"W Warszawie trwa polityka upokarzania kierowców". Jaki: Raz na zawsze to zakończę

Korki w Warszawie / fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

- Przez 12 lat rządów PO w Warszawie toczy się dziwna walka z kierowcami - stawia się słupki, likwiduje miejsca parkingowe, dodatkowo zwęża się ulice, a Rafał Trzaskowski mówi, że można wstrzymać się z budową dróg i mostów, a można budować kładki piesze-rowerowe. To jest polityka, z którą się fundamentalnie nie zgadzam, Ja raz na zawsze tę politykę upokarzania kierowców zakończę - powiedział dziś w rozmowie z Katarzyną Gójską w "Sygnałach Dnia" Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

Na początku rozmowy Katarzyna Gójska odniosła się do wczorajszego wystąpienia żony Patryka Jakiego podczas konwencji samorządowej PiS. Wielu komentatorów uznało, że Anna Jaki "skradła show" małżonkowi.

- Nie jest łatwo namówić żonę i nie jest łatwo występować przed taką publiką. To duże wyzwanie, jestem dumny z mojej rodziny, która wspiera mnie w niełatwej walce o uczciwą Warszawę

- podkreślił Patryk Jaki.

CZYTAJ: Anna Jaki: Mój mąż to człowiek stabilny i pewny. Ja i Radzio zawsze możemy na niego liczyć

Mówiąc o kwestiach stricte wyborczych, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy zapowiedział, że rozprawi się z polityką "upokarzania kierowców" w Warszawie.

- To jest tak, że przez 12 lat rządów PO toczy się dziwna walka z kierowcami - stawia się słupki, likwiduje miejsca parkingowe, dodatkowo zwęża się ulice, a Rafał Trzaskowski mówi, że można wstrzymać się z budową dróg i mostów, a można budować kładki piesze-rowerowe. To jest polityka, z którą się fundamentalnie nie zgadzam, Ja raz na zawsze tę politykę upokarzania kierowców zakończę

- zadeklarował Jaki.

- Tu w Warszawie wygrywa dziwna polityka, że kierowca to zło. Kierowca bardzo chętnie wsiadłby do metra, gdyby to metro docierało do większej liczby dzielnic (...) Trzeba zaprzestać wojny z kierowcami dopóki nie stworzy się dobre alternatywy

- dodał kandydat.

Podkreślił także, że stolica potrzebuje osoby, która poświęci się miastu.

- Warszawa na to zasługuje. (...) Wierzę, że Warszawa może rozwijać się szybciej niż dzisiaj

- powiedział Patryk Jaki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump nie odpuszcza Demokratom. Zapowiedział „ważne oświadczenie” ws. muru z Meksykiem

Szczyt NATO n/z: Donald Trump / Fot. Aleksiej Witwicki

  

Rozpoczęte 22 grudnia i trwające do chwili obecnej częściowe zawieszenie działalności rządu federalnego USA, tzw. shutdown, stało się najdłużej trwającym paraliżem administracji w historii kraju. Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek, że dzisiaj o godzinie 15.00 czasu lokalnego wygłosi "ważne oświadczenie", dotyczące sytuacji na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem.

Trump poinformował na Twitterze, że oświadczenie dotyczyć będzie "kryzysu humanitarnego na południowej granicy USA" i wygłosi je w Białym Domu. Amerykański prezydent domaga się od Kongresu środków na budowę muru na granicy z Meksykiem, na co nie chcą zgodzić się Demokraci, co doprowadziło do kryzysu politycznego w USA, którego efektem jest trwający już od 28 dni shutdown. [polecam:https://niezalezna.pl/254041-najdluzszy-shutdown-w-historii-usa]

Prezydent USA 8 stycznia wygłosił telewizyjne orędzie do narodu amerykańskiego, w którym oświadczył, że nielegalna migracja na południowej granicy Stanów Zjednoczonych to kryzys humanitarny, który trzeba jak najszybciej zakończyć. [polecam:https://niezalezna.pl/253584-trump-wyglosil-oredzie-do-narodu-i-uzyl-argumentu-ktory-obalil-narracje-demokratow-ws-muru]

Trump próbował przekonać Amerykanów do projektu wybudowania muru na granicy z Meksykiem, bowiem nielegalna migracja, jego zdaniem, jest źródłem wzrostu przestępczości w USA.

Mur jest przedmiotem sporu Trumpa z demokratycznymi kongresmenami, którzy sprzeciwiają się przeznaczeniu w budżecie 5,7 mld dolarów na jego budowę.

Z powodu konfliktu w grudniu zeszłego roku nie uchwalono prowizorium budżetowego, co doprowadziło do częściowego zawieszenia rządu federalnego, najdłuższego w historii USA.

Skutki shutdownu stają się coraz bardziej dotkliwe. Funduszy na bieżącą działalność nie otrzymuje 9 z 15 departamentów reprezentowanych w gabinecie, m.in. stanu, rolnictwa, bezpieczeństwa wewnętrznego, transportu, i sprawiedliwości. Około 800 tys. urzędników federalnych zostało wysłanych na urlopy lub pracują bez wynagrodzenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl