„Sobiepan”, wywodzący się z ruchu kibiców Legii Warszawa, który grał koncerty m. in. z węgierską Karpatią odnosi się też do popisów pewnego wideoblogera, zawodowego aktora: - Nie wiem, czy pan Jabłonow jest zwyczajną matrioszką, czy po prostu czubkiem.

Przypomnijmy, iż Donatan nazywa siebie „Słowianinem eksterytorialnym”. „Jestem zwolennikiem poglądu, że wszyscy Słowianie powinni trzymać się razem. Czy to jest na rękę Rosji? Nie, to jest na rękę wszystkim Słowianom” – stwierdził w jednym z wywiadów. Wypowiedział się też na temat katolicyzmu: „Nie po drodze mi z jego założeniami, z historią tego Kościoła”.

- Donatan przyjechał z Rosji parę lat temu, całe życie mieszkał u Ruskich. Nagle przygwiazdorzył tutaj, zrobił typowo słowiańską płytę „Równonoc” – powiedział „Sobiepan” w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika. Odniósł się do propagowania „tożsamościowej” twórczości Donatana przez antypolskie media: - Jak ktoś chodzi do telewizji takich jak TVN, to nie ma żadnych wątpliwości, która to jest strona barykady. Generalnie chodzi o wyświetlenia, o kasę, o biznes. Nasz rap jest całkiem inny, to nie chodzi o kasę, o biznes, tu chodzi o przesłanie i o sprawiedliwość. O prawdę.

Co lider Zjednoczonego Ursynowa sądzi o Rosji?

- Pamiętamy carat, pamiętamy zabory, pamiętam jak padł carat rewolucję październikową, pamiętamy komunę. Kto teraz stoi na czele tego państwa? Rosja to państwo gangstersko-mafijne, na czele którego stoi oficer KGB. Pytany o zachodnie partie narodowe, pozytywnie nastawione do Rosji powiedział: - Oni nie poczuli tego czerwonego bata na swoim grzbiecie.

Twórca najstarszego zespołu grającego rap patriotyczny odniósł się także do ataków na katolicyzm:

-Jestem człowiekiem wierzącym i uważam, że każdy człowiek znający naszą historię wie, że wiara na przestrzeni wieków bardzo pomagała nam, jako Polakom przetrwać najczarniejsze okresy – zabory, zsyłki na Sybir, wysyłki do obozów koncentracyjnych. Nasza wiara pomagała Żołnierzom Wyklętym w lesie, powstańcom na barykadach Warszawy. Nie zamierzam wyrzec się naszej, rzymsko-katolickiej wiary, tylko dlatego że jest na nią bardzo duża nagonka.

Obejrzyj poniżej ostre wypowiedzi polskiego rapera, o Donatanie mówi około 42 minut.