Nazbierało się i pękło! W zamieszkach antyimgranckich brali udział Niemcy z kilku regionów - WIDEO

W demonstracjach, które odbyły się w poniedziałek w Chemnitz (Saksonia) uczestniczyło ok. 6 tys. sympatyków skrajnej prawicy, w tym wielu chuliganów, którzy przyjechali z innych rejonów Niemiec - powiedział dziś szef MSW Saksonii Roland Woeller. W sieci krążą filmiki z zajść po zabójstwie Niemca, o popełnienie którego są oskarżani imigranci z Syrii i Iraku.

@KTHopkins Twitter.com

Powodem poniedziałkowych demonstracji był incydent z niedzieli, gdy w Chemnitz na festynie miejskim doszło do bójki z udziałem kilku osób różnej narodowości, w której rannych zostały trzy osoby; jedna z nich - 35-letni Niemiec - później zmarła. Wydano nakaz aresztowania dwóch osób - 22-letniego Irakijczyka oraz 23-letniego Syryjczyka.

Woeller zwrócił uwagę, że do wzrostu napięcia przyczyniło się także mnóstwo fake newsów w internecie. Poinformował, że w kontrdemonstracjach przeciwko skrajnej prawicy uczestniczyło około tysiąca ludzi.

Premier Saksonii Michael Kremtscher potępił (jak to ujął) "prawicowych ekstremistów" za wykorzystywanie śmierci człowieka jako instrumentu politycznego i za rozpowszechnianie w internecie fałszywych informacji. Zapewnił, że władze bezzwłocznie przeprowadzą wnikliwe śledztwo w sprawie zabójstwa w Chemnitz, ale też podejmą zdecydowane działania przeciwko tym, którzy podżegali tam następnie do przemocy oraz dopuszczali się ataków na migrantów.

Facet z Syrii z facetem z Iraku molestowali kobiety, to lokalsi usiłowali je bronić za co zostali potraktowani nożem i jeden zmarł. To Niemcy się wkurzyli. Teraz postępowa inżynieria społeczna będzie odwracać kota ogonem i robić z nich nazi. https://t.co/i9LcVGy1Aw

— Jerzy Gątarz (@gibon102) 27 sierpnia 2018

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer powiedział dziś, że rząd federalny jest gotów zapewnić Saksonii wsparcie policyjne, jeśli zwrócą się o to władze tego landu. 

Policja w Saksonii jest w trudnej sytuacji

- przyznał.

Poparła go kanclerz Angela Merkel, która potępiła przemoc i zaakcentowała, że „jeśli Saksonia będzie potrzebowała pomocy w utrzymaniu prawa i porządku, rząd federalny stoi w gotowości”.

Seehofer powiedział, że zrozumiałe jest zaniepokojenie opinii publicznej śmiercią Niemca, który w Chemnitz zginął od ciosów zadanych nożem, ale podkreślił, że w niemieckim społeczeństwie nie ma miejsca na przemoc, ani na nawoływanie do przemocy.

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas wyraził obawę, że z powodu zajść w Chemnitz może ucierpieć reputacja RFN. 

Musimy pamiętać, że te sceny będą oglądane za granicą

 - powiedział dziennikarzom w Berlinie. 

Mocno wierzę w to, że większość ludzi mieszkających w tym kraju chce, aby był to kraj otwarty i tolerancyjny.

Podczas demonstracji, do których doszło w Chemnitz w poniedziałek wieczorem co najmniej sześć osób odniosło obrażenia, ale noc z poniedziałku na wtorek minęła spokojnie - poinformowała miejscowa policja.

Po rozejściu się demonstrantów rzecznik policji przyznał, że była przygotowana na mniejszą liczbę protestujących. „Frankfurter Allgemeine Zeitung” pisze, że funkcjonariuszom z trudem udało się opanować sytuację. Szef policji w Saksonii Juergen Georgie zapowiedział, że w nadchodzących dniach siły policyjne w Chemnitz zostaną zwiększone w związku z tym, że planowane są kolejne protesty.

"Ze względu na politykę „otwartych drzwi” kanclerz Angela Merkel skutkującą wpuszczeniem ponad miliona imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej do Niemiec rośnie poparcie dla ruchów prawicowych i nacjonalistycznych. W wyborach do Bundestagu z września 2017 roku anty-imigrancka Alternatywa dla Niemiec (AfD), w niektórych regionach Saksonii uzyskała poparcie ponad 30 proc. głosujących"

- pisze dziennik „Gazeta Polska Codziennie”. Więcej w jutrzejszym wydaniu „GPC”

The German people have had enough of #Merkels migrants and the lying press, prepared to obfuscate the truth to protect the lies of the globalists #c2708 live #Chemnitz pic.twitter.com/E0Os3szclm

— Katie Hopkins (@KTHopkins) 27 sierpnia 2018

Far right? Or ordinary Germans sick and tired of being attacked by Merkels migrants? #Chemnitz pic.twitter.com/PHU0kV9Kvv

— Katie Hopkins (@KTHopkins) 27 sierpnia 2018 

Demonstration following fatal strife in #Chemnitz following the violent death of a 35-years-old German man during the 'Chemnitz City Festival'

LIVE: https://t.co/5tnltd9xPG#Germany #Saxony pic.twitter.com/vDQJVz9kS5

— Ruptly (@Ruptly) 27 sierpnia 2018

Several injured in #Chemnitz as anti-migrant riots turn chaotic pic.twitter.com/4UQHueFz0Y

— Ruptly (@Ruptly) 27 sierpnia 2018

#Chemnitz: Several people were injured when far-right protesters faced off with counter-demonstrators in the aftermath of a fatal stabbing on Sunday.

Authorities have condemned "mob-like" vigilantism. pic.twitter.com/bjEzkAAqF2

— DW News (@dwnews) 28 sierpnia 2018

When the media tells you there were only 800-1000 people protesting Merkel in #Chemnitz :'-)
Europe is waking up. pic.twitter.com/YNziGuO3Rf

— Bart Claes (@claesbart) 28 sierpnia 2018

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#zamieszki #Niemcy #Chemnitz

redakcja,pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo