Sędziowska kpina z prawa. „Obrońcy demokracji” na czele z Frasyniukiem mogą spać spokojnie

/ fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Maciej Marosz

Dziennikarz \"Gazety Polskiej\" i \"Gazety Polskiej Codziennie\".

Kontakt z autorem

  

„Obrońcy demokracji” z Obywatelami RP i Władysławem Frasyniukiem na czele mogą spać spokojnie. Sędzia Łukasz Biliński, do którego trafiły ich sprawy sądowe, nadal będzie ich uniewinniał - pisze dziś w "Gazecie Polskiej Codziennie" Maciej Marosz.

Ponieważ do sędziego Bilińskiego z Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście wszystkie sprawy dotyczące łamania prawa przez „obrońców demokracji” trafiły przed styczniem 2018 r. (kiedy wprowadzono losowy przydział spraw sędziom), nadal będzie się nimi zajmował. Sędzia ma już całą listę spraw dotyczących „obrońców demokracji”, w tym Obywateli RP.

Sędzia Biliński słynie z tego, że interpretuje agresywne zachowania demonstrantów jedynie jako chęć wyrażenia własnej opinii. Przykładem może być umorzenie sprawy przeciwko Obywatelom RP, którzy zakłócali miesięcznice w 2017 r. Sędzia uznał, że nie można karać za ich zakłócanie, ponieważ nie spełniają one definicji o zgromadzeniach publicznych.

Sędzia prowadzi obecnie sprawę 18 „obrońców demokracji”, którzy blokowali marsz ONR w kwietniu 2017 r. W czwartek w procesie zeznawał policjant, który był dowódcą zabezpieczenia manifestacji. Zeznał, że gdy przybył na skrzyżowanie w centrum stolicy, zobaczył, że trasa przemarszu została zablokowana przez siedzących na ulicy Obywateli RP i innych przeciwników manifestacji. Zaznaczył, że blokujący skrzyżowanie nie reagowali na liczne i podawane w sposób ciągły komunikaty nawołujące do opuszczenia tego miejsca, zostali więc przeniesieni na chodnik. 

W czwartek Biliński uniewinnił także Władysława Frasyniuka, oskarżonego o wprowadzanie funkcjonariusza policji w błąd podczas legitymowania go.

WIĘCEJ szczegółów w weekendowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

6 godzin wspinał się... po wieży Eiffla

/ wikipedia.org/domena publiczna

  

- Mężczyzna, który wspiął się w na wieżę Eiffla, powodując ewakuację wszystkich turystów, pozostawał na niej przez sześć godzin - poinformowały paryskie służby bezpieczeństwa. Do tej pory nieznane są motywy działania śmiałka, który dotarł niemal do najwyższego piętra tej mierzącej 324 metry budowli.

Ewakuowanie 2500 turystów, którzy znajdowali się na wieży Eiffla, rozpoczęło się po godzinie 15:30. Wtedy firma obsługująca obiekt (SETE) otrzymała informację, że pewien mężczyzna, który wszedł normalnie na teren wieży, rozpoczął wspinaczkę po jej konstrukcji, gdy był na pierwszym piętrze.

Przez następnych kilka godzin mężczyzna wspinał się w górę i dotarł niemal do trzeciego piętra, które znajduje się pod czubkiem budowli. Tam czekali już na niego strażacy, wspierani przez policyjną brygadę śledczą i interwencyjną. Ok. godz. 21:30 śmiałek został przekonany, aby oddał się w ręce policji.

Firma SETE poinformowała, że we jutro rano wieża na powrót zostanie udostępniona dla zwiedzających, a pechowcy, którzy zostali ewakuowani, otrzymają zwrot pieniędzy za bilety.

W październiku 2017 r. wszystkich znajdujących się na wieży Eiffla ewakuowano z powodu „obecności na filarze budowli młodego człowieka, który groził popełnieniem samobójstwa”. W końcu policjantom udało się nakłonić go do odstąpienia od tych zamiarów.

Zbudowana z okazji Paryskiej Wystawy Światowej w 1889 r. wieża Eiffla jest jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów turystycznych na świecie. Rocznie sprzedaje się 7 milionów biletów, które pozwalają na wjazd na jedno z trzech pięter budowli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl