„Mieszkał u Ruskich, a u nas przygwiazdorzył” Zobacz, jak raper z Ursynowa miażdży Donatana! FILM

/ mat. arch. Wywiad z Chuliganem

  

- Jak ktoś chodzi do telewizji takich jak TVN, to nie ma żadnych wątpliwości, która to jest strona barykady i co chodzi w tej muzyce – mówi o Donatanie Grzegorz „Sobiepan” Federowicz, lider najstarszej grupy grającej patriotyczny rap w Polsce - Zjednoczony Ursynów. Pół-Rosjanin Donatan negatywnie wypowiada się o wierze katolickiej. Zdaniem „Sobiepana” to absurd. – To ona pomogła nam przetrwać zsyłki na Sybir, pomagała Żołnierzom Wyklętym w lesie, powstańcom na barykadach Warszawy – mówi. Zobacz PONIŻEJ FILM, na którym polski raper odpowiada Donatanowi.

„Sobiepan”, wywodzący się z ruchu kibiców Legii Warszawa, który grał koncerty m. in. z węgierską Karpatią odnosi się też do popisów pewnego wideoblogera, zawodowego aktora: - Nie wiem, czy pan Jabłonow jest zwyczajną matrioszką, czy po prostu czubkiem.

Przypomnijmy, iż Donatan nazywa siebie „Słowianinem eksterytorialnym”. „Jestem zwolennikiem poglądu, że wszyscy Słowianie powinni trzymać się razem. Czy to jest na rękę Rosji? Nie, to jest na rękę wszystkim Słowianom” – stwierdził w jednym z wywiadów. Wypowiedział się też na temat katolicyzmu: „Nie po drodze mi z jego założeniami, z historią tego Kościoła”.

- Donatan przyjechał z Rosji parę lat temu, całe życie mieszkał u Ruskich. Nagle przygwiazdorzył tutaj, zrobił typowo słowiańską płytę „Równonoc” – powiedział „Sobiepan” w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika. Odniósł się do propagowania „tożsamościowej” twórczości Donatana przez antypolskie media: - Jak ktoś chodzi do telewizji takich jak TVN, to nie ma żadnych wątpliwości, która to jest strona barykady. Generalnie chodzi o wyświetlenia, o kasę, o biznes. Nasz rap jest całkiem inny, to nie chodzi o kasę, o biznes, tu chodzi o przesłanie i o sprawiedliwość. O prawdę.

Co lider Zjednoczonego Ursynowa sądzi o Rosji?

- Pamiętamy carat, pamiętamy zabory, pamiętam jak padł carat rewolucję październikową, pamiętamy komunę. Kto teraz stoi na czele tego państwa? Rosja to państwo gangstersko-mafijne, na czele którego stoi oficer KGB. Pytany o zachodnie partie narodowe, pozytywnie nastawione do Rosji powiedział: - Oni nie poczuli tego czerwonego bata na swoim grzbiecie.

Twórca najstarszego zespołu grającego rap patriotyczny odniósł się także do ataków na katolicyzm:

-Jestem człowiekiem wierzącym i uważam, że każdy człowiek znający naszą historię wie, że wiara na przestrzeni wieków bardzo pomagała nam, jako Polakom przetrwać najczarniejsze okresy – zabory, zsyłki na Sybir, wysyłki do obozów koncentracyjnych. Nasza wiara pomagała Żołnierzom Wyklętym w lesie, powstańcom na barykadach Warszawy. Nie zamierzam wyrzec się naszej, rzymsko-katolickiej wiary, tylko dlatego że jest na nią bardzo duża nagonka.

Obejrzyj poniżej ostre wypowiedzi polskiego rapera, o Donatanie mówi około 42 minut.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Morawiecki: "Japonia to nasz partner strategiczny. Podobnie jak Polska przez lata żyła w cieniu Rosji"

Spotkanie premierów Polski i Japonii / twitter.com /@PN_PMO

  

"Japonia jest jednym z głównych partnerów Polski w rejonie Azji i Pacyfiku, naszym partnerem strategicznym" - oświadczył w poniedziałek w Tokio premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z Polonią i przedstawicielami środowisk kultury, nauki i biznesu japońskiego.

Cieszę się, że Japonia jest jednym z głównych partnerów Polski w rejonie Azji i Pacyfiku, jest partnerem absolutnie strategicznym, bo podobnie jak Polska przez ostatnie lata, wieki, żyła w cieniu Rosji. Dziś na pewno dużym wyzwaniem dla Japonii jest rosnąca potęga Chin, ale też Rosja

 - mówił Morawiecki.

Widać wyraźnie, że jakkolwiek jesteśmy od siebie daleko, to dużo więcej nas łączy, niż cokolwiek by mogło nas dzielić w tym wymiarze strategicznym

 - dodał premier.

[polecam:https://niezalezna.pl/306852-premier-z-wizyta-w-tokio-zaprosil-do-polski-japonskich-producentow-i-inwestorow]

Morawiecki zachęcał również obecnych na uroczystości japońskich biznesmenów do inwestowania w Polsce m.in. w obszarze infrastruktury. Szef rządu akcentował także możliwość współpracy z Japonią w zakresie energetyki.

Podczas uroczystości w ambasadzie RP w Tokio ambasador Paweł Milewski wręczył w imieniu prezydenta RP Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Tokimasie Sekiguchiemu - tłumaczowi literatury polskiej i popularyzatorowi kultury i języka polskiego w Japonii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts