych powodów został przesunięty, a komisja ma być apolityczna

– grzmiał.

Dodał, że nie odrzuca terminu 5 listopada zaproponowanego przez komisję, ale – jego zdaniem – "nie wiadomo czy pani Wassermann coś nie zmieni znowu".

Ustosunkujemy się, jeśli będziemy wiedzieć, ze to jest stabilna decyzja

– mówił.

Ale jego zdaniem, decyzja w tej sprawie... i tak zapada na najwyższych szczeblach w Prawie i Sprawiedliwości.

Decyzje w takiej sprawie jak przesłuchanie Donalda Tuska jestem przekonany, ze podjął Jarosław Kaczyński

– stwierdził Giertych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polsatnews.p, telewijarepublika.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...


Tragiczny bilans koronawirusa w Belgii. Minionej doby zmarły 123 zakażone osoby

/ pixabay.com/ValdasMinkins

  

W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem w Belgii stwierdzono u 1189 kolejnych osób, a wskutek infekcji zmarły kolejne 123 osoby - poinformowały w środę belgijskie władze.

Łącznie z powodu wywoływanej przez koronawirusa choroby Covid-19 w Belgii zmarło dotąd 828 osób. Ponad 90 proc. ofiar śmiertelnych to osoby w wieku powyżej 65 lat.

Hospitalizowanych jest 4995 pacjentów, w tym 1088 na oddziałach intensywnej terapii. W ciągu ostatniego dnia 67 nowych pacjentów zostało zabranych na oddziały intensywnej terapii. 834 chorych korzysta z respiratora. Liczba ta wzrosła o 48. Ponad 50 proc. łóżek na intensywnej terapii w całym kraju jest obecnie zajętych.

Szpitale w ciągu doby opuściło 436 osób. To rekordowa liczba wypisanych w ciągu doby osób.

Od początku epidemii w Belgii zdiagnozowano 13964 przypadki Covid-19, ale ponieważ testy nie są robione wszystkim, uważa się, że rzeczywisty wskaźnik infekcji jest wyższy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts