To było najgorętsze lato od... 200 lat

/ pixabay.com

  

Belgijski Królewski Instytut Meteorologiczny potwierdził, że kończące się właśnie lato było w tym kraju najgorętsze od czasu rozpoczęcia pomiarów w 1833 roku. Poprzedni rekord padł nie tak dawno, bo w roku 2003.

Meteorologiczne lato trwa do końca sierpnia, ale belgijscy naukowcy już teraz wiedzą, że minione trzy miesiące były najcieplejszymi od prawie 200 lat. Średnia temperatura (włączając w to najwyższe i najniższe odczyty zarówna z dnia, jak i z nocy) wyniosła 19,8 stopnia Celsjusza.

Najcieplejszy był lipiec ze średnią temperatura wynoszącą 22 stopnie, potem sierpień (19,5), a najchłodniej spośród meteorologicznych letnich miesięcy było w czerwcu - 18,1 stopnia.

Belgijskie media podkreślają, że tegoroczny odczyt jest o ponad 2 stopnie wyższy niż wieloletnia średnia. W poprzednie rekordowo ciepłe lato w Belgii w 2003 roku temperatura wynosiła średnio 19,7 stopnia Celsjusza.

Dane meteorologiczne wskazują też na bardzo małą liczbę dni, w których wystąpiły opady deszczu, jednak rekord z 1835 roku nie został pobity. W słynącej z deszczowej pogody Belgii podczas całego lata było zaledwie 20 dni z opadami (w kraju panowała susza): 4 w czerwcu, 5 w lipcu i 11 w sierpniu. W rekordowym 1835 roku było zaledwie 18 takich dni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tak się zdenerwował, że odreagowywał... na drzwiach

zdjęcie ilustracyjne / lubelska.policja.gov.pl

  

Policjanci zatrzymali 21-latka, który uszkodził elewację budynku świetlicy na terenie gminy Zamość. Straty oszacowano wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł. Sprawca tłumaczył policjantom, że był nietrzeźwy i zdenerwowany i w ten sposób chciał wyładować swoją złość.

Sołtys wsi, w której doszło do incydentu poinformował, że do uszkodzenia doszło w nocy, a sprawca poza elewacją uszkodził także drzwi wejściowe oraz obudowę instalacji odgromowej.
 
Przedstawiciel właściciela uszkodzonego budynku, wartość poniesionych strat wycenił wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł.
 
Policjanci pracujący nad sprawą jeszcze w poniedziałek zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Zamość, podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
- informuje policja.
 
Jak się dowiedzieliśmy, usłyszał już zarzuty uszkodzenia elementów budynku świetlicy należącej do Gminy Zamość. Tłumaczył, że był nietrzeźwy i zdenerwowany, a swoją złość postanowił wyładował na budynku świetlicy. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl