Trzaskowski na Białołęce w tej samej sali co Patryk Jaki. Ale frekwencja nie dopisała! - FOTO

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Rozwój komunikacji miejskiej, stworzenie nowych szkół i przedszkoli, utworzenie parków i miejsc rozrywki - takie obietnice składał dziś mieszkańcom Białołęki kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Traf chciał, że niedawno w tej samej sali gościł Patryk Jaki. Zestawienie frekwencji na spotkaniach obu kandydatów mówi samo za siebie...

Dziś na spotkaniu z mieszkańcami Białołęki Trzaskowski przypomniał, że w ramach kampanii wyborczej prowadzi akcję "18 dzielnic – jedna Warszawa", podczas której prezentuje swoje propozycje programowe dla poszczególnych części stolicy.

W programie Trzaskowskiego dla tej dzielnicy znalazły się trzy postulaty: rozwój komunikacji miejskiej - w tym nowe linie tramwajowe, metro i dodatkowe autobusy, stworzenie nowych szkół i przedszkoli, utworzenie parków i miejsc rozrywki.

Ile osób przyszło posłuchać kandydata PO i Nowoczesnej? Warto tę liczbę porównać z frekwencją na spotkaniu z Patrykiem Jakim, które odbyło się w tym samym miejscu. 

Wczoraj w dwóch sondażach (m.in. dla Wirtualnej Polski) zwycięzcą (w obu turach) był Patryk Jaki, dziś z sondażu przeprowadzonym dla niemieckich - Onetu i "Faktu" wynika, że to jednak Rafał Trzaskowski wygrałby z kandydatem Zjednoczonej Prawicy. Jak jest w rzeczywistości? To zweryfikują oczywiście wybory, ale frekwencja na spotkaniach też o czymś świadczy...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump grozi Unii Europejskiej nałożeniem ceł samochody importowane do USA

Zdjęcie ilustracyjne/Donald Trump / flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

  

Prezydent Donald Trump dzisiaj po spotkaniu z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem ponownie zagroził nałożeniem dodatkowych ceł na europejskie samochody importowane do USA, jeżeli nie zawrze porozumienia handlowego z Europą.

Trump, który groził już rok temu, że podejmie takie kroki, powiedział dziennikarzom, że jego administracja rozważa obecnie nałożenie taryf na samochody z Unii Europejskiej.

W niedzielę upłynął termin, w którym ministerstwo handlu USA miało zdecydować, czy import aut lub części samochodowych zagraża bezpieczeństwu kraju. Utajniony raport w tej sprawie został już przekazany do Białego Domu.

Otwiera to Trumpowi drogę do ewentualnego nałożenia specjalnych ceł dotyczących towarów określonych w raporcie; prezydent ma na to 90 dni. Wcześniej Trump mówił o 25-procentowych stawkach na auta, co - w jego zamyśle - ma pomóc w zmniejszeniu deficytu handlowego USA oraz stworzeniu miejsc pracy w kraju.

W poniedziałek Komisja Europejska ostrzegła Stany Zjednoczone, że jakiekolwiek kroki zmierzające do wprowadzenia dodatkowych ceł na europejskie samochody importowane do tego kraju spotkają się z unijną reakcją. Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert powiedział, że jeśli Waszyngton wprowadzi taryfy na produkcję motoryzacyjną z UE, państwa członkowskie wspólnie zastanowią się nad retorsjami.

Trump i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker uzgodnili w ubiegłym roku, że Waszyngton nie będzie na razie wprowadzał nowych taryf, a UE zobowiązała się do pewnych ustępstw na rzecz administracji Trumpa, w tym zwiększenia importu do Europy amerykańskiej soi.

Unijni ministrowie odpowiedzialni za sprawy handlu, którzy spotkają się pod koniec tygodnia na nieformalnym posiedzeniu w Bukareszcie, mają dyskutować o tej kwestii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl