Możliwe są kolejna odejścia z PO? To bardzo prawdopodobne

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Platforma Obywatelska w Radzie Warszawy może liczyć na cichych koalicjantów z lewicy - powiedział w rozmowie z PAP szef klubu PiS w radzie miasta Cezary Jurkiewicz. Jego zdaniem możliwe są kolejne odejścia z PO.

Dzisiaj radni Lech Jaworski, Izabela Chmielewska i Aleksandra Sheybal-Rostek wydali oświadczenie, że żegnają się z Platformą Obywatelską.

"Będziemy niezależnymi radnymi do końca tej kadencji"

- powiedział Jaworski.

Ich decyzja oznacza, że liczący dotąd 32 radnych klub PO w Radzie Warszawy będzie liczyć tylko 29 radnych. Tym samym Platforma straci większość w 60-osobowej radzie miasta.

CZYTAJ WIĘCEJ: Troje warszawskich radnych opuszcza PO! To fatalna wiadomość dla Platformy także z innego powodu

B. radni PO zadeklarowali również, że w nadchodzących wyborach na urząd prezydenta stolicy poprą kandydaturę b. wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza.

W rozmowie z PAP szef klubu PiS w radzie miasta Cezary Jurkiewicz powiedział, że jego zdaniem PO może liczyć na dwójkę radnych niezależnych, b. radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej: Waldemara Marszałka i Paulinę Piechnę-Więckiewicz. Oni - zdaniem szefa klubu PiS - "są cichym koalicjantem Platformy i przeważnie głosują razem z nimi". Dzięki nim - jak podkreślił - PO będzie miała 31 głosów, co zapewni jej większość w Radzie Warszawy.

Jurkiewicz przypomniał, że PO w lipcu straciła radną Jolantę Kasztelan, która zadeklarowała poparcie w wyborach na urząd prezydenta m.st. Warszawy Patryka Jakiego i przystąpiła do klubu PiS.

Czekamy co zrobi pani radna PO Krystyna Prońko, która pokazywała się z panem Jackiem Wojciechowiczem w różnych miejscach - dodał.

Prońko uczestniczyła m.in. w konferencji Wojciechowicza dotyczącej obrony Lotniska Chopina przed jego ewentualną likwidacją.

Szef klubu PiS dodał, że jest ciekawy dalszych losów radnego Jaworskiego, który - jak podkreślał - "ma dużą wiedzę na temat Platformy". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek w powietrzu. Są ofiary śmiertelne

/ wikipedia.org/domena publiczna

  

Władze hiszpańskiej Majorki poinformowały, że co najmniej 5 osób zginęło w wyniku zderzenia śmigłowca z małym samolotem. Jedna z ofiar to osoba małoletnia.

Na miejscu wypadku są służby ratownicze.

Prywatna hiszpańska agencja prasowa Europa Press poinformowała, powołując się na anonimowego przedstawiciela lokalnych władz, że samolot spadł na pole uprawne.

Nie ma na razie bliższych szczegółów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl