Ponad pół miliona premii dla Kaplera

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

Były szef Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler, który w poniedziałek podał się do dymisji, dostanie gigantyczną premię za pracę w NCS. Jak powiedziała minister sportu Joanna Mucha, ze wstępnych wyliczeń wynika, że będzie to ok. 570 tys. złotych – podaje TVN24.

Rafał Kapler nie otrzyma odprawy, bo z NCS-em był związany tzw. „kontraktem menadżerskim”. Zamiast tego będzie półmilionowa premia. Jak określiła minister Mucha, pieniądze zostaną wypłacone za dwa „sukcesy”. Pierwszy to „dokonanie pełnych odbiorów stadionu”. Drugi to przeprowadzenie na warszawskim obiekcie spotkań Euro 2012. Mucha powiedziała, że Kapler dostanie pieniądze za oba „sukcesy”, ale proporcjonalnie do czasu pracy.

Minister sportu dodała, że za pierwszy „sukces” na konto Kaplera wpłynie ok. 342 tys. złotych. Za drugi, zakładając, że Euro 2012 się odbędzie, ok. 228 tysięcy.

Jak pisze portal TVN25, Mucha wysokość premii skomentowała krótko: „przepisów polskiego prawa trzeba przestrzegać”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...


Mucha apeluje do opozycji o merytoryczne zaangażowanie. Zabrał też głos ws. wyborów

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Prezydent Andrzej Duda skupia się teraz przede wszystkim na kwestiach związanych z życiem i zdrowiem Polaków - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Według niego, jeżeli głosowanie korespondencyjne miałoby zagrażać życiu i zdrowiu, to takiego głosowanie nie będzie. - Nie ma informacji ze strony polityków opozycji, którzy się wypowiadają, kiedy oni chcieliby przeprowadzić wybory - zauważył Mucha. Zaapelował również do opozycji o merytoryczne zaangażowanie w pomoc obywatelom.

Mucha pytany w niedzielę w TVN24 jaki stosunek do wyborów 10 maja i ewentualnego głosowania korespondencyjnego ma prezydent Andrzej Duda powiedział, że prezydent skupia się teraz przede wszystkim na kwestiach związanych z życiem i zdrowiem Polaków.

"To jest codzienna praca, codzienne monitorowanie sytuacji, jeżeli chodzi o bezpośrednie rozmowy z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, z głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem. To bezpośrednia weryfikacja wszystkich działań, które są podejmowane dzisiaj przez Ministerstwo Zdrowia, przez Główny Inspektorat Sanitarny. To jest także monitorowanie tych prac, które są w ramach rządowego zespołu zarządzania kryzysowego"

- mówił wiceszef Kancelarii Prezydenta.

Zdaniem Muchy wyzwania związane z koronawirusem są wyzwaniami na wiele tygodni.

"Nie ma informacji ze strony polityków opozycji, którzy się wypowiadają, kiedy oni chcieliby przeprowadzić wybory"

- zaznaczył polityk.

Według niego, mamy dwie możliwości, jeżeli chodzi o zmianę terminu wyborów. Jedną z nich - jak mówił - jest kwestia zmiany Konstytucji Rzeczpospolitej, a drugą wprowadzenie stanu nadzwyczajnego.

"Natomiast stan nadzwyczajny w sensie prawnym, to nie jest to, że mówimy, że potocznie są jakieś okoliczności, tylko musimy sobie powiedzieć wprost, że niewystarczające są środki w postaci ustaw, decyzji, wszystkich czynności faktycznych i prawnych, które są podejmowane przez administrację. I musimy sobie powiedzieć, że godzimy się na ograniczenie - bardzo daleko idące - praw obywatelskich w wyższym stopniu, niż to ma dzisiaj miejsce wobec stwierdzenia stanu epidemii"

- podkreślił Mucha.

Zdaniem wiceszefa KP stan prawny nie zmienia walki z koronawirusem.

"Tu najważniejsze jest działanie w sferze faktycznych działań, które są podejmowane, a nie kwestia odwleczenia w czasie wyborów i destabilizacji państwa bez podawania żadnych merytorycznych alternatyw"

- podkreślił Mucha.

"Chcę powiedzieć jednoznacznie, że jeżeli głosowanie korespondencyjne miałoby się wiązać z narażeniem życia i zdrowia ludzi, to takiego głosowania nie będzie"

- zadeklarował wiceszef Kancelarii Prezydenta.

[polecam:https://niezalezna.pl/321221-co-z-wyborami-w-maju-nikt-w-tej-chwili-nie-moze-powiedziec-co-sie-wydarzy]

Mucha powiedział, że prezydent Andrzej Duda od samego początku był zaangażowany w tworzenie tzw. tarczy antykryzysowej i wraz z rządem podejmował różne inicjatywy. "Chociażby kwestia zwolnienia przedsiębiorców z obowiązku zapłaty ZUS-u - to jest inicjatywa prezydenta, wakacje kredytowe dotyczące osób fizycznych, ale dotyczące także przedsiębiorców - to także jest inicjatywa prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy" - powiedział wiceszef KP.

Jego zdaniem, trzeba dziś zapewnić możliwość trwania i funkcjonowania polskich przedsiębiorców. "Stąd pożyczki, poręczenia, gwarancje, programy uruchamiane przez Bank Gospodarstwa Krajowego także innymi formami" - wyliczał.

"Nie ma prostych rozwiązań, nie ma rozwiązań dających się streścić jednym słowem, które by można przedstawiać jako cudowną receptę, to jest wielkie wyzwanie"

- powiedział Mucha.

Dodał, że rząd podjął rozwiązania, które są bardzo dobrze oceniane.

"Natomiast oczywiście, trzeba monitorować to co się dzieje. I tu jest zaproszenie do polityków wszystkich opcji - PSL, PO i Lewicę - żeby takie działania w ramach drugiej tarczy antykryzysowej - nad którą prace już trwają, jeżeli chodzi o uszczegółowienie, jeżeli chodzi o ochronę miejsc pracy - wspierać"

- podkreślił wiceszef Kancelarii Prezydenta.

"Apeluję do opozycji, żeby poza sloganami zaangażować się merytorycznie w konkretne propozycje dla ochrony polskich miejsc pracy, dla przetrwania bytu polskich przedsiębiorców"

- dodał Mucha.

W jego ocenie wprowadzenie, któregokolwiek z form stanu nadzwyczajnego przyniosłoby negatywne skutki dla polskiej gospodarki. "Każdy jest tego świadom, że stan nadzwyczajny polską gospodarkę będzie przyduszał" - zaznaczył Mucha.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts