Praga zamawia TITUS-y

/ flickr.com

  

Rząd w Pradze poinformował 27 sierpnia o zamówieniu 62 wozów opancerzonych TITUS o napędzie kołowym 6x6 zaprojektowanych i wyprodukowanych przez francuskie przedsiębiorstwo Nexter Systems będącą częścią KNDS oraz czeską firmę TATRA.

Spośród 62 wozów opancerzonych TITUS aż 42 pojazdy do czeskiej armii mają być dostarczone w wersji dowódczo-sztabowej oraz transportowej. Natomiast 20 w wersji wsparcia ogniowego. Dostawy wozów opancerzonych mają być realizowane w latach 2020 -2025. Sama natomiast wartość kontraktu wynosi 6.7 mld koron (303 mln dolarów).  Pojazd TITUS został stworzony na podwoziu terenowego pojazdu ciężarowego Tatra. Przystosowany jest do transportu do 12 wojskowych. Ochronę balistyczna zapewnia pancerz modularny, który dostępny jest od 2 do 4 w standardu NATO Stanag 4569. Jego zasięg wynosi 700 km, a za sprawą silnika o mocy 500 koni mechanicznych może rozpędzić się do 110 km/h. Pojazd ma do dyspozycji zdalnie sterowaną wieżyczkę, na której możliwe jest zamontowanie uzbrojenia strzeleckiego od kal. 7.62 mm do 20 mm oraz wyrzutnię granatów kal. 40 mm.  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

Uwaga na burze z gradem

/ pixabay

  

W sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla wszystkich powiatów województwa Podlaskiego.

W czasie burz na tym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy słaby grad.

Wystąpienie zjawisk IMGW prognozuje w przedziale czasowym od godz. 13.30 do godz. 21.30. Ryzyko pojawienia się burz wynosi 80 proc.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w tym obszarze, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów IMGW

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl