Ale wymyślili! Ten zakaz zaskoczy turystów

/ kirkandmimi; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Władze Florencji zabroniły siadania z prowiantem bądź jedzeniem kupionym na wynos w ścisłym historycznym centrum. To oznacza, że w tym rejonie miasta, obleganym przez turystów, jeść można tylko idąc.

Rozporządzenie podpisane przez burmistrza Dario Nardellę dotyczy zakazu zatrzymywania się i siadania z jedzeniem na schodach, chodnikach, na progach sklepów i lokali gastronomicznych, domów mieszkalnych i na krawężnikach.

Takie „biwaki”, nawet najkrótsze, w celu zjedzenia kanapki czy kawałka pizzy zabronione są w porze obiadu, między godziną 12:00 a 15:00 oraz kolacji, czyli od godz. 18:00 do 22:00. Zakaz obejmuje rejon pełnej lokali gastronomicznych via dei Neri, a także Piazzale degli Uffizi, Piazza del Grano i Via della Ninna. Znajdują się tam Galeria Uffizi i Most Złotników.

Kara za złamanie tego zakazu wynosi od 150 do 500 euro.

Na właścicieli lokali, sprzedających jedzenie na wynos, nałożono obowiązek wywieszania w nich treści rozporządzenia w widocznym miejscu - po włosku i angielsku.

Władze wyjaśniły, że decyzję tę podjęły na wielokrotne prośby mieszkańców, którzy dzwoniąc do straży miejskiej apelowali o interwencję, by odblokować ulice i wyjścia z kamienic, zajęte przez grupy siedzących wszędzie turystów.

Burmistrz Nardella napisał na portalu społecznościowym, że konieczny jest szacunek dla Florencji.

- Niekiedy mamy do czynienia z turystami, którym brakuje dobrych manier wobec naszego miasta, także za sprawą małych gestów- wskazał.

Przypomniał, że obszar centrum, na którym wprowadził zakaz „pikników”, znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO.

Dario Nardella podkreślił, że jego rozporządzenie ma działać „odstraszająco”.

- Turyści, którzy zachowują się tak, jak robiliby to u siebie w domu, zawsze są i będą naszymi najmilej widzianymi gośćmi, zwłaszcza jeśli chcą posmakować naszych specjałów gastronomicznych - napisał burmistrz.

Na końcu zaznaczył, że „tylko ten, kto kocha Florencję, zasługuje na Florencję”.

To nie pierwszy zakaz, który wzbudza liczne kontrowersje. Ten sam burmistrz nakazał w zeszłym roku służbom miejskim polewać schody kościołów i chodniki w historycznym centrum w porze obiadowej również po to, by uniemożliwić turystom siadanie na nich z prowiantem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek na budowie. Ranny 16-latek

/ Policja

  

16-latek został ranny po upadku z rusztowania na budowie w Zielonej Górze. Z ustaleń policji wynika, że chłopak odbywał tam praktyki zawodowe. Sprawę wyjaśnia policja i Państwowa Inspekcja Pracy – poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

"Chłopak został zabrany przez pogotowie do zielonogórskiego szpitala. Obecnie przechodzi szczegółowe badania. Prowadzimy postępowanie mające wyjaśnić wszystkie okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia"

– powiedziała Stanisławska.

Dodała, że na miejscu jest grupa dochodzeniowo-śledcza, która prowadzi oględziny

Do wypadku doszło w czwartek rano na budowie jednego z bloków na osiedlu Łężyca w Zielonej Górze. Młody człowiek miał spaść z rusztowania, będąc na jego czwartym poziomie.

Informację o wypadku opublikował portal NewsLubuski.pl.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts