Ćwiczenia przed misją w Afganistanie

/ mat. 10. BLog. / http://10blog.wp.mil.pl/pl/1_1847.html

  

Weryfikacja dokumentacji oraz praktycznych umiejętności to główne obszary kontroli, którą przeszli żołnierze Narodowego Elementu Wsparcia, przygotowujący się do udziału w IX zmianie misji Resolute Support w Afganistanie - informuje 10. Brygada Logistyczna w Opolu.

Przygotowanie żołnierzy planowanych do udziału w IX zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w misji Resolute Support w Afganistanie trwało sześć miesięcy. W tym czasie żołnierze intensywnie się szkolili, kompletowali dokumentację, uzupełniali wymagane kursy specjalistyczne oraz badania lekarskie i obowiązkowe szczepienia. Kolejnym etapem przygotowań była weryfikacja umiejętności żołnierzy przez komisję z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, a następny to certyfikacja narodowa całością sił kontyngentu wojskowego - czytamy na portalu 10. BLog. 

Sprawdzenie gotowości Narodowego Elementu Wsparcia odbyło się w oparciu o ćwiczenie taktyczno-logistyczne, które przygotowali żołnierze batalionu dowodzenia i zabezpieczenia. Sprawdzono m.in. wykonywanie norm szkoleniowych z posługiwania się bronią i wyposażeniem indywidualnym żołnierza. Następnie, po wprowadzeniu sygnałów alarmowych, komisja zweryfikowała umiejętności żołnierzy podczas takich  sytuacji jak: użycie broni masowego rażenia, próby wtargnięcia do bazy czy udzielanie pomocy rannym i poszkodowanym - informuje opolska brygada.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 10. BLog.
Tagi

Wczytuję komentarze...

MOCNE! „Korzenie sitw akademickich sięgają stalinizmu. Do dziś wrogów eliminują bezwzględnie”

kadr z programu "Wywiad z chuliganem" Piotra Lisiewicza / fot. Telewizja Republika

  

Tak mocno o akademickich sitwach nie mówił jeszcze nikt! – Na uniwersytetach nie było mowy o rozliczeniu z komunizmem. Odwrotnie, u progu transformacji uniwersytety oczyszczono z nonkonformistów. Nowe kadry rekrutowane są od bardzo wielu lat na bazie „ustawianych” konkursów. I ta rekrutacja dokonuje się nie z powodów merytorycznych, a genetycznych i towarzyskich – mówi dr Józef Wieczorek, autor bloga akademickiego nonkonformisty. ZOBACZ ROZMOWĘ, KTÓRA OTWIERA OCZY! (FILM).

Ta rozmowa powinna wstrząsnąć wszystkimi, którzy decydują o stanie polskiej nauki. Dr Józef Wieczorek, geolog wyrzucony w 1986 r. Uniwersytetu Jagiellońskiego z powodu „negatywnego oddziaływania na młodzież akademicką”, wie o patologiach na polskich uczelniach więcej niż ktokolwiek inny w Polsce. Jest on autorem bloga akademickiego nonkonformisty, a także blogów poświęconych mobbingowi na uczelniach oraz lustracji – „Lustro nauki”.

Sprawa zawieszenia prof. Aleksandra Nalaskowskiego przez władze Uniwersytetu Toruńskiego za felieton o LGBT, to wierzchołek góry lodowej. Wcześniej rektor Uniwersytetu Poznańskiego Andrzej Lesicki oficjalnie potępił abp Marka Jędraszewskiego, b. wykładowcę tej uczelni. Co najbardziej szokujące, poparcie dla stanowiska Lesickiego ogłosiła Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Jej prezydium decyzję podjęło JEDNOGŁOŚNIE.

Kto naprawdę rządzi na polskich uniwersytetach?

Dlaczego mówi się o czystce na uczelniach w stanie wojennym, a milczy się o ważniejszej czystce z roku 1986, która stworzyła podwaliny pod obecny akademicki establishment?

Jak dyktatura tego establishmentu szkodzi krytyce naukowej, przez co polskie uczelnie zajmują katastrofalne miejsca w światowych rankingach?

Dlaczego uniwersytety budują setki olbrzymich budynków, a w żaden sposób nie przekłada się na poziom polskiej nauki?

Jak ustawia się konkursy na uczelniane stanowiska?

Jak niszczeni są ci, którzy ujawniają plagiaty ważnych osób?

Jak mobbingowani są doktoranci?

Jak to możliwe, że w 2019 r. historycy boją się pisać nawet o czasach stalinowskich, jeśli dotyczy to osób zatrudnionych na ich uniwersytecie?

Cała rozmowa w programie Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” poniżej:
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, Radio Poznań

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl