Na pytanie zadane przez wp.pl na panelu Ariadna: „kto Twoim zdaniem wygra wybory w Warszawie?” - większość ankietowanych z Polski odpowiedziała… Patryk Jaki.

Według badanych, zwycięzcą pierwszej tury wyborów prezydenckich będzie kandydat Zjednoczonej Prawicy. Wskazało na niego 23 proc. respondentów. Drugie miejsce - 16 proc. - zdobył Rafał Trzaskowski.

Wielu, bo aż 50 proc. uczestników sondażu, nie potrafiło wskazać zwycięzcy pierwszej tury.

Druga tura wyborów, do której przeszliby Jaki i Trzaskowski powinna być niezwykle emocjonująca. To dlatego, że 45 proc. uczestników badania nie potrafiła jeszcze wskazać, który z tych dwóch polityków odniesie ostateczne zwycięstwo.

Badanie przeprowadzono dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 24-27 sierpnia 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1079). Kwoty dobrane według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.

To już drugi sondaż dziś, który wskazuje na zwycięstwo Jakiego!

CZYTAJ WIĘCEJ: Patryk Jaki wygrywa w Warszawie. I to w obu turach! - najnowszy sensacyjny SONDAŻ

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla informator-stolicy.pl wynika, że kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, Patryk Jaki, w obu turach wygrywa z kandydatem PO i Nowoczesnej, Rafałem Trzaskowskim.