Wassermann pokazała klasę! Tusk będzie przesłuchany już po wyborach

Przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą ds Amber Gold przesunięto na pierwszy dzień po II turze wyborów samorządowych, czyli na 5 listopada. Szefowa komisji Małgorzata Wassermann podkreśliła, że nie chce spotykać się z zarzutem, iż przesłuchanie to jest elementem jej kampanii wyborczej.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Wobec faktu iż spotykam się nieustannie z oskarżeniem, że przesłuchanie Donalda Tuska ma być elementem mojej kampanii na prezydenta Krakowa, po konsultacji z prezydium komisji, podjęłam taką decyzję, iż dojdzie do zmiany terminu tego przesłuchania na pierwszy dzień po II turze wyborów

- powiedziała Wassermann.

Nie chcę spotykać się z tym zarzutem, że jest to element mojej kampanii, bo nie jest. W żaden sposób nie łączę pracy komisji z tym co się dzieje w Krakowie

- podkreśliła szefowa komisji śledczej i kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa w tegorocznych wyborach samorządowych.

Z kolei mec. Roman Giertych wyraził "zdziwienie i zaskoczenie".

- napisał Giertych na Twitterze.

Giertych zaznaczył, że "komisja wyznaczyła trzy daty, z których dwie 2.10 i 23.10 (jako rezerwowy) były uwzględnione w kalendarzu pana Przewodniczącego".

Inne terminy w najbliższym czasie mogą kolidować z obowiązkami służbowymi

- dodał.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#przesłuchanie #Małgorzata Wassermann #Donald Tusk #komisja śledcza ds. Amber Gold

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo