Kanada: Strzały w centrum handlowym

Z powodu strzelaniny ewakuowano w czwartek wszystkich ludzi z jednego z centrów handlowych Yorkdale w Toronto. Miejscowa policja poinformowała, że strzelały do siebie dwie młodociane grupy. Nikt nie został ranny.

By Raysonho @ Open Grid Scheduler / Grid Engine - Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38416847

- Przynajmniej dwa strzały zostały oddane podczas starcia grup, liczacych po trzech młodych mężczyzn

 - poinformował rzecznik policji w Toronto Rob Johnson. Dodał, że w czasie ucieczki ludzi z centrum kilka osób zostało lekko poszkodowanych. Sprawcy strzelaniny są poszukiwani.

Incydent miał miejsce krótko przed godziną 15:00 czasu lokalnego. Centrum Yorkdale, jedno z największych w kraju, zostało zamknięte i ma zostać ponownie otwarte w piątek rano.

Pod koniec lipca w Toronto uzbrojony w broń palną mężczyzna otworzył ogień do przechodniów i gości restauracji w dzielnicy zwanej Greektown, zabijając dwie osoby - 18-letnią dziewcznę i 10-letnią dziewczynkę i raniąc 13. Napastnik zmarł od ran postrzałowych. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie (IS), jednak według lokalnej policji nie ma dowodów na to, by rzeczywiście tak było.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Yorkdale Center #Toronto #strzały

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo