Kreml wzmacnia przeciwlotnicze pułki rakietowe

/ flickr.com

  

Rosyjski koncern zbrojeniowy PWO Almaz-Antej dostarczył do już piątego przeciwlotniczego pułku rakietowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej systemy obrony powietrznej S-400 Triumf.
W celu sprawdzenia zgodności z wymaganiami Ministerstwa Obrony Federacji Rosji systemy zostały poddane testom polegającym na udanym zestrzeleniu pocisku. S-400 Triumf to rosyjski system rakietowy czwartej generacji, klasy ziemia-powietrze. S-400 może jednocześnie namierzać i naprowadzać rakiety na 36 celów, znajdujących się w odległości nawet 400 km i na pułapie do 185 km. Jest zdolny zwalczać samoloty, pociski manewrujące oraz pociski balistyczne.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

PiS i Bezpartyjni Samorządowcy podsumowali rok koalicji

/ Twitter/Michał Dworczyk

  

Inwestycje w infrastrukturę drogową, rozwój kolei czy obniżenie podatku miedziowego – to niektóre ze zrealizowanych zapisów umowy koalicyjnej PiS i Bezpartyjnych Samorządowców w samorządzie województwa dolnośląskiego. Podsumowano rok współpracy.

Szef Kancelarii Premiera i od niedawna szef dolnośląskiej rady regionalnej PiS Michał Dworczyk ocenił na konferencji prasowej w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim, że rok koalicji PiS i Bezpartyjnych Samorządowców był dobrym czasem dla mieszkańców Dolnego Śląska. „Wiele dobrych rzeczy się wydarzyło, które ułatwiły życie mieszkańcom regionu i przyjezdnym” - powiedział.

Dodał, że jak w każdej relacji, taki i w koalicji rządzącej na Dolnym Śląsku, „nie obyło się bez zgrzytów i trudniejszych momentów”. „Te sprawy staramy się na bieżąco wyjaśniać; nie rozmawiamy przy tym specjalnie o sprawach ideologicznych, o sprawach światopoglądowych; skupiamy się na tym, by mieszkańcy Dolnego Śląska mogli normalnie żyć, aby każdy mógł dojechać do pracy, by dzieci mogły korzystać z obiektów infrastruktury sportowej”- stwierdził.

Mówiąc o realizacji zapisów umowy koalicyjnej, wymienił m.in. projekt budowy tzw. sudeckiego Ygreka. „To drogi ekspresowa S8 i S5, dzięki którym południe Dolnego Śląska otworzy się nie tylko na cały region, ale i na cały kraj” - powiedział Dworczyk. Przypomniał, że kilka miesięcy temu rząd przyjął uchwałę, w której wpisano budowę „sudeckiego Ygreka” do programu budowy dróg i autostrad. W budżecie - zaznaczył Dworczyk - zagwarantowane jest 2 mld zł na rozpoczęcie tej inwestycji.

Wymienił również budowę obwodnic na Dolnym Śląsku, m.in. Jeleniej Góry i Brzegu Dolnego oraz II etap obwodnicy Dzierżoniowa. Mówił też o obniżenie tzw. podatku miedziowego, który płaci KGHM. „Został on o 15 proc. obniżony; z punktu widzenia KGHM, który ma olbrzymi wpływ na cały region, to bardzo ważne wsparcie” - powiedział Dworczyk.

Mówił też o „rekordowo niskim bezrobociu” i inwestycjach w specjalnych strefach ekonomicznych oraz uchwale antysmogowej i zakupie ekoautobusów.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski wymienił z kolei budowę centrum sportowego na Polanie Jakuszyckiej. „Koszt 140 mln zł z tego 20 mln zł rządowych już jest uruchomione, umawialiśmy się do kwoty 50 proc. albo co najmniej 50 mln zł, jestem przekonany o tym, że te zadania uda nam się zrealizować” - powiedział Przybylski.

Mówił też o rozwoju infrastruktury kolejowej i przywracaniu nieczynnych od lat połączeń kolejowych, przywołał także projekt budowy nowego szpitala onkologicznego - inwestycja ta ma kosztować 600 mln zł. Marszałek województwa poinformował, że "trwają rozmowy z rządem o finansowaniu około połowy tej kwoty".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl