Polska pomysłowość doceniona w Cannes! WIDEO

/ fot. YouTube

  

Poznańskie Muzeum Narodowe znalazło oryginalny sposób na zainteresowanie odwiedzających. W maju w sieci pojawiły się wyjątkowe spoty promocyjne pt. „Muzeum? Żebyś wiedział!”. Filmiki szybko stały się hitem, a teraz otrzymały prestiżową nagrodę w Cannes.

Cztery spoty przygotowane w ramach kampanii „Muzeum? Żebyś wiedział!”, zrealizowane przez firmę Guzik Owcy Creative Films, znalazły się wśród nagrodzonych w ramach Cannes Corporate Media & TV Awards. Ten festiwal filmów korporacyjnych odbywa się w tym roku po raz dziewiąty.

Jury, które składa się z renomowanych profesjonalistów z branży (pomiędzy nimi są laureaci Oscara i Emmy, przedstawiciele branży filmowej, medialnej oraz eksperci od komunikacji i promocji), honoruje najlepsze filmy korporacyjne, filmy dokumentalne i reportaże telewizyjne z całego świata. Zdobywca Grand Prix otrzymuje najwyższe trofeum – statuetkę białego delfina, kolejni laureaci złotego i srebrnego.

Niebieski delfin przyznawany jest najlepszej firmie produkcyjnej roku, czyli tej, która otrzymała najwięcej nagród. W roku 2018 na konkurs zostało przesłanych ponad 1000 zgłoszeń z 47 krajów. Dziewiąta edycja Cannes Corporate Media & TV Awards odbędzie się w dniach 26 i 27 września 2018 r. Kulminacyjnym wydarzeniem festiwalu będzie uroczysta gala. Wówczas dowiemy się, jakiego konkretnie delfina otrzymały spoty poznańskiego muzeum.

Filmy opublikowane w sieci w ramach kampanii „Muzeum? Żebyś wiedział!” szybko przyciągnęły zainteresowanie. Widzom spodobał się oryginalny i dowcipny pomysł oraz sympatyczni bohaterowie (w każdym spocie inni). W pierwszym filmie dwie koleżanki rozmawiają o płci przeciwnej, w drugim ojciec i jego syn „paker” dyskutują o garłaczu i filiżankach, w trzecim dwaj mężczyźni oglądają zdjęcie kobiety kochającej się w Monecie. Każdy z filmików ma zabawną pointę i kończy się „oczkiem” pracownika muzeum. Zamiarem twórców kampanii było ukazanie tej placówki jako miejsca, w którym też można zachować poczucie humoru. Same filmy okazały się wielkim sukcesem. Miejmy nadzieję, że ten sukces przełoży się także na wzrost zainteresowania Muzeum Narodowym w Poznaniu.

ZOBACZ TEŻ: Muzeum? Żebyś wiedział!  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pościg za złodziejami. Padły strzały, 28-latek ranny

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Policja otrzymała zgłoszenie, że do domu na jednej z posesji w Prandocinie (powiat krakowski) - wtargnęło dwóch zakapturzonych mężczyzn, ubranych na czarno. Właściciel spłoszył intruzów, którzy wcześniej zdążyli splądrować część domu jednorodzinnego. Gospodarz zadzwonił na numer 112 informując, że sprawcy uciekają pobliskimi polami w kierunku drogi S7. W pościg za uciekającymi ruszyli policjanci. Oddano strzały ostrzegawcze - to nie pomogło. Funkcjonariusz strzelił w kierunku jednego z napastników, raniąc go. Złodzieje zostali zatrzymani.

Na miejsce błyskawicznie skierowano patrol z Komisariatu Policji w Słomnikach. Policjanci zauważyli uciekających przestępców i z uwagi na warunki terenowe (pola, łąki) podjęli pościg pieszo, jednocześnie wzywając zbiegów do zatrzymania się. Ci jednak nie reagowali na polecenia. Jeden z policjantów oddał kilka strzałów ostrzegawczych. Pomimo tego sprawcy kontynuowali ucieczkę.

Po chwili jeden z nich został zatrzymany. Natomiast w stosunku do drugiego policjant z uwagi na stwierdzone zagrożenie musiał użyć broni palnej. Przestępca został ranny w okolice miednicy. Policjant udzielił mu pierwszej pomocy, po czym ranny został zabrany przez pogotowie do szpitala. Jego kolega został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, gdzie będzie przesłuchany.

Na miejscu prowadzone były oględziny pod nadzorem prokuratora i penetracja pobliskiego terenu. Podczas pościgu sprawcy porzucili bowiem pakunek – jak się okazało, z zawartością biżuterii pochodzącej z tego włamania i narkotyków, których pochodzenie policjanci będą ustalać.

Ranny 28-latek jest z Tarnowa, a drugi zatrzymany to 28-latek z Gorlic. Okazało się, że są znani policji ze spraw narkotykowych, a jeden z nich jest notowany również za kradzieże.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl