Szantaż spod znaku tęczy. Homoseksualiści w Poznaniu żądają coraz więcej

/ pixabay.com/CC0/lillen

Grzegorz Broński

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezależna.pl.

Kontakt z autorem

  

Od kiedy Jacek Jaśkowiak rządzi w Poznaniu, środowiska homoseksualne mogą liczyć na przychylność urzędników. Na ulicach stolicy Wielkopolski rozwieszane są tęczowe flagi, a prezydent obejmuje patronatem honorowym marsz równości. Gdy tramwajarze zaprotestowali przeciwko promowaniu parady, stowarzyszenie LGBT zagroziło im pozwem. I wysunęło kuriozalne żądania - pisze dziś w "Gazecie Polskiej Codziennie" Grzegorz Broński.

O stowarzyszeniu Grupa Stonewall, które ma siedzibę w Poznaniu i zrzesza osoby homoseksualne, „Codzienna” pisała kilka razy, bo niektóre jego działania szokują. Tak jak dwa lata temu, gdy pojawił się spot z udziałem dwóch mężczyzn ubranych w kolorowe damskie stroje, z których jeden trzymał w ustach lizaka w kształcie penisa. Obleśna prowokacja została nagrana przed wejściem do kościoła.

Pomimo takich skandali prezydent Jacek Jaśkowiak nadal wspiera marsz równości. Albo sam brał w nim udział, albo podlegli urzędnicy wydali zgodę na wywieszenie tęczowych flag, albo – jak w tym roku – objął paradę honorowym patronatem.

To, co się jednak wydarzyło na początku sierpnia, wyczerpało cierpliwość mieszkańców Poznania. Na ulice miasta wyjechały tramwaje „przyozdobione” tęczowymi chorągiewkami. Okazało się, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podpisało umowę ze stowarzyszeniem Grupa Stonewall na promocję Poznań ­Pride Week. Wybuchł skandal. Protestowali nie tylko pasażerowie, lecz także motorniczowie. Niektórzy nawet brali wolne, aby nie kierować tramwajami, które promują imprezę homoseksualistów. I flagi zniknęły.

- Tęczowe chorągiewki, które pojawiły się na poznańskich tramwajach, wywołały wiele kontrowersji i burzliwych emocji. Przeważały wśród nich głosy negatywne. Te krytyczne opinie docierały do nas ze strony pasażerów. […] Szanujemy również opinie naszych motorniczych, którzy wyrazili swoją dezaprobatę wobec takiego przedsięwzięcia biznesowego. Dlatego podjęliśmy decyzję o zdjęciu tęczowych chorągiewek

 – tłumaczyło MPK.


Kilka dni temu stowarzyszenie wydało kuriozalny komunikat. Zapowiedziało pozew przeciwko MPK i żądanie odszkodowania za zdjęcie chorągiewek.

Więcej - w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts