Dla 4,5 mln uczniów z niemal 24 tys. szkół i placówek oświatowych w poniedziałek rozpoczyna się rok szkolny 2018/2019 r.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ponad 4,5 mln uczniów rozpoczyna dziś nowy rok szkolny

"Drodzy uczniowie! Coś się kończy, coś zaczyna... Za Wami wakacje, przed Wami szkoła. Pierwszy dzwonek już zabrzmiał. Życzę Wam, by nauka była przyjemna i pożyteczna. Wszystkiego dobrego i samych sukcesów! Samych piątek!"

- napisał z tej okazji na Twitterze szef rządu Mateusz Morawiecki.

Życzenia uczniom, nauczycielom i rodzicom złożyła również szefowa MEN Anna Zalewska.

"Życzę, aby wyzwania, jakie pojawią się w najbliższych miesiącach były źródłem satysfakcji i motywowały do dalszych działań. Nauczycielom oraz uczniom składam serdeczne życzenia pomyślnego roku, zrealizowania planów i marzeń"

- czytamy.

"Rodzicom z kolei dobrej, owocnej współpracy ze szkołą oraz wielu sukcesów edukacyjnych ich dzieci. Wierzę, że czas spędzony w szkole będzie dla nich pełen pozytywnych doświadczeń, związanych ze zdobywaniem nowych umiejętności i poznawaniem świata"

- dodała.

Minister zwróciła się również do przedszkolaków, życząc im, by nowy rok szkolny był "okazją do odkrywania świata oraz radosnych zabaw w gronie rówieśników". Szczególne życzenia minister zaadresowała do "całej społeczności oświaty polonijnej na całym świecie". "Niech nowy rok szkolny będzie czasem wielu sukcesów edukacyjnych, wzmacniania więzi z Polską, ojczystym językiem oraz naszą tradycją i kulturą" - napisała.

"Życzę wspaniałego roku szkolnego 2018/2019 w wyjątkowym czasie obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości"

- podkreśliła minister.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzenia złożył również wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

- W rozpoczynającym się roku szkolnym 2018/2019 – "Roku dla Niepodległej" nauczycielom życzę, by Ich misja edukacyjno-wychowawcza przynosiła obfite i dobre owoce; rodzicom, by byli dumni z osiągnięć swoich dzieci, a uczniom niegasnącego zapału w odkrywaniu świata

 - czytamy we wpisie wiceministra.