Nowa ambasador USA w Warszawie - uczy się języka polskiego. Jak jej idzie? WIDEO

Georgette Mosbacher desygnowana przez Donalda Trumpa na nowego ambasadora USA w Polsce, dotarła już do naszego kraju. I od razu rzuciła się w wir pracy. Zaczęła od... nauki języka polskiego. Efektami pochwaliła się na Twitterze. Zobacz, jak jej poszło!

twitter.com/Georgette Mosbacher

Polska i USA są przyjaciółmi i sojusznikami od ponad 240 lat , a dziś jesteśmy najbliższymi przyjaciółmi i sojusznikami. Silna i bezpieczna Polska oznacza silniejszą Amerykę. Polska jest liderem w NATO. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej ścisłej współpracy w sprawach obronności i szczególnie cieszymy się z tego, że nasi żołnierze działają ramię w ramię, zarówno w Polsce, jak i w innych miejscach na świecie, broniąc naszych wspólnych wartości

- mówiła Georgette Mosbacher w nagraniu opublikowanym w zeszłym tygodniu na stronie amerykańskiej ambasady w Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Co wiemy o Georgette Mosbacher? Nowa ambasador USA w Polsce o najbliższych planach i zadaniach

Ambasador dotarła już do Polski. Wczoraj rozpoczęła pełnienie swojej funkcji i od razu zaczęła ciężko pracować. Na pierwszy ogień poszła nauka polskiego języka.

Ćwiczę mój Polski! Myślę że z czasem będzie mi szło coraz lepiej, ale póki co nie jest łatwo:) Mam nadzieję że wkrótce będę mogła powiedzieć: „I speak Polish, what’s your superpower?”("Mówię po Polsku, jaka jest twoja supermoc?" - red.). Proszę trzymać za mnie kciuki! 

- napisała Mosbacher na swoim Twitterze i zamieściła film, na którym mówi po polsku: "Cześć Polsko. Dzień dobry".

Zobacz jak jej poszło.


Jak pisał dziennik „Gazeta Polska Codziennie”, nominacja Mosbacher pokazuje, że administracja Trumpa traktuje nasz kraj poważnie. Pani ambasador nie jest bowiem może szczególnie słynna, ale z jej aktywności politycznej można wywnioskować, że jest postacią bardzo wpływową w Partii Republikańskiej. A jej niebagatelne doświadczenie biznesowe jest znakiem, że Białemu Domowi zależy na zwiększeniu wymiany handlowej pomiędzy naszymi państwami.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Nowa ambasador przywitała się z Polakami

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#Georgette Mosbacher #ambasador USA #Polska #język polski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo