„Zamiast krzyżówki z kociakiem, krzyżówka z Macierewiczem – oto co czeka Państwa w najnowszych numerach Gazety Polskiej!” – pisze w „GP” jej autor Piotr Lisiewicz. Przypomnijmy, że obecny numer „Gazety Polskiej” jest w sprzedaży do jutra. I do jutra też można przysyłać rozwiązania bieżącej krzyżówki (jest na stronach 96 i 97). A warto – można wygrać książkę jaką na 70. urodziny Antoniego Macierewicza napisali jego przyjaciele i współpracownicy.

Lisiewicz przypomina w „GP” historię owej niezwykłej krzyżówki:

„Krzyżówki świąteczne, jakie w pocie czoła tworzyłem w „Gazecie Polskiej” jakieś 20 lat temu, były hitem, Czytelnicy przesyłali nam tysiące rozwiązań. Ich przekorna konstrukcja polegała na tym, że pozwalała mówić to, czego w ówczesnym życiu politycznym gadać nie było wolno, bo dostawało się wyrok. A w krzyżówce było można! Bo kto zabroni autorowi krzyżówki zapytać, jak nazywa się niezwykle groźny agent SB na pięć liter? A Czytelnikowi odpowiedzieć, co mu się podoba? Były owe krzyżówki felietonem, satyrą, współtworzoną przez redakcję i Czytelników. Tak ma być też teraz. Krzyżówki będą co tydzień, ale mniejsze niż dawniej, bo żyjemy dziś w biegu”.

Rozwiązania dotrzeć muszą do redakcji do wtorku na email krzyzowka@gazetapolska.tv (tak, końcówka tv, a nie pl!) albo listownie na adres Gazeta Polska ul. Filtrowa 63 m. 43, 02-056 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „Krzyżówka”. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Obok rozwiązania podać należy obowiązkowo – UWAGA! – propozycję hasła do kolejnych krzyżówek. Prawidłowe rozwiązania i najatrakcyjniejsze propozycje wygrają.

Możemy tylko zdradzić, że hasło pierwszej krzyżówki bardzo nie spodoba się Ewie Gawor.