„Tusk nie jest kimś nadzwyczajnym”. Dosadne słowa wiceszefa komisji ds. Amber Gold

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

Donald Tusk musi przyzwyczaić się do tego, że państwo polskie będzie zachowywało się wobec niego tak, jak w przypadku każdego innego obywatela. Tusk nie jest nikim nadzwyczajnym - powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl poseł Kukiz'15, Tomasz Rzymkowski.

Donald Tusk nie stanie 5 listopada przed komisją śledczą ds. Amber Gold –  chce to zrobić 23 października, czyli dwa dni po pierwszej turze wyborów samorządowych. I przed II turą wyborów na włodarzy (wójtowie gmin, burmistrzowie, prezydenci miast) w wyborach samorządowych.

W imieniu Donalda Tuska zaproponowałem komisji śledczej ds. Amber Gold, by został on przesłuchany 23 października

- poinformował dziś mec. Roman Giertych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Arogancja Tuska. Nie chce stawić się przed komisją ws. Amber Gold w wybranym terminie!

Jeśli Donaldowi Tuskowi nie pasuje termin przesłuchania w dn. 5 listopada to powinien wskazać kolejny, wolny dzień, w którym mógłby się stawić przed komisją. Jako członkowie komisji prosilibyśmy, żeby uzasadnił, dlaczego akurat 5 listopada mu nie pasuje. Pan Donald Tusk jest wzywany w charakterze świadka, na podstawie Kodeksu Postępowania Karnego i powinien uzasadnić, dlaczego tego dnia nie może się stawić, to nie jest tak, że mu się nie chce, powinny być do tego przesłanki obiektywne. Świadek sam nie wyznacza sobie terminu, w którym może być przesłuchany, bo za chwilę wejdzie komisji na głowę

– powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl poseł Kukiz'15, wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold, Tomasz Rzymkowski. 

Nasz rozmówca podkreślił, że "Donald Tusk musi przyzwyczaić się do tego, że państwo polskie będzie zachowywało się wobec niego tak, jak w przypadku każdego innego obywatela".

Tusk nie jest nikim nadzwyczajnym

 – dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trumny powstańców styczniowych wniesione do Katedry Wileńskiej

Zdjęcie ilustracyjne / TVP Info/print screen

  

O godz. 9 (godz. 8 czasu polskiego) do Katedry Wileńskiej w asyście honorowej wniesione zostały trumny ze szczątkami uczestników i przywódców powstania styczniowego, odnalezionymi podczas prac archeologicznych na Górze Zamkowej w Wilnie.

Do południa chętni będą mogli pożegnać się z 20 uczestnikami zrywu, m.in. z jego przywódcami Zygmuntem Sierakowskim i Konstantym Kalinowskim.

W południe w Katedrze Wileńskiej rozpocznie się msza pogrzebowa pod przewodnictwem biskupów Litwy, Polski i Białorusi. Następnie przewidziane jest przemówienie prezydentów Litwy i Polski, Gitanasa Nausedy i Andrzeja Dudy oraz wicepremiera Białorusi Ihara Pietryszenki, po czym kondukt żałobny wyruszy w stronę Cmentarza na Rossie, gdzie w centralnej kaplicy spoczną powstańcy.

Droga od katedry do cmentarza liczy około 3 km. Procesja żałobna przejdzie głównymi ulicami Starego Miasta: Zamkową, Wielką i Ostrobramską. Przy Kaplicy Ostrobramskiej kondukt zatrzyma się na modlitwę w trzech językach.

W uroczystościach pogrzebowych udział wezmą przedstawiciele władz Polski - prezydent Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, premier Mateusz Morawiecki, szef MON Mariusz Błaszczak oraz przedstawiciele Sejmu i Senatu, a także reprezentanci władz Litwy, Ukrainy i Białorusi.

W 2017 roku na Górze Zamkowej, zwanej też Górą Giedymina, rozpoczęto badania archeologiczne, w trakcie których znaleziono szczątki powstańców styczniowych straconych na Placu Łukiskim. Źródła historyczne wskazują, że powieszono tam bądź rozstrzelano łącznie 21 osób, ale odnaleziono szczątki tylko 20.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl