Dlaczego przełożono przesłuchanie Tuska? Oto spiskowa teoria Adama Szejnfelda

Adam Szejnfeld / fot Patryk Lubon / Gazeta Polska

  

Politycy Platformy Obywatelskiej snują już teorie dotyczące przesłuchania Donalda Tuska przed komisją ds. Amber Gold. Jedni twierdzą, że to przesłuchanie "pod publiczkę", inni, że będzie to próba... przykrycia wyborczej porażki. Choć sondaże wskazują, że politycy Zjednoczonej Prawicy zyskują coraz większe uznanie wśród Polaków, to działacze koalicji PO i Nowoczesnej są pełni wiary w swoją wygraną.

Europoseł Adam Szejnfeld zebrał się na przedstawienie dość ciekawej teorii. Jak stwierdził, przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją ds. Amber Gold, jakie ma odbyć się 5 listopada, ma być... przykryciem ewentualnej porażki wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. 

To rzeczywiście dość oryginalny sposób myślenia, gdyż - biorąc pod uwagę na przykład Warszawę - sondaże dają największe szanse na zwycięstwo kandydatowi Zjednoczonej Prawicy. Gdyby wybory odbyły się pod koniec sierpnia, Patryk Jaki byłby faworytem w obu turach wyborów na prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski, który miał być murowanym faworytem, traci w sondażach z dnia na dzień. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Patryk Jaki wygrywa w Warszawie. I to w obu turach! - najnowszy sensacyjny SONDAŻ

Nie inaczej jest też w Krakowie. Małgorzata Wassermann może liczyć na 38 proc. poparcia, a tym samym o 1 pkt proc. wyprzedza urzędującego od lat prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego (37 proc.) – wynika z sondażu przeprowadzonego dla DoRzeczy.pl. 

Być może europoseł Szejnfeld żyje głównie w unijnej rzeczywistości i zapomniał, jak wygląda obecnie sytuacja w Polsce. Ciekawe tylko co będzie, jeżeli to Zjednoczona Prawica wygra zbliżające się wybory samorządowe i co wtedy dla zwolenników opozycji oznaczać będzie przesłuchanie Donalda Tuska?

Były premier w rządzie PO-PSL stanie przed komisją śledczą ds. Amber Gold dzień po drugiej turze wyborów samorządowych - 5 listopada. Pierwotnie przesłuchanie miało odbyć się w październiku, lecz zostało przełożone ze względu na trwającą kampanię wyborczą. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemcy mają poważny problem. Tak źle z gospodarką nie było od wielu lat!

Angela Merkel / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Podczas gdy Polska jest jednym z liderów wzrostu gospodarczego w Europie, nasi zachodni sąsiedzi - Niemcy - mają poważne problemy. Najnowsze dane przedstawione przez ekonomistów nie pozostawiają wątpliwości. Tak źle w branży przemysłowej u naszych zachodnich sąsiadów nie było od lat. Angela Merkel ma o czym myśleć.

PMI to wskaźnik oznaczający rozwój w branży przemysłowej. Z najnowszych danych wynika, że niemiecki przemysł przeżywa bardzo poważny kryzys. Łączny PMI Niemiec spadł poniżej 50 punktów. To bardzo słaby wynik.

"Łączny PMI spadł poniżej 50 pkt. Pierwszy raz od 2012 r. Recesja bardzo możliwa"

- napisał na Twitterze Jeroen Blokland, ekspert firmy Robeco.

Kłopoty Niemców zauważalne są również w Polsce.

"Po kilku miesiącach poszukiwania dna PMI w przetwórstwie zarył we wrześniu w Niemczech w ziemię, osiągając poziom 41,4 pkt (najniżej od czerwca 2009). Coraz szybciej spadają zatrudnienie, produkcja i zamówienia (te ostatnie najszybciej od kwietnia 2009)"

- skomentował na Twitterze Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole.

Jak dodał Borowski, kłopoty Niemców nie kończą się na przemyśle, ale dotknęły także usług. Wskaźnik PMI w usługach spadł do poziomu najniższego od 2014 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl