Sędziowska kpina z prawa. „Obrońcy demokracji” na czele z Frasyniukiem mogą spać spokojnie

„Obrońcy demokracji” z Obywatelami RP i Władysławem Frasyniukiem na czele mogą spać spokojnie. Sędzia Łukasz Biliński, do którego trafiły ich sprawy sądowe, nadal będzie ich uniewinniał - pisze dziś w "Gazecie Polskiej Codziennie" Maciej Marosz.

fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Ponieważ do sędziego Bilińskiego z Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście wszystkie sprawy dotyczące łamania prawa przez „obrońców demokracji” trafiły przed styczniem 2018 r. (kiedy wprowadzono losowy przydział spraw sędziom), nadal będzie się nimi zajmował. Sędzia ma już całą listę spraw dotyczących „obrońców demokracji”, w tym Obywateli RP.

Sędzia Biliński słynie z tego, że interpretuje agresywne zachowania demonstrantów jedynie jako chęć wyrażenia własnej opinii. Przykładem może być umorzenie sprawy przeciwko Obywatelom RP, którzy zakłócali miesięcznice w 2017 r. Sędzia uznał, że nie można karać za ich zakłócanie, ponieważ nie spełniają one definicji o zgromadzeniach publicznych.

Sędzia prowadzi obecnie sprawę 18 „obrońców demokracji”, którzy blokowali marsz ONR w kwietniu 2017 r. W czwartek w procesie zeznawał policjant, który był dowódcą zabezpieczenia manifestacji. Zeznał, że gdy przybył na skrzyżowanie w centrum stolicy, zobaczył, że trasa przemarszu została zablokowana przez siedzących na ulicy Obywateli RP i innych przeciwników manifestacji. Zaznaczył, że blokujący skrzyżowanie nie reagowali na liczne i podawane w sposób ciągły komunikaty nawołujące do opuszczenia tego miejsca, zostali więc przeniesieni na chodnik. 

W czwartek Biliński uniewinnił także Władysława Frasyniuka, oskarżonego o wprowadzanie funkcjonariusza policji w błąd podczas legitymowania go.

WIĘCEJ szczegółów w weekendowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Łukasz Biliński #obrońcy demokracji #Władysław Frasyniuk #Obywatele RP

Maciej Marosz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo