„Mieszkał u Ruskich, a u nas przygwiazdorzył” Zobacz, jak raper z Ursynowa miażdży Donatana! FILM

/ mat. arch. Wywiad z Chuliganem

  

- Jak ktoś chodzi do telewizji takich jak TVN, to nie ma żadnych wątpliwości, która to jest strona barykady i co chodzi w tej muzyce – mówi o Donatanie Grzegorz „Sobiepan” Federowicz, lider najstarszej grupy grającej patriotyczny rap w Polsce - Zjednoczony Ursynów. Pół-Rosjanin Donatan negatywnie wypowiada się o wierze katolickiej. Zdaniem „Sobiepana” to absurd. – To ona pomogła nam przetrwać zsyłki na Sybir, pomagała Żołnierzom Wyklętym w lesie, powstańcom na barykadach Warszawy – mówi. Zobacz PONIŻEJ FILM, na którym polski raper odpowiada Donatanowi.

„Sobiepan”, wywodzący się z ruchu kibiców Legii Warszawa, który grał koncerty m. in. z węgierską Karpatią odnosi się też do popisów pewnego wideoblogera, zawodowego aktora: - Nie wiem, czy pan Jabłonow jest zwyczajną matrioszką, czy po prostu czubkiem.

Przypomnijmy, iż Donatan nazywa siebie „Słowianinem eksterytorialnym”. „Jestem zwolennikiem poglądu, że wszyscy Słowianie powinni trzymać się razem. Czy to jest na rękę Rosji? Nie, to jest na rękę wszystkim Słowianom” – stwierdził w jednym z wywiadów. Wypowiedział się też na temat katolicyzmu: „Nie po drodze mi z jego założeniami, z historią tego Kościoła”.

- Donatan przyjechał z Rosji parę lat temu, całe życie mieszkał u Ruskich. Nagle przygwiazdorzył tutaj, zrobił typowo słowiańską płytę „Równonoc” – powiedział „Sobiepan” w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika. Odniósł się do propagowania „tożsamościowej” twórczości Donatana przez antypolskie media: - Jak ktoś chodzi do telewizji takich jak TVN, to nie ma żadnych wątpliwości, która to jest strona barykady. Generalnie chodzi o wyświetlenia, o kasę, o biznes. Nasz rap jest całkiem inny, to nie chodzi o kasę, o biznes, tu chodzi o przesłanie i o sprawiedliwość. O prawdę.

Co lider Zjednoczonego Ursynowa sądzi o Rosji?

- Pamiętamy carat, pamiętamy zabory, pamiętam jak padł carat rewolucję październikową, pamiętamy komunę. Kto teraz stoi na czele tego państwa? Rosja to państwo gangstersko-mafijne, na czele którego stoi oficer KGB. Pytany o zachodnie partie narodowe, pozytywnie nastawione do Rosji powiedział: - Oni nie poczuli tego czerwonego bata na swoim grzbiecie.

Twórca najstarszego zespołu grającego rap patriotyczny odniósł się także do ataków na katolicyzm:

-Jestem człowiekiem wierzącym i uważam, że każdy człowiek znający naszą historię wie, że wiara na przestrzeni wieków bardzo pomagała nam, jako Polakom przetrwać najczarniejsze okresy – zabory, zsyłki na Sybir, wysyłki do obozów koncentracyjnych. Nasza wiara pomagała Żołnierzom Wyklętym w lesie, powstańcom na barykadach Warszawy. Nie zamierzam wyrzec się naszej, rzymsko-katolickiej wiary, tylko dlatego że jest na nią bardzo duża nagonka.

Obejrzyj poniżej ostre wypowiedzi polskiego rapera, o Donatanie mówi około 42 minut.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kiedy orędzie Trumpa? Prezydent zabrał głos

Donald Trump / U.S. Marine Corps Lance Cpl. Cristian L. Ricardo [Public domain], via Wikimedia Commons

  

Prezydent USA Donald Trump ogłosił wczoraj wieczorem (dziś rano czasu polskiego), że z wygłoszeniem tradycyjnego orędzia o stanie państwa wstrzyma się do zakończenia shutdownu, czyli częściowego zawieszenia działalności rządu federalnego.

Wcześniej o zmianę terminu z powodu trwającego już 33 dni paraliżu władz centralnych apelowała przewodnicząca Izby Reprezentantów, Demokratka Nancy Pelosi.

"Już gdy trwał shutdown, Nancy Pelosi poprosiła mnie o wygłoszenie orędzia o stanie państwa. Zgodziłem się. Potem zmieniła zdanie z powodu shutdownu, sugerując późniejszy termin. Ma do tego prawo - wygłoszę orędzie, gdy skończy się shutdown"

- głosi wpis zamieszczony na Twitterze Trumpa.

Zapewnił, że nie szuka innego miejsca do wygłoszenia corocznego przemówienia, bo "nie ma miejsca, które mogłoby konkurować z Izbą Reprezentantów pod względem historii, tradycji i wagi". "Z niecierpliwością czekam na wygłoszenie orędzia w bliskiej przyszłości!" - dodał.

Pelosi tydzień temu zwróciła się do prezydenta, by rozważył przełożenie orędzia lub przekazał je na piśmie. Powołała się na obawy dotyczące bezpieczeństwa z uwagi na shutdown i urlopowanie części personelu. Jeszcze w środę w liście do Demokratki Trump pisał, że nie chce zmieniać terminu orędzia o stanie państwa i zamierza wygłosić je 29 stycznia. Dodał, że według ministerstwa bezpieczeństwa kraju i amerykańskiej Secret Service "nie będzie problemu" z bezpieczeństwem podczas orędzia.

Trwający od ponad miesiąca shutdown jest spowodowany sporem między prezydentem a politykami Partii Demokratycznej w Kongresie w sprawie finansowania budowy muru na granicy USA z Meksykiem. Trump domaga się ten cel 5,7 mld dolarów. Demokraci nie chcą się na to zgodzić, uważając cały projekt za fanaberię opłacaną z pieniędzy podatników.

Reuters pisze jednak, że wczoraj przywódcy Demokratów w Izbie Reprezentantów sugerowali, że mogliby zakończyć shutdown, proponując Trumpowi przeznaczenie wymaganej przez niego kwoty 5,7 mld dolarów na środki bezpieczeństwa na granicy z Meksykiem, ale inne niż mur - np. drony, skanery i czujniki, a także zwiększenie liczebności pograniczników.

Agencja pisze też o "sygnale, że Trump może przygotowywać się na dłuższy shutdown" - wskazuje za wysokim rangą przedstawicielem władz, że rządowe instytucje pozbawione obecnie finansowania z powodu shutdownu zostały poproszone o przekazanie Białemu Domowi listy programów, które ucierpią w najbliższych tygodniach, jeśli paraliż się utrzyma.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl