PKO Bank Polski świętuje sukcesy. Jest niekwestionowanym liderem na rynku

/ Materiały prasowe

  

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiej bankowości - wynika z najnowszych danych statystycznych. W pierwszej połowie 2018 roku wypracował on zysk netto 1,69 mlnd zł, co oznacza wzrost o 22,3 proc. w porównaniu z takim samym okresem przed rokiem.

- Dobra strategia, ciągłe doskonalenie taktyki i celne podania przynoszą efekty. Dynamicznie rośnie liczba klientów korzystających z naszych usług, co przekłada się na wzrost skali biznesu i zwiększanie wyniku na działalności biznesowej. Korzystnie na wynik wpływa też wysoka dyscyplina kosztowa. Dzięki ostrożnemu podejściu do ryzyka spełniliśmy wymogi kapitałowe  sektorowego arbitra i wypłaciliśmy akcjonariuszom 688 mln zł dywidendy

-  powiedział Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Ale sukcesy banku to nie tylko zysk finansowy. To także udogodnienia dla klientów. PKO Bank Polski w pierwszej połowie 2018 roku wydał ponad 8,6 mln kart (7 proc. więcej niż przed rokiem), do tego obsługuje o 4,1 proc. więcej rachunków. Nowością jest także umożliwienie posiadaczom kart płatniczych korzystania z usługi Garmin Pay. Mając zegarek typu smartwatch, wyposażony w tę funkcję, klienci indywidualni banku mogą płacić zbliżeniowo wykorzystując swoją kartę płatniczą.

Klienci PKO BP i Inteligo chętnie korzystają z mobilności banku. Z aplikacji korzysta 2,6 mln klientów, co oznacza wzrost aż o 78 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Dokonano już 100 milionów płatności mobilnych. Zadowolenie użytkowników z IKO przełożyło się na tytuł najlepszej na świecie bankowej aplikacji mobilnej według brytyjskiego Retail Banker International.

Bardzo ważną opcją dla klientów jest też internetowy kantor wymiany walut, działający od stycznia tego roku. Do kantoru zalogowało się już 35 tys. klientów, którzy za jego pośrednictwem wykonali ponad 200 tys. transakcji na łączną kwotę ponad 1 mld zł. Kantor internetowy daje możliwość zawierania transakcji dla 28 par walutowych.

Warto dodać, że w drugim kwartale 2018 r. PKO Bank Polski podpisał umowę na obsługę budżetu województwa małopolskiego i podległych jednostek organizacyjnych. Bank umocnił dzięki temu swoją pozycję niekwestionowanego lidera w zakresie usług dla jednostek samorządu terytorialnego – swoją obsługą obejmuje ponad połowę województw i miast wojewódzkich. Bank konsekwentnie utrzymuje także pozycję w segmencie finansowania korporacyjnego. W ostatnim kwartale konsorcjum banków, z PKO Bankiem Polskim jako liderem i agentem, podpisało umowę z Grupą Azoty, zwiększając kwotę kredytu udzielonego w 2015 roku z 1,5 mld zł do 3 mld zł, przy udziale PKO Banku Polskiego za poziomie 1,05 mld zł. Kredyt umożliwi Grupie Azoty finansowanie ogólnych potrzeb korporacyjnych, w tym m.in. realizację strategii i programu inwestycyjnego do 2026 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosyjskie wojsko przyleciało do Wenezueli

zdjęcie ilustracyjne / mil.ru

  

Dwa rosyjskie samoloty wojskowe wylądowały w stolicy Wenezueli Caracas, przywożąc tam szefa sztabu rosyjskich wojsk lądowych, generała Wasilija Tonkoszkurowa oraz około 100 żołnierzy - poinformował lokalny dziennikarz.

Według internetowych portali śledzących globalną komunikację powietrzną, samoloty te - pasażerski Ił-62 i transportowy An-124 - wystartowały w piątek z podmoskiewskiego lotniska wojskowego Czkałowski i po międzylądowaniu w Syrii kontynuowały lot do Wenezueli. An-124 opuścił Caracas w niedzielę.

Dziennikarz Javier Mayorca napisał w sobotę na Twitterze, że samolotem pasażerskim przyleciał generał Tonkokoszkurow, a samolot transportowy dostarczył 35 ton ładunku.

Agencja Reutera podała, że prośby o skomentowanie tej sprawy, które skierowała do wenezuelskiego ministerstwa informacji oraz do resortów obrony i spraw zagranicznych Rosji, jak też do rzecznika Kremla, pozostają wciąż bez odpowiedzi.

Rosja jest głównym sprzymierzeńcem zmagającego się ze społeczną rewoltą i sankcjami USA prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Waszyngton uważa to za ingerowanie Moskwy w wewnętrzne sprawy regionu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl