Strzeleckie zmagania w Afganistanie

/ mat. DO RSZ / http://www.do.wp.mil.pl/artykuly/aktualnosci/2018-08-31-szkolenie-strzeleckie-amerykanskich-zolnierzy-w-afganistanie-u/

  

W ostatnich dniach sierpnia odbyły się dwa dwudniowe teoretyczno-praktyczne kursy strzeleckie dwóch grup amerykańskich żołnierzy z Security Force Assistance Brigade (SFAB). Były one prowadzone w oparciu o obiekty szkoleniowe jednej z koalicyjnych baz TAAC-E (Train Advise Assist Command - East) - podaje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Tematyka, która została przedstawiona szkolonym obejmowała praktyczno-bojowe techniki posługiwania się pistoletem w warunkach prowadzonych działań doradczych.

Programy kursów, a także warunki strzelań zostały wspólnie opracowane przez obu instruktorów, których głównym celem było doskonalenie prowadzenia celnego pojedynczego oraz dynamicznego ognia (wielostrzałów) na różnych dystansach, do jednego i kilku celów (papierowych oraz metalowych) o różnych rozmiarach, a także doskonalenie procedur podczas występowania sytuacji awaryjnych. Ostatecznym etapem szkolenia było współzawodnictwo, które jednocześnie było elementem stresogennym i pozwoliło kursantom na sprawdzenie swoich umiejętności oraz opanowania pod presją czasu. Ten etap wywołał wśród szkolonych wiele refleksji i wniosków oraz był niejako podsumowaniem ich ciężkiej dwudniowej pracy - czytamy na portalu DO RSZ.

Podczas zakończenia szkolenia kursanci przyznali, że dobór zagadnień i strzelań oraz metodyka nauczania, jak i forma zajęć spowodowały znaczny wzrost nie tylko ich umiejętności w prowadzeniu skutecznego ognia, ale także bojowego posługiwania się pistoletem, co można było potwierdzić na podstawie osiągniętych wyników.

Zwieńczeniem dwudniowego szkolenia było wręczenie certyfikatów, które m.in. nadawały uczestnikom uprawnienia do skrytego przenoszenia broni krótkiej w niektórych stanach USA. Należy nadmienić, że prawie ośmiogodzinne zajęcia na strzelnicy zostały przeprowadzone w bardzo ciężkich warunkach klimatycznych, (temp. powietrza w cieniu ok. 45°C oraz bardzo duża wilgotność) wymagających od szkolonych i instruktorów ponadprzeciętnego zaangażowania i wysiłku psychofizycznego - informuje Dowództwo Operacyjne.

Przeprowadzone kursy spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno wśród uczestników szkolenia, jak i przełożonych. Były również znakomitą okazją do wymiany doświadczeń oraz przedstawienia amerykańskim partnerom dorobku szkoleniowego polskiej Żandarmerii Wojskowej dotyczącego strzelectwa praktyczno-bojowego - czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Schetyna zwołał naradę szefów regionów

zdjęcie ilustracyjne / Fotomag/Gazeta Polska

  

W siedzibie Platformy Obywatelskiej w Warszawie zebrali się dziś wieczorem szefowie regionów PO na spotkaniu z szefem partii Grzegorzem Schetyną.

Tematem dzisiejszego spotkania, tak jak i zaplanowanego na środę posiedzenia zarządu partii - jak przyznają politycy PO - jest podsumowanie niedzielnych wyborów, w których startująca w ramach Koalicji Obywatelskiej PO zajęła drugie miejsce, przegrywając z Prawem i Sprawiedliwością.

Nieoficjalnie politycy Platformy dodają, że można spodziewać się też dyskusji na temat obsady niektórych stanowisk w nowym parlamencie, m.in. funkcji szefa klubu Koalicji Obywatelskiej oraz marszałka Senatu, gdzie kandydatom opozycyjnym udało się zdobyć 51 mandatów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl