WOT rosną w siłę

/ mon.gov.pl

  

Siły Zbrojne RP wzbogacają się o kolejnych żołnierzy, jednomyślnych w pragnieniu służenia Ojczyźnie. Ślubujących wierność patriotycznej i heroicznej historii Wojska Polskiego. Przyjmujących niepodległościowe tradycje wielkich poprzedników oraz osobistą odpowiedzialność za bezpieczeństwo Polski - napisał Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej do żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy złożyli przysięgę wojskową.

Na terenie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie odbyła się uroczysta przysięga wojskowa, podczas której słowa roty wypowiedziało ponad 100 żołnierzy  6. Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Na uroczystości Mariusza Błaszczaka, szefa MON reprezentował Sebastian Chwałek, sekretarz stanu.

Minister Błaszczak przypomniał wszystkim uczestnikom uroczystości o ważnym historycznie obszarze, na którym działają żołnierze 6. Brygady oraz o wyjątkowym dla wszystkich Polaków patronie brygady.

Terenem aktywności 6. Brygady Obrony Terytorialnej jest Mazowsze, ziemia wielu ważnych wydarzeń w historii naszego państwa i narodu. Tutaj w 1920 roku stoczone zostały bitwy, które zadecydowały o wyniku wojny polsko-bolszewickiej i historii Europy. Brygadzie patronuje rotmistrz Witold Pilecki, jedna z najwybitniejszych postaci w naszej historii. Niezłomny żołnierz i bezgraniczny patriota, podziwiany i szanowany przez każdego, komu bliska jest Polska

 napisał w liście Mariusz Błaszczak.

Stałym rejonem odpowiedzialności 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego jest południowe Mazowsze. Brygadą dowodzi pułkownik Grzegorz Kaliciak. Wojska Obrony Terytorialnej to piąty obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych rodzaj Sił Zbrojnych RP.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: mon.gov.pl.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Gromko (PiS) senatorem z Białegostoku

/ Facebook/@Mariusz_Gromko

  

Jak wynika z danych cząstkowych z 63,86 proc. komisji wyborczych w tym okręgu, opublikowanych w poniedziałek rano przez PKW, „Mariusz Gromko (PiS) zdobędzie mandat senatorski w okręgu nr 60 obejmującym powiaty białostocki i sokólski oraz miasto Białystok”.

Okręg nr 60 to jeden z trzech okręgów w wyborach do Senatu w woj. podlaskim. O mandat walczyły tam cztery osoby.

Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej PKW - w oparciu o dane z 235 na 368 obwodowych komisji wyborczych - wynika, że na Mariusza Gromkę oddano 45,88 proc. (63310 głosów).

Drugi wynik uzyskał kandydat Koalicji Obywatelskiej Zbigniew Nikitorowicz z poparciem 34 proc. (46916 głosów), trzeci - Wanda Jankowska z Kukiz'15 do Senatu (10,32 proc. czyli 14243 głosy), a czwarty - senator obecnej kadencji Jan Dobrzyński (najpierw PiS, potem niezrzeszony), startujący z własnego komitetu Zjednoczona Prawica, którego w tych komisjach wyborczych poparło 9,8 proc., czyli 13522 głosujących.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl