„Tusk nie jest kimś nadzwyczajnym”. Dosadne słowa wiceszefa komisji ds. Amber Gold

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

Donald Tusk musi przyzwyczaić się do tego, że państwo polskie będzie zachowywało się wobec niego tak, jak w przypadku każdego innego obywatela. Tusk nie jest nikim nadzwyczajnym - powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl poseł Kukiz'15, Tomasz Rzymkowski.

Donald Tusk nie stanie 5 listopada przed komisją śledczą ds. Amber Gold –  chce to zrobić 23 października, czyli dwa dni po pierwszej turze wyborów samorządowych. I przed II turą wyborów na włodarzy (wójtowie gmin, burmistrzowie, prezydenci miast) w wyborach samorządowych.

W imieniu Donalda Tuska zaproponowałem komisji śledczej ds. Amber Gold, by został on przesłuchany 23 października

- poinformował dziś mec. Roman Giertych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Arogancja Tuska. Nie chce stawić się przed komisją ws. Amber Gold w wybranym terminie!

Jeśli Donaldowi Tuskowi nie pasuje termin przesłuchania w dn. 5 listopada to powinien wskazać kolejny, wolny dzień, w którym mógłby się stawić przed komisją. Jako członkowie komisji prosilibyśmy, żeby uzasadnił, dlaczego akurat 5 listopada mu nie pasuje. Pan Donald Tusk jest wzywany w charakterze świadka, na podstawie Kodeksu Postępowania Karnego i powinien uzasadnić, dlaczego tego dnia nie może się stawić, to nie jest tak, że mu się nie chce, powinny być do tego przesłanki obiektywne. Świadek sam nie wyznacza sobie terminu, w którym może być przesłuchany, bo za chwilę wejdzie komisji na głowę

– powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl poseł Kukiz'15, wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold, Tomasz Rzymkowski. 

Nasz rozmówca podkreślił, że "Donald Tusk musi przyzwyczaić się do tego, że państwo polskie będzie zachowywało się wobec niego tak, jak w przypadku każdego innego obywatela".

Tusk nie jest nikim nadzwyczajnym

 – dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Słowacji: Nigdy nie zgodzę się na zmuszanie do przyjmowania imigrantów

Zdjęcie ilustracyjne / By Irish Defence Forces - https://www.flickr.com/photos/dfmagazine/18898637736/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41045858

  

Premier Słowacji Peter Pellegrini zapowiedział dzisiaj, że na spotkaniach Rady Europejskiej nigdy nie zgodzi się z propozycją, która w jakimkolwiek stopniu zmuszałaby jego kraj do przyjmowania migrantów. Odrzucił również system automatycznej redystrybucji.

Urząd premiera poinformował, że takie same stanowisko mają prezentować wszyscy członkowie gabinetu podczas unijnych spotkań.

Premier uznał też, że oświadczenia dotyczące karania państw niechcących przyjmować migrantów są nie na miejscu w czasie, gdy poszukiwane jest rozwiązanie opierające się na zasadzie konsensusu.

Takie rozwiązanie, napisała agencja TASR, powinno być zrównoważone, systemowe i powinno dotyczyć przyczyn i źródeł migracji, a nie konsekwencji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania w środę w Rzymie z premierem Włoch Giuseppe Contem poparł wprowadzenie automatycznego europejskiego mechanizmu przyjmowania imigrantów, ich redystrybucji oraz skutecznego odsyłania, aby Włochy czy Malta nie ponosiły pełnej odpowiedzialności za osoby przybywające do Europy przez Morze Śródziemne. Na spotkaniu poruszono także kwestię kar finansowych dla tych krajów, które odmawiają udziału we wspólnej polityce migracyjnej.

Także słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sobotę oświadczyło, że Słowacja jest przeciwna jakiemukolwiek systemowi rozdziału migrantów.

„Taki system w przeszłości okazał się niefunkcjonalny, co więcej, zachęcałby migrantów do podjęcia ryzykownej drogi do Europy przez Morze Śródziemne, i tym samym oznaczałby wsparcie siatek przemytniczych, które na tym zarabiają”

– skomentował informacje z Rzymu szef departamentu prasy MSZ Juraj Tomaga.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl