Areszt za wyłudzanie pieniędzy z NFZ

/ www.flickr.com/fsecart/CC BY 2.0

  

Zarzuty związane z wyłudzeniem blisko 8 mln zł z NFZ postawiła Prokuratura Okręgowa w Zamościu 52-letniemu Tomaszowi T., szefowi niepublicznego domu opieki w Smoligowie (woj. lubelskie) i jego wspólniczce, 48-letniej Bernardzie F.

Oboje podejrzani zostali aresztowani przez sąd na trzy miesiące – poinformowała Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Według ustaleń policji i prokuratury przestępczy proceder trwał w latach 2011-2015 i polegał na fałszowaniu dokumentacji dotyczącej stanu zdrowia pacjentów przebywających w zakładzie opieki w Smoligowie. Dokumenty były przedstawiane NFZ. Dzięki raportom stwierdzającym zły stan zdrowia i konieczność stosowania u pensjonariuszy specjalistycznego leczenia żywieniowego, placówka otrzymywała zwiększone dofinansowanie z NFZ. W istocie dokumenty stwierdzały nieprawdę. W ten sposób Tomasz T. i Bernarda F. wyłudzili blisko 8 mln zł nienależnego dofinansowania. Prokuratura postawiła im zarzuty, dotyczące oszustwa i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości.

Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia. Policjanci dokonali tymczasowego zajęcia ich majątku, m.in. samochodu osobowego wartego ponad 100 tys. zł.

Śledczy uważają sprawę za rozwojową.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Starcia separatystów z policją

/ sxc.hu

  

Tysiące zwolenników niepodległości Katalonii wyszły na ulice Barcelony, by protestować przeciw wyrokom więzienia, jakie dzień wcześniej otrzymali przywódcy separatystów. Doszło do starć z policją, która użyła pałek, gdy demonstranci obrzucali ją świecami dymnymi i podpalali kosze na śmieci.


Trzy osoby zostały zatrzymane, gdy protestujący usiłowali sforsować barierki ustawione przed budynkami rządowymi w centrum miasta. Policja zdołała po południu odblokować kilkadziesiąt dróg oraz kilka linii kolejowych, które od rana okupowali demonstranci.

We wtorek nadal nie udało się jednak przywrócić prawidłowego funkcjonowania lotniska El Prat w Barcelonie po poniedziałkowych zamieszkach, w których ponad 40 osób zostało rannych, w tym dwie ciężko, w starciach z policją, która użyła gumowych pocisków.

Przywódcy separatystów ogłosili we wtorek, że wyroki więzienia wzmocnią tylko determinację Katalończyków, by doprowadzić do referendum w sprawie secesji regionu. Były wicepremier Katalonii i lider jednego z dwóch największych ugrupowań separatystycznych - Republikańskiej Lewicy Katalonii (ERC) - Oriol Junqueras powiedział w wywiadzie dla agencji Reutera, że wyrok, jaki otrzymał przyczyni się do umocnienia ruchu na rzecz oderwania regionu od Hiszpanii.

Szef regionalnego rządu Quim Torra bronił masowych protestów przeciw wyrokom Sądu Najwyższego Hiszpanii, który skazał dziewięcioro katalońskich separatystów na kary więzienia wynoszące od dziewięciu do 13 lat. Uznał, że decyzja SN jest „nie do zaakceptowania”, a Katalończycy „rozpoczynają nowy etap (...) walki o samostanowienie”.

Pierwsze manifestacje Katalończyków niezadowolonych z wyroków skazujących separatystów rozpoczęły się spontanicznie w poniedziałek po południu na ulicach największych miast regionu.

W poniedziałek rano hiszpański Sąd Najwyższy skazał dziewięcioro katalońskich separatystów za podburzanie w związku z nielegalnym referendum niepodległościowym w tym regionie Hiszpanii, przeprowadzonym 1 października 2017 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl