Śpiewak zaszalał. Oto jego PROGRAM dla Warszawy: odbudowa tęczy, hotel dla gejów, seksedukacja

Jan Śpiewak / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Jan Śpiewak z komitetu"Wygra Warszawa" chce zostać prezydentem Warszawy i zaprezentował właśnie jeden z najważniejszych punktów swojego programu. Jego propozycje dla stolicy to... powrót tęczy na Plac Zbawiciela, hostel dla osób LGBT i seksedukatorzy w szkołach. I to ma być program realnych zmian?!

Właśnie na Placu Zbawiciela kandydat komitetu "Wygra Warszawa" zorganizował konferencję prasową. Miejsce nieprzypadkowe, bo rozmowa z dziennikarzami dotyczyła wsparcia środowiska LGBT. Śpiewak zapowiedział, że osoby homoseksualne i transpłciowe będą mogły liczyć na wsparcie, gdy w wyborach zwycięży jego komitet. Zebrał się też poważną obietnicę wyborczą. Jego pomysł na Warszawę to...

„Chciałbym zadeklarować, że jeżeli zostanę wybrany prezydentem Warszawy, tęcza wróci na plac Zbawiciela”

– podkreślił.

Głos zabrała także wieloletnia działaczka SLD i kandydatka komitetu "Wygra Warszawa" na wiceprezydent stolicy Paulina Piechna-Więckiewicz. Zaproponowała ona... "Warszawską Kartę LGBT+". Miała by ona spowodować m.in. utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób homoseksualnych i transpłciowych, wprowadzenie dodatkowych zajęć w szkołach dot. edukacji seksualnej i programu szkoły wolnej od dyskryminacji oraz infolinii dla osób LGBT.

Ale to nie wszystko! Piechna-Więckiewicz chce, by miasto udzielało patronatu Paradzie Równości, a na ulicach miałyby zawisnąć tęczowe flagi. W ratuszu miałby również znajdować się pełnomocnik ds.środowiska LGBT. Wygląda na to, że dla komitetu "Wygra Warszawa" najistotniejsze są sprawy środowiska homoseksualistów i transseksualistów. Tylko gdzie są propozycje dla setek tysięcy warszawiaków, którzy nie są zainteresowani propagowaniem tego środowiska?

Propozycje Jana Śpiewaka i jego komitetu coraz częściej przypominają kampanię kandydata "totalnej opozycji" Rafała Trzaskowskiego. Polityk Platformy Obywatelskiej zaprezentował ostatnio schemat linii metra, którą chciałby wybudować. Przez las, pod blokami mieszkalnymi, a nawet przez... cmentarz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowa linia metra Trzaskowskiego: stacje w lesie i w miejscu bloków, trasa przez cmentarz i rezerwat!

W najnowszym sondażu dla informator-stolicy.pl Jan Śpiewak uzyskał jedynie 5 procent poparcia. Według firmy ABR SESTA, realizującej to badanie, największe szanse na zwycięstwo - zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze - ma kandydat PiS Patryk Jaki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Patryk Jaki wygrywa w Warszawie. I to w obu turach! - najnowszy sensacyjny SONDAŻ

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Po brexicie Niemcy wstrzymają ekstradycje. „To zapowiedź nadchodzących problemów”

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/3839153

  

Niemcy wstrzymają ekstradycje do W. Brytanii natychmiast po brexicie, nawet jeśli Zjednoczone Królestwo wyjdzie z Unii w sposób uporządkowany - podał w niedzielę brytyjski dziennik "Financial Times", powołując się na unijne źródła.

Berlin wysłał stosowną, formalną notę w tej sprawie do Brukseli, i nie było to dla unijnych urzędników zaskoczeniem - powiedział rozmówca "FT".

Jak podkreślił unijny dyplomata w rozmowie z "FT", decyzja Berlina daje pojęcie o tym, jak trudne będzie utrzymanie niemiecko-brytyjskiej współpracy w kwestiach bezpieczeństwa, ponieważ niemiecka konstytucja zezwala na ekstradycję bardzo rzadko, a wyjątki robi wyłącznie dla krajów unijnych.

"To zapowiedź nadchodzących problemów" - podkreśla rozmówca dziennika. Od 2010 roku Wielka Brytania złożyła w UE wnioski o ekstradycje 1,8 tys. podejrzanych. Wśród nich było 15 Niemców, którym postawiono takie zarzuty, jak wykorzystywanie seksualne dzieci, defraudacje, pranie pieniędzy i handel narkotykami.

Oprócz Niemiec przepisy konstytucyjne mogą uniemożliwić ekstradycję do Wielkiej Brytanii obywateli Francji, Słowenii i Rumunii - prognozuje "FT".

Wielka Brytania powinna opuścić Wspólnotę o północy z 29 na 30 marca; jak dotąd brytyjski parlament nie zaaprobował umowy o brexicie, którą rząd wynegocjował z UE. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl