Śpiewak zaszalał. Oto jego PROGRAM dla Warszawy: odbudowa tęczy, hotel dla gejów, seksedukacja

Jan Śpiewak / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Jan Śpiewak z komitetu"Wygra Warszawa" chce zostać prezydentem Warszawy i zaprezentował właśnie jeden z najważniejszych punktów swojego programu. Jego propozycje dla stolicy to... powrót tęczy na Plac Zbawiciela, hostel dla osób LGBT i seksedukatorzy w szkołach. I to ma być program realnych zmian?!

Właśnie na Placu Zbawiciela kandydat komitetu "Wygra Warszawa" zorganizował konferencję prasową. Miejsce nieprzypadkowe, bo rozmowa z dziennikarzami dotyczyła wsparcia środowiska LGBT. Śpiewak zapowiedział, że osoby homoseksualne i transpłciowe będą mogły liczyć na wsparcie, gdy w wyborach zwycięży jego komitet. Zebrał się też poważną obietnicę wyborczą. Jego pomysł na Warszawę to...

„Chciałbym zadeklarować, że jeżeli zostanę wybrany prezydentem Warszawy, tęcza wróci na plac Zbawiciela”

– podkreślił.

Głos zabrała także wieloletnia działaczka SLD i kandydatka komitetu "Wygra Warszawa" na wiceprezydent stolicy Paulina Piechna-Więckiewicz. Zaproponowała ona... "Warszawską Kartę LGBT+". Miała by ona spowodować m.in. utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób homoseksualnych i transpłciowych, wprowadzenie dodatkowych zajęć w szkołach dot. edukacji seksualnej i programu szkoły wolnej od dyskryminacji oraz infolinii dla osób LGBT.

Ale to nie wszystko! Piechna-Więckiewicz chce, by miasto udzielało patronatu Paradzie Równości, a na ulicach miałyby zawisnąć tęczowe flagi. W ratuszu miałby również znajdować się pełnomocnik ds.środowiska LGBT. Wygląda na to, że dla komitetu "Wygra Warszawa" najistotniejsze są sprawy środowiska homoseksualistów i transseksualistów. Tylko gdzie są propozycje dla setek tysięcy warszawiaków, którzy nie są zainteresowani propagowaniem tego środowiska?

Propozycje Jana Śpiewaka i jego komitetu coraz częściej przypominają kampanię kandydata "totalnej opozycji" Rafała Trzaskowskiego. Polityk Platformy Obywatelskiej zaprezentował ostatnio schemat linii metra, którą chciałby wybudować. Przez las, pod blokami mieszkalnymi, a nawet przez... cmentarz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowa linia metra Trzaskowskiego: stacje w lesie i w miejscu bloków, trasa przez cmentarz i rezerwat!

W najnowszym sondażu dla informator-stolicy.pl Jan Śpiewak uzyskał jedynie 5 procent poparcia. Według firmy ABR SESTA, realizującej to badanie, największe szanse na zwycięstwo - zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze - ma kandydat PiS Patryk Jaki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Patryk Jaki wygrywa w Warszawie. I to w obu turach! - najnowszy sensacyjny SONDAŻ

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosja próbuje ingerować w kampanie prezydencką w USA? Wywiad USA ostrzegł Sandersa

Berni Sanders / By AFGE - https://www.flickr.com/photos/afge/33220517298/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76676740

  

Senator Partii Demokratycznej Bernie Sanders został poinformowany przez amerykański wywiad, że Rosja próbuje mu pomóc w jego kampanii prezydenckiej - twierdzi "Washington Post". 78-latek sugeruje, że artykuł gazety jest motywowany politycznie.

Sanders - senator ze stanu Vermont - jest liderem ogólnokrajowych sondaży Partii Demokratycznej i jednym z faworytów do uzyskania nominacji tego ugrupowania w tegorocznych wyborach prezydenckich. Z uwagi na jego socjalistyczne poglądy wielu Demokratów uznaje, że ma on małe szanse na przyciągnięcie nowych wyborców i pokonanie prezydenta USA Donalda Tumpa.

O tym, że Sanders został powiadomiony, iż Rosjanie próbują pomóc mu w kampanii, mieli powiedzieć amerykańskim kongresmenom przedstawiciele wywiadu na posiedzeniu parlamentarnej komisji - pisze "Washington Post".

Waszyngtońska gazeta, powołująca się w swoim artykule na anonimowe źródła, zastrzega, iż nie jest wiadomo, na jaką formę wsparcia Sandersa zdecydowali się Rosjanie. O ingerencji Kremla w prawybory Demokratów powiadomiony miał zostać też Trump.

Sanders, który wielokrotnie wyrażał się krytycznie o polityce Rosji oraz prezydencie Władimirze Putinie, potwierdził, że "mniej więcej przed miesiącem" poinformowano go o sprawie.

Po artykule "Washington Post" Sanders w oświadczeniu przekazał, że "nie obchodzi go", kogo prezydent Rosji chciałby w Białym Domu. "Moja wiadomość do Putina jest jasna - trzymaj się z daleka od amerykańskich wyborów(...)" - dodał.

W trakcie posiedzenia komisji parlamentarnej - jak donosiły wcześniej amerykańskie media - przedstawiciele wywiadu mieli też przekazać, że Rosja ingeruje w przebieg wyborów prezydenckich w USA, by zapewnić reelekcję Trumpowi.

Amerykański przywódca stwierdził w odpowiedzi na te doniesienia, że to "kolejna dezinformacyjna kampania" Demokratów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts