Obchody jubileuszu 100-lecia Broni Przeciwlotniczej

/ mat. 3. FOkr. / http://3fo.wp.mil.pl/pl/1_857.html

  

W dn. 30-31 sierpnia w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie odbędą się centralne obchody święta Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Sił Zbrojnych RP. Podczas obchodów będzie można wziąć udział w uroczystościach oraz zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem przeciwlotników.

Obrona przeciwlotnicza stanowi jeden z ważniejszych elementów działań Sił Zbrojnych RP. Jest integralną częścią operacji prowadzonych w wymiarze morsko–powietrzno–lądowym, a ponadto wnosi istotny wkład w narodowy i sojuszniczy system Obrony Powietrznej. 100-lecie Polskiej Broni Przeciwlotniczej wpisuje się w obchody jubileuszu 100-lecia Państwa Polskiego i jest doskonałą okazją do przedstawienia więzi z historią oraz dokonań polskich przeciwlotników. Organizatorem uroczystości jest Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie - czytamy na portalu 3. Flotylli Okrętów.

Oprócz uzbrojenia jednostek Wojsk Lądowych i Sił Powietrznych swój sprzęt zaprezentuje także Marynarka Wojenna. W ramach pokazu statycznego będzie można zobaczyć przeciwlotniczy zestaw artyleryjski BLENDA, w skład którego wchodzą: wóz dowodzenia i kierowania ogniem WD-95 oraz 57 mm przeciwlotnicza armata S-60MB z 9. Dywizjonu Przeciwlotniczego stacjonującego w Ustce - czytamy.

W skład systemu obrony przeciwlotniczej Marynarki Wojennej wchodzą zarówno siły okrętowe jak i brzegowe jednostki przeciwlotnicze. Głównymi jednostkami brzegowymi tego rodzaju broni w Marynarce Wojennej są 8. i 9. Dywizjon Przeciwlotniczy. 9. Dywizjon Przeciwlotniczy stacjonuje w Ustce. W strukturze 3. Flotylli Okrętów w Gdyni jest oddziałem taktycznym, przeznaczonym do osłony stanowisk dowodzenia, baz morskich, punktów manewrowego bazowania oraz innych obiektów MW. Natomiast 8. Dywizjon Przeciwlotniczy stacjonujący w Dziwnowie jest oddziałem taktycznym 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Przeznaczony jest do artyleryjsko - przeciwlotniczej osłony nakazanych obiektów flotylli, znajdujących się w strefie oddziaływania ogniowego dywizjonu. Oba dywizjony są zdolne samodzielnie lub we współdziałaniu z innymi środkami przeciwlotniczymi zwalczać cele powietrzne pojedyncze oraz grupowe, lecące z dowolnego kierunku na małych i średnich wysokościach niezależnie od warunków atmosferycznych, pory roku i doby - informuje 3. Flotylla Okrętów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 3. FOkr. / CSSP Koszalin
Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier o historycznych kłamstwach Rosji: "Ile jeszcze bredni potrafią spreparować?"

/ https://www.facebook.com/MorawieckiPL/photos/rpp.111465470197991/166052968072574/?type=3&theater

  

- Kolejne „rewelacje historyczne” w wydaniu rosyjskim. A wydawało mi się, że świat z Orwella skończył się wraz z upadkiem systemu komunistycznego - napisał wczoraj późnym wieczorem na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do dokumentów opublikowanych przez władze Federacji Rosyjskiej. - Tym razem oddziały Armii Krajowej miały mordować Żydów i Ukraińców podczas II wojny światowej - dodaje.

Premier zastanawia się "ile jeszcze tego typu bredni potrafią spreparować ci, którzy przez kilkadziesiąt lat zbrodnię w Katyniu przypisywali Niemcom, nie przyznawali się do tajnych układów z Hitlerem w sierpniu 1939 roku, w wyniku którego dokonano rozbioru Polski, czy wywołania głodu na Ukrainie na początku lat trzydziestych, w wyniku którego śmierć poniosło ponad 8 mln Ukraińców, Rosjan, Kazachów i innych nacji, wchodzących w skład ówczesnego Związku Sowieckiego?".

"A wydawało mi się, że świat z Orwella skończył się wraz z upadkiem systemu komunistycznego. Czyżby jednak był jego wielki comeback made in Russia?"

- napisał premier Morawiecki.

Wczoraj ministerstwo obrony Rosji poinformowało o publikacji odtajnionych dokumentów dotyczących m.in. wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy 17 stycznia 1945 r. Resort podkreślił, że publikacja dokumentów, to "kontynuacja działalności mającej na celu ochronę prawdy historycznej". Publikacja zbiegła się z obchodami 17 stycznia 1945 r., który to dzień Rosjanie określają jako dzień "wyzwolenia Warszawy". "Dokumenty te świadczą o tym, że oddziały Armii Krajowej unicestwiły Ukraińców i Żydów w mieście" - napisano w oświadczeniu resortu zamieszczonym na Facebooku.

[polecam:https://niezalezna.pl/306567-prowokacyjne-nerwowe-ruchy-rosji-oni-nie-przyniesli-nam-wolnosci-i-sami-to-tym-wpisem-potwierdzaja]

Wiceszef polskiego MSZ publikację Rosji określił jako "prowokacyjną". Publikując dokumenty dotyczące 17 stycznia 1945 r., Rosja wykonuje kolejne dość prowokacyjne i w naszej ocenie nerwowe ruchy, usiłując oskarżyć Polskę o zbrodnie wojenne, nie mając do tego jakichkolwiek faktycznych podstaw - ocenił wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. We wcześniejszych wypowiedziach na temat publikacji zaznaczył, że to "kolejna próba zakłamywania historii".

[polecam:https://niezalezna.pl/306562-ipn-o-ujawnionych-rosyjskich-dokumentach-nic-nie-wnosza-jest-apel-do-federacji-rosyjskiej]

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow podczas piątkowego briefingu stwierdził, że Rosja będzie czynić wszystko, aby przeciwdziałać "fałszowaniu historii". Zaznaczył, że Rosja jest otwarta na dialog na podstawie dokumentów archiwalnych.

[polcam:https://niezalezna.pl/306515-rosyjscy-politycy-przeszli-samych-siebie-twierdza-ze-gospodarka-polski-odrodzila-sie-dzieki-zsrr]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts