Wzruszające! Andrea Bocelli zaśpiewał papieżowi Franciszkowi. WIDEO

/ fot. YouTube

  

-Dla mnie to nie tylko zaszczyt, ale i zobowiązanie, bo chciałbym w swym występie zawrzeć prawdziwe przesłanie o rodzinie - mówił w rozmowie z Radiem Watykańskim Andrea Bocelli, który zaśpiewał papieżowi Franciszkowi podczas minionego Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.

Światowej sławy tenor wykonał w Dublinie "Ave Maria":

Dla mnie to nie tylko zaszczyt, ale i zobowiązanie, bo chciałbym w swym występie zawrzeć prawdziwe przesłanie o rodzinie

- powiedział Bocelli w rozmowie z Radiem Watykańskim.

Jestem przekonany, że mój śpiew, głos, tak jak wszystkie talenty jest darem Boga. Nie ma tu mojej najmniejszej zasługi ponieważ wszystko to, co człowiek jest w stanie zrealizować w życiu czyni właśnie poprzez dary i talenty, jakie otrzymał. Nie ma więc powodu do próżnej dumy. Trzeba jedynie dziękować Bogu i już. św. Augustyn mawiał, że „kto śpiewa, dwa razy się modli”.  Bardzo chciałbym wierzyć w te słowa, bo jeżeli są prawdziwe, to w moim życiu naprawdę wiele się modliłem

- dodał muzyk.

WIDEO:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pl.aleteia.org, vaticannews.va

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojsko gotowe do pomocy

zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/@MON_GOV_PL

  

Wojska operacyjne oraz Wojska Obrony Terytorialnej są gotowe by nieść pomoc osobom pokrzywdzonym w powodzi na południu kraju - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak.

W środę w Nisku (woj. podkarpackie) minister obrony Mariusz Błaszczak wziął udział w odprawie z dowódcami wojsk operacyjnych i obrony terytorialnej podczas której odebrał meldunki na temat gotowości jednostek i sprzętu do udzielenia pomocy w rejonach zagrożonych powodzią.

Jesteśmy gotowi, żeby podjąć stanowcze i skuteczne działania, sytuacja jest pod kontrolą. Zarówno wojska operacyjne, jak i Wojska Obrony Terytorialnej są gotowe, żeby nieść pomoc pokrzywdzonym powodzią, pokrzywdzonym sytuacją jaka wynikłą z warunków naturalnych 

- mówił szef MON po zakończeniu odprawy.

Zapewnił też, że "w ciągu kilku godzin" żołnierze WOT stawią się w miejscach, w których ich wsparcie dla straży pożarnej "jest niezbędne".

Wojsko jest gotowe, żeby wspierać straż pożarną, wojsko jest już na miejscu 

- dodał.

W środę w nocy w związku z występowaniem nad Polską aktywnego układu niżowego, który utworzył się nad Karpatami Wschodnimi, doszło do intensywnych opadów deszczu, które spowodowały podtopienia na południu kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl